Підприємство потрапило до Реєстру великих платників податку на 2020 рік, затверджений наказом ДПСУ від 26.09.2019 р. № 98. Куди йому подавати декларацію з податку на прибуток за 2019 рік?

Відповідь

У такому випадку платнику податку потрібно звітувати вже за новим місцем обліку — до Офісу ВПП або його територіального управління.

Нагадаємо

Згідно з пп. 14.1.24 ПКУ великий платник податків — це юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, у якої:

— обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищив 50 млн євро

або

— загальна сума податків, зборів, платежів, сплачених до держбюджету за такий самий період, перевищила 1 млн євро (з них податкових платежів не менш ніж 500 тис. євро).

Щоправда, виконання однієї із зазначених вище умов іще не свідчить про те, що платник податків потрапить до кола великих платників податків. Адже згідно з п. 64.7 ПКУ визнати суб’єкта господарювання великим платником податків можуть лише податківці. Тобто його мають включити до Реєстру великих платників податків (далі — Реєстр ВПП). Зокрема, Порядок формування Реєстру ВПП затверджено наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 911 (далі — Порядок № 911).

У разі включення платника податків до Реєстру ВПП він отримає повідомлення за ф. № 1-ВПП. Таке повідомлення платники податків мали отримати до 15 жовтня (п. 1 р. ІІІ Порядку № 911). До речі, на зворотному боці такого повідомлення наведено перелік органів ДПС, що здійснюють супроводження великих платників податків, в одному з яких платник податків має стати на облік.