Як правильно заповнити Звіт про контрольовані операції, ми вже розповідали в матеріалі «Звіт про контрольовані операції – 2017: форма, строки та порядок заповнення». А наразі йтиметься про виправлення помилок у ньому

Відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ, якщо платник податку виявив, що в раніше поданому Звіті про контрольовані операції інформація надана не в повному обсязі, містить помилки чи недоліки, цей платник податків має право подати:

  • новий звіт до закінчення граничного строку   подання Звіту про контрольовані операції за такий самий звітний період;
  • уточнюючий звіт — у разі його подання по закінченню граничного строку для відповідного звітного періоду.

  Відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ, Звіт про контрольовані операції подають у ДФС до 1 жовтня (останній день подання звіту — 30 вересня) року, що настає за звітним. Водночас, зважаючи на те що у 2018 році 30 вересня припадає на вихідний день (неділю), граничний строк подання Звіту про контрольовані операції за 2017 рік — 01.10.2017.

Зверніть увагу!

Уточнюючий Звіт про контрольовані операції не можна подавати під час проведення документальних перевірок — пп. 39.4.2 ПКУ.

Згідно з п. 2 р. І Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8 (даліПорядок № 8), новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовані операції за звітний рік, як передбачено під час складання основного Звіту про контрольовані операції (Звіту з позначкою «звітний»). Своєю чергою, новий Звіт про контрольовані операції подається з позначкою «звітний новий», а уточнюючий звіт — з позначкою «уточнюючий».

Однак подання платником податку уточнюючого звіту про контрольовані операції не звільняє його від відповідальності, передбаченої п. 120.3 і п. 120.4 ПКУ. Про це йдеться в пп. 39.4.2 ПКУ.

Штрафи, передбачені п. 120.3 ПКУ, застосовуються, зокрема, у випадку встановлення контролюючим органом факту невключення до Звіту про контрольовані операції інформації про всі здійснені протягом певного звітного періоду контрольовані операції.