(коментар до постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 р. № 936, далі — Постанова № 936)

Кабмін уніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (даліПорядок зупинення реєстрації). Зміни запрацювали з 10.11.2018 (з дня опублікування Постанови № 936 у газеті «Урядовий кур’єр» за 10.11.2018 р. № 212).

Коригувань зазнав п. 3 Порядку зупинення реєстрації, який окреслює коло податкових накладних/розрахунків коригування, що потрапляють до ЄРПН без моніторингу відповідності критеріям ризиковості. Варто зазначити, що ці зміни не на руку платникам ПДВ, адже Кабмін значно посилив «фейсконтроль» для таких документів.

Наразі пригадаймо: усі податкові накладні та розрахунки коригування, що направляються на реєстрацію до ЄРПН, проходять попередню перевірку на відповідність хоча б одній із трьох ознак, які дозволяють документові не потрапити під моніторинг відповідності критеріям ризиковості.

Зауважимо

До змін п. 3 Порядку зупинення реєстрації дозволяв оминути перевірку на відповідність критеріям ризиковості й безперешкодно потрапити до ЄРПН:

1. Податковим накладним, які не підлягають наданню отримувачу (покупцю) та/або складені за операціями, звільненими від ПДВ.

2. Податковим накладним та розрахункам коригування, що вписуються в 500-тисячний щомісячний ліміт.

3. Податковим накладним та розрахункам коригування платників ПДВ із податковим навантаженням понад 3% і зростанням обсягів постачання не більш як на 40%.

Детальніше про порядок блокування податкових накладних ми розповідати у статті «Рестарт блокування податкових накладних – 2018» газети № 47/2018.

Що ж змінилося? Розгляньмо далі.