Свого часу ми ознайомилися з особливостями заповнення форми № 1ДФ з ознаками доходів «101» – «132». Тепер ми продовжуємо аналізувати Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4), і розглянемо ознаки доходів «133» – «164»

Відкрити довідник із заповнення ф. № 1ДФ (повна версія)

Таблиця

Порядок відображення доходів у формі № 1ДФ

Ознака доходу

Розшифровка доходу з додатку до Порядку № 4

Пояснення від редакції

133

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платника податку, що вноситься за рахунок його роботодавця, у розмірах, визначених законом (пп. 165.1.6 ПКУ)

Ознака не використовується. Із цим погоджуються й податківці — див. ІПК ГУ ДФС у Харківській області від 12.07.2017 р. № 1142/ІПК/20-40-13-11-11, у якій зазначено: до набрання чинності законом про запровадження перерахування частини страхових внесків до Накопичувального фонду в податковому розрахунку ф. № 1ДФ за ознакою «133» — сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не відображається

134

Сума страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкові страхові внески до недержавного пенсійного фонду та фонду банківського управління (пп. 165.1.7 ПКУ)

Ознака не використовується. Система обов’язкового накопичувального соціального страхування в Україні не працює. Наразі у Верховній Раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування від 10.07.2017 р. № 6677, однак цей документ схвалено Радою лише в першому читанні. Ба більше, суму внесків до накопичувальної системи передбачається утримувати з нарахованого доходу. Зважаючи на це, такі суми взагалі недоцільно відображати у ф. № 1ДФ

135

Сума коштів, що належать платникові податку, які відповідно до закону перераховуються з Накопичувального фонду до недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління чи страхової організації, з недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління до іншого недержавного пенсійного фонду, фонду банківського управління, страхової організації чи на пенсійний депозитний рахунок банку (пп. 165.1.8 ПКУ)

Ознака не використовується, оскільки накопичувальна система пенсійного страхування в Україні поки не запущена. Така ознака призначена для відображення суми коштів, що належать платникові податку, які відповідно до закону перераховуються з Накопичувального фонду:

  • до накопичувального недержавного пенсійного фонду;
  • до фонду банківського управління;
  • до страхової організації;
  • до фонду банківського управління;
  • до іншого недержавного пенсійного фонду;
  • до фонду банківського управління;
  • на пенсійний депозитний рахунок банку