Жінка працює за основним місцем роботи й за сумісництвом на умовах неповної зайнятості. Заробітна плата за сумісництвом менша ніж розмір мінзарплати. Чи потрібно нараховувати допомогу у зв’язку з вагітністю й пологами за місцем роботи за сумісництвом виходячи з розміру мінзарплати?

ВІДПОВІДЬ: Сума допомоги у зв’язку з вагітністю й пологами у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ, з якої було сплачено страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений виходячи з мінзарплати, установленої на час настання страхового випадку (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105, даліЗакон про соцстрах).

Зазначена норма не містить уточнень щодо того, чи треба визначати мінімальну суму допомоги у зв’язку з вагітністю й пологами залежно від повної чи неповної зайнятості застрахованої особи (див. лист Мінсоцполітики  від 08.05.2015 р. № 6811/0/14-15/18). Тобто норму ч. 2 ст. 26 Закону про соцстрах можна застосовувати в обох випадках.