Податковий збиток, що мав місце в поточному періоді, упливає на базу оподаткування наступних періодів, зокрема — зменшує її. І коригування бази на збиток можна здійснити як тим платникам, що використовують різниці з податку на прибуток, так і тим, хто відмовився від різниць.
Як проводити зменшення бухфінрезультату на збиток та в яких рядках декларації відображати — читайте в нашій статті

Що таке податковий збиток

Податковий збиток — це від’ємне значення об’єкта обкладення податком на прибуток. Його відображають у рядку 04 декларації з податку на прибуток, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897.

Фрагмент декларації

Об’єкт оподаткування (рядок 02 + рядок 03РІ) (+, -)

04

Звісно, податковий збиток може не збігатися з бухгалтерським збитком звітного періоду, який зазначено у ф. № 2 (у рядку 2295 ф. № 2 чи рядку 2290 ф. № 2-м, № 2-мс із мінусом). Адже податковий збиток розраховують від бухфінрезультату до оподаткування (рядок 02 декларації) плюс/мінус різниці (рядок 03 декларації). І в разі коли база оподаткування виявилася від’ємною, такий мінус записують у рядку 04.

Тож, у тих підприємств, які використовують різниці з податку на прибуток, зазвичай податковий збиток бухгалтерському збитку.

Що далі відбувається з таким податковим збитком?

Значення від’ємного об’єкта оподаткування за рік стає різницею з податку на прибуток у наступному періоді (році) — до повного «погашення».

Податковий збиток — різниця з податку на прибуток