Осіб, які виконують роботи (надають послуг) за цивільно-правовими договорами (далі — ЦПД), включили до переліку застрахованих осіб у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності 11.10.2017, тобто з дати набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 р. № 2148-VIII (далі Закон № 2148).

Нагадаємо: ним було внесено відповідні корективи до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Тож, особи, які працюють за ЦПД із зазначеної вище дати, мають право на матеріальне забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. На цьому акцентує увагу й Фонд соціального страхування України (далі — Фонд), зокрема в листі від 10.09.2018 р. № 6-14/Н-1231з-1589.

Проаналізуймо, хто з таких осіб і за яких умов має право на матеріальне забезпечення з тимчасової втрати працездатності.

Коли виникає право на отримання матзабезпечення та соціальні послуги в осіб, які виконують роботи (надають послуги) за ЦПД?

Згідно із ч. 1 ст. 19 Закону № 1105 право на матзабезпечення мають застраховані особи за умови настання страхового випадку в період роботи, зайняття підприємницькою й іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Очевидно, що виконання робіт (надання послуг) фізособами за ЦПД належить до «іншої діяльності». Тому такі фізособи мають право на матзабезпечення та соціальні послуги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності в період дії ЦПД.