(коментар до листа Мінсоцполітики від 11.07.2018 р. № 1217/0/101-18/28)

Суть питання

Як оплачувати роботу у святковий день і нічні години, відпрацьовані у цей святковий день? Чи оплачувати нічні години в подвійному розмірі?

Позиція Мінсоцполітики

Оплату роботи у святковий день працівникам, праця яких оплачується за годинними ставками, здійснюють у розмірі подвійної годинної ставки (ст. 107 КЗпП).

Робота в нічний час оплачується в підвищеному розмірі, установлюваному генеральною, галузевою (територіальною) угодами та колдоговором, але не нижче за 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Працівникам підприємства, згідно з умовами колдоговору, за роботу в нічний час, скажімо, може виплачуватися доплата в розмірі 40% годинної ставки за кожну годину роботи у цей час, а за роботу у вечірній час — у розмірі 20% годинної ставки за кожну годину роботи у цей час.

Отже, якщо працівник виконує роботу в нічний або вечірній час у святковий день, то йому мають нарахувати доплати без подвоєння, на загальних підставах.

Коментар редакції

Найчастіше такі запитання виникають у разі застосування підсумованого обліку робочого часу та змінної роботи при безперервному режимі роботи підприємства. На що потрібно звернути увагу в цьому випадку?