У ч. 5 ст. 34 Закону про військову службу передбачено, що персональний облік призовників, військовозобов'язаних і резервістів за місцем їхньої роботи покладено на керівників підприємств, установ, організацій. Також у п. 36 Порядку № 921 уточнено, що підприємства, установи й організації ведуть персональний облік призовників і військовозобов'язаних за місцем їхньої роботи, у тому числі на умовах трудового договору (контракту, угоди), строком більш як три місяці.
Тож працевлаштування осіб, на яких відповідно до законодавства України поширюються вимоги щодо виконання військового обов’язку, автоматично покладає на роботодавця певні зобов’язання. Далі розгляньмо, як підприємствам організовувати військовий облік призовників та військовозобов’язаних.

Хто відповідальний за військовий облік на підприємстві

Звісно, що веденням військового обліку має займатися окремий працівник (один чи кілька — залежно від загальної чисельності працівників), призначений відповідним розпорядженням (наказом) керівника підприємства.

Норми щодо співвідношення кількості посад осіб, відповідальних за військовий облік на підприємствах, із кількістю призовників і військовозобов’язаних визначено в пп. 3 п. 10 Порядку № 921 (див. таблицю).