Ми вже мали змогу ознайомитися із загальними правилами заповнення форми № 1ДФ. До того ж у попередніх номерах з’ясували, які доходи відображають під кожною ознакою доходу. Своєю чергою, у практичній діяльності постає чимало ситуативних запитань, пов’язаних із відображенням у ф. № 1ДФ того чи іншого доходу, та й загалом із заповненням цієї форми. Найпоширеніші з них — до вашої уваги

ЗАПИТАННЯ

ВІДПОВІДІ

Чи потрібно подавати ф. № 1ДФ із прочерками, якщо протягом звітного кварталу підприємство не здійснювало нарахування доходів фізичним особам?

Форма № 1ДФ подається лише в разі нарахування сум доходів платникові податку податковим агентом протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).

Однак візьміть до уваги: податковий розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду (п. 2.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4, далі Порядок № 4).

Крім того, на забуваймо, що у ф. № 1ДФ відображають не лише суму нарахованого та/або виплаченого доходу, але й суми утриманого з них ПДФО та військового збору (далі — ВЗ).

Тож назагал податковий розрахунок не подають за умов, якщо протягом звітного кварталу:

1) фізособам (у т.ч. приватним підприємцям) не нараховували дохід;

2) фізособам (у т.ч. приватним підприємцям) не виплачували дохід;

3) податковий агент не утримував і не сплачував ПДФО та ВЗ із доходів фізосіб.

У разі якщо всі ці умови виконуються, подавати ф. № 1ДФ із прочерками не потрібно