Підприємство відмовилося від застосування різниць у 2017 році, оскільки бухдохід не перевищував 20 млн грн. Про прийняте рішення вказали в декларації за 2017 рік. У 2018 році дохід також менший за 20 млн. Чи треба й у цьому році в декларації з податку на прибуток повторювати реквізити рішення?

ВІДПОВІДЬ: У ПКУ немає вимоги щороку дублювати рішення про відмову від різниць у декларації з податку на прибуток. До того ж у пп. 134.1.1 ПКУ прописано: «…про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років», тобто — у сукупності років, коли дохід не перевищує 20 млн грн. І надалі підприємство не застосовує різниці, аж допоки дохід не перевищить 20 млн грн. Цитуймо:

«В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років)».

Ідеться про те, що змінити рішення про відмову наступного року, якщо дохід не перевищив 20 млн грн, не можуть. Тому якщо, скажімо, у декларації за 2017 рік вказано рішення про відмову від різниць, і в 2018 році в рядку 01 декларації сума не перевищує 20 млн грн, то це означає, що і в 2018 році різниці з р. ІІІ ПКУ однозначно не діють. Тож, як на нас, немає потреби повторювати рішення, прийняте ще попереднього року, у декларації за 2018 рік.

Проте контролери іншої думки. Зокрема вони стверджують, що рішення потрібно продублювати, тобто вказати ті самі реквізити рішення про відмову, які були зазначені в попередній декларації, оскільки дохід і надалі не перевищує 20 млн грн, а підприємство продовжує користуватися відмовою.