У новому Положенні про касові операції № 148 немає визначення терміна «позареалізаційні надходження». Чи може навчальний заклад нині приймати в касу благодійні внески в готівковій формі без застосування РРО?

ВІДПОВІДЬ: Питання використання РРО регулює Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі Закон про РРО). Як випливає з преамбули цього документа, до його сфери застосування належать розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Своєю чергою, розрахункова операціяприймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або в разі повернення товару (відмови від послуги) оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону про РРО).