Виправлення помилок у податковій звітності — звична справа. Проте для податкового розрахунку за формою № 1ДФ діють свої правила, відмінні від тих, які встановлені для податкових декларацій з інших податків і звітності з ЄСВ. Тому розгляньмо на прикладах, як можна виправити допущені помилки у формі № 1ДФ
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі — форма № 1ДФ). Згідно з п. 46.1 ПКУ, форма № 1ДФ є податковою декларацією, тому логічно було б виправляти помилки в порядку, визначеному п. 50.1 ПКУ для інших податкових декларацій (з урахуванням строків позовної давності).
Відповідно до такої норми, помилки в податковій декларації, виявлені самостійно платником податку, можна виправити в такі способи:
- подати новий звітний податковий розрахунок за звітний податковий період (до спливу граничного строку подання) без штрафів;
- подати уточнюючий податковий розрахунок, сплативши суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання розрахунку;
- відобразити суму недоплати в наступних звітних періодах, збільшивши податкові зобов’язання із цього податку на суму 5%-вого штрафу.
Однак на відміну від інших податкових декларацій, форма № 1ДФ не передбачає можливості відобразити самоштраф (3% і 5%). А отже, навіть якщо сплатити зайві суми як штраф, вони в інтегрованій картці платника податку (де такі штрафи не відображені) зараховуватимуться в рахунок сплати податкових зобов’язань із ПДФО.
Тож, виправляючи помилки у формі № 1ДФ, керуватимемося нормами Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4).
Проведення коригувань у формі № 1ДФ: можливі варіанти