Як у формі № 1ДФ відображається дохід у розмірі 3000 грн від надання фізособою рухомого майна в оренду (автомобіль), якщо нарахування такого доходу відбулося в І кварталі 2017 року, а його виплата разом із податком на доходи фізичних осіб і військовим збором — у ІІ кварталі 2017 року?

У графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми № 1ДФ відображають дохід (за звітний квартал), нарахований фізичній особі незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні. У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п.п. 3.2, 3.3 Порядку № 4).

Важливо

Винятком зі згаданого вище правила є заробітна плата, що виплачується в установлені строки в наступному місяці. Вона повинна бути відображена у формі № 1ДФ за той період, до якого входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Наприклад — до податкового розрахунку за I квартал входить заробітна плата за січень, яка нарахована в січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована в лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).

Тому якщо підприємство здійснює нарахування та виплату доходів, зокрема за договором оренди авто в різних звітних періодах, у формі № 1ДФ графи 3а та 4а слід заповнювати в періоді нарахування доходу (І квартал 2017 року), а графи 3 та 4 — у періоді їх виплати (ІІ квартал 2017 року).

Такої ж позиції дотримується й ДФС. У підкатегорії 103.25 ресурсу «ЗІР» зазначено:

«Якщо нарахування доходу здійснено в лютому (І квартал), а виплату здійснено у квітні (II квартал), то нарахована сума відображатиметься в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за I квартал, а виплачена сума відображатиметься в графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за II  квартал».

Виплату доходу від надання рухомого майна в оренду відображають у формі № 1ДФ за ознакою доходу «102».

Фрагмент заповненої форми № 1ДФ наведено на рисунку.

Натисніть на картинку для перегляду в збільшеному вигляді

Рис. Фрагмент заповненої форми № 1ДФ за І квартал 2017 року в частині відображення виплаченого доходу від надання рухомого майна в оренду

Нагадаємо: відповідно до пп. 168.1.5 ПКУ, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

Редакція газети

«Інтерактивна бухгалтерія»