Для того щоб порадувати діточок своїх працівників під час новорічних свят, підприємства не лише дарують їм подарунки (про це див. у статті «Дитячі подарунки до Нового року: облік й оподаткування»), а й улаштовують їм святкування, на які запрошують аніматорів в образі казкових персонажів або супергероїв.
Розгляньмо, як обліковувати послуги аніматорів і які будуть податкові наслідки

Бухгалтерський облік

У бухгалтерському обліку витрати на проведення новорічного заходу, у т.ч. залучення аніматорів, слід обліковувати на субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності».

Нагадаємо

Згідно з Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну України від 30.11.1999 р. № 291, на субрахунку 949 узагальнюється інформація про такі витрати операційної діяльності, які не знайшли відображення на інших субрахунках рахунка 94 «Інші витрати операційної діяльності», зокрема, про витрати житлово-комунальних і обслуговуючих господарств, дитячих дошкільних закладів, будинків відпочинку, санаторіїв й інших закладів оздоровчого та культурного призначення, виплати за невідпрацьований час, які не підлягають накопиченню тощо.

Податок на прибуток

Нині базу з податку на прибуток визначають виходячи з бухгалтерського фінрезультату до оподаткування, відкоригованого на різниці, передбачені ПКУ. Щоправда, малодохідні прибутківці (бухдохід за попередній рік — не більш як 20 млн грн) можуть визначати базу оподаткування податком на прибуток і без різниць, передбачених р. ІІІ ПКУ (окрім збитків минулих років). Більше про це читайте в публікації «Хто застосовує різниці при визначенні податку на прибуток – 2015» газети № 225/2015.