Свого часу ми розглянули особливості заповнення форми № 1ДФ з ознаками доходу «133» – «164». Тепер продовжимо аналізувати Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4), й ознайомимося з ознаками доходів «165» – «185»

Відкрити довідник із заповнення ф. № 1ДФ (повна версія)

Таблиця

Порядок відображення доходів у формі № 1ДФ

Ознака доходу

 

Розшифровка доходу з додатка до Порядку № 4

Пояснення від редакції

165

Вартість побічних лісових користувань для власного споживання (заготівля лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету й інших побічних лісових користувань, передбачених Лісовим кодексом України) (пп. 165.1.45 ПКУ)

До побічних лісових користувань належать: заготівля сіна, випасання худоби, розміщення пасік, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету (ч. 1 ст. 73 Лісового кодексу України).

Своєю чергою, здійснення побічних лісових користувань (включаючи спеціально створені для цього насадження) для потреб виробничої та комерційної діяльності належать до спеціального використання, провадяться за плату на підставі спецдозволу — лісового квитка та лише в межах відведених земельних ділянок лісового фонду.

Натомість збір громадянами в лісах дикорослих трав’янистих рослин, квітів, грибів, ягід, горіхів й інших плодів для власного споживання належить до загального використання лісових ресурсів і провадиться безкоштовно (п.п. 2, 3 Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України, затвердженого постановою КМУ від 23.04.1996 р. № 449).

Тому незрозуміло, про які доходи може йтися, якщо фізособа збиратиме лісові ягоди чи гриби для власного споживання, а зрештою — і про оцінку їх вартості та відображення у ф. № 1ДФ. Цією ознакою можуть скористатися хіба що заготівельні пункти зі збору таких лісових плодів, які приймають їх від фізосіб. Але у цьому разі вже не мовитиметься про заготівлю для власного споживання