Виробниче підприємство, платник ПДВ, має намір укласти договір підряду з нерезидентом на виготовлення металопродукції з матеріалу замовника. Сировина буде розмитнена зі сплатою імпортного ПДВ, дозвіл на переробку не отримуватимуть.
Чи може виробник передати готову продукцію нерезиденту в Україні без реекспорту? Чи нараховувати ПДВ на вартість продукції в разі її передання нерезидентові? Чи потрібно буде нерезидентові розмитнювати готову продукцію, якщо він використовуватиме її у вільному обігу в Україні?

ВІДПОВІДЬ: Замовник може надати виконавцеві матеріал у межах договору підряду, якщо така умова передбачатиметься договором (ст.ст. 839, 840 Цивільного кодексу України). Водночас право власності на нього залишатиметься в іноземної компанії.

Оскільки підприємство-виконавець не отримуватиме дозволу на поміщення матеріалу в митний режим переробки на митній території України (гл. 23 Митного кодексу України, далі МКУ), то, відповідно, не зможе скористатися таким митним режимом.

Нагадаємо

Переробка на митній території — це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються в установленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки (ст. 147 МКУ).

А отже, недосяжним буде й умовне повне звільнення від оподаткування митними платежами (п. 206.12 ПКУ).