Працівник СТО, імпортуючи партію б/в запчастин до автомобілів, під час проходження митного контролю як підставу для переміщення товару подав інвойс, що містить неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості (зокрема, неправдиві відомості про фактурну вартість). Це трапилося у 2016 році. Чи загрожує щось нині, зі спливом двох років, підприємству — власнику СТО?

ВІДПОВІДЬ: На наше переконання, строк, протягом якого за вчинене правопорушення могло бути накладене стягнення, минув. Однак не виключаємо, що контролери стосовно цього мають іншу думку. Пояснімо.

Передусім завважимо: відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, з поданням органу доходів і зборів як підставу для переміщення товарів підроблених документів або документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять, зокрема, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, передбачена ст. 483 Митного кодексу України (далі МКУ).

Санкцією відповідної статті передбачене основне стягнення у вигляді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів — безпосередніх предметів порушення митних правил. Додатково можлива конфіскація цих товарів.

Справи про правопорушення, передбачені ст. 483 МКУ, розглядаються місцевими судами (суддями) (ч. 2 ст. 522 МКУ).