Хто із сільгосптоваровиробників — платників ПДВ може претендувати на бюджетну дотацію? Як потрапити до Реєстру отримувачів бюджетної дотації? Як заповнювати «дотаційні» податкові накладні? Про це й не лише читайте в нашій консультації

Не всі сільгосптоваровиробники можуть бути отримувачами дотації

Вимоги до сільгосптоваровиробників, які потрапляють до кола потенційних отримувачів бюджетної дотації, наведені в п. 161.1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 р. № 1877-IV (далі — Закон № 1877). Причому сільгосптоваровиробники, які відповідають цим вимогам, не обов’язково повинні ставати отримувачами дотації.

Дотація — річ добровільна. Як свідчить практика, певній частині сільгосптоваровиробників невигідно бути її отримувачами. Адже в такому разі ПДВ-облік ускладнюється (про це йтиметься далі), а дотацію, якщо й отримуватимуть, то для більшості — у невеликому розмірі. Отже, не варта шкурка вичинки. Але рішення про це прийматимуть сільгосптоваровиробники.

Сільськогосподарський товаровиробник — юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа — підприємець, основною діяльністю якої є виробництво сільськогосподарської продукції та/або розведення, вирощування, вилов риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробка на власних чи орендованих потужностях, у т. ч. власновиробленої сировини на давальницьких умовах, а також здійснення операцій із її постачання, причому в такій діяльності питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 2.151 Закону № 1877).

Бути отримувачами дотації можуть не лише юридичні, а й фізичні особи — сільгосптоваровиробники.

Розгляньмо три базові вимоги для отримання дотації.