Починаючи зі звітності за серпень 2018 року маємо новації щодо заповнення реквізиту 14 таблиці 6 Форми № Д4. Так, до графи 13, як і раніше, потрапляють дні оплачуваної тимчасової непрацездатності, а до графи 14 потрібно вносити ще й дні увільнення від роботи у зв’язку з доглядом за хворою дитиною на підставі довідки встановленої форми.
Тож, розберімося із цими реквізитами

На кожну застраховану особу заводять персональну електронну облікову картку, яка входить до складу Реєстру застрахованих осіб — автоматизованого банку відомостей, створеного для ведення єдиного обліку фізосіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до закону (ч.ч. 1 і 3 ст. 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі Закон про ЄСВ).

Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд, а користувачами цього Реєстру є органи доходів і зборів та фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Персоніфіковані відомості до Реєстру подаються страхувальниками у складі звітності з ЄСВ.

Згідно із ч. 2 ст. 20 Закону про ЄСВ, до персональної електронної облікової картки застрахованої особи вносять зокрема:

  • дані про кількість відпрацьованих застрахованою особою календарних днів (годин) за відповідний місяць;
  • іншу інформацію, необхідну для обчислення та призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • інформацію про страхові випадки:
  • дату страхового випадку;
  • вид страхового випадку.

Дані з Реєстру застрахованих осіб використовують фонди для розрахунку страхових виплат, а також із метою перевірки правильності обчислення сум страхових виплат і матзабезпечення. Тому неабияк важливо, щоб у разі подання звітності з ЄСВ до Реєстру потрапили правильні відомості.

Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Мінфіну України від 14.04.2015 р. № 435 (далі Порядок № 435).

Очевидно, саме з тим, що фонди використовують інформацію з Реєстру застрахованих осіб, і пов’язане уточнення щодо заповнення реквізиту 14 «Кількість календарних днів без збереження заробітної плати» таблиці 6 Форми № Д4.