Наше підприємство належить до категорії малих і складає фінзвітність за Нацстандартами. Ми подали до ДФС фінзвітність за загальними формами з НП(С)БО 1, а не за формами для суб’єкта малого підприємництва з П(С)БО 25. Чи можна переподати фінзвітність за правильними формами?

ВІДПОВІДЬ: Так, підприємство вправі переподати фінзвітність за відповідною формою. Проте не все так просто. Пояснімо.

У чому ризик подання невідповідної фінзвітності

По-перше: за подання фінзвітності за невідповідною формою може загрожувати адмінштраф (ст. 1863 КУпАП). Накласти його мають право керівник Держстату, його заступники, а також інші вповноважені керівником посадові особи (ст. 2443 КУпАП) Сума штрафу, що накладається на посадових осіб підприємства, становить від 170 до 255 грн, за повторне впродовж року порушення — від 255 до 425 грн.

По-друге: оскільки фінзвітність є невід’ємною складовою декларації з податку на прибуток (подається як додаток), теоретично існує ризик невизнання декларації, якщо фінзвітність подана не за тією формою (адже виходить, що й додаток не той, який потрібен). І хоча ризик теоретичний, уникнути його все ж бажано.

До слова

Критерії для класифікації підприємств за розміром наведено у статті «Зміни в бухобліку: старт-2018».

Чи можна обирати малому підприємству форми: звітувати за № 1-м, № 2-м чи використовувати загальні № 1 та № 2?

Від відповіді на це запитання залежить, чи вважатиметься взагалі помилкою для малого підприємства подання не спрощених форм, а загальних. Звісно, мовимо про ситуацію, коли підприємство працює за П(С)БО, а не за МСФЗ.

Насамперед зауважимо: П(С)БО 25 не передбачає права вибору, вочевидь про це не йдеться й у Законі про бухоблік.