ПДВ

3 та 4 лютого податкові накладні не реєструватимуть

3 та 4 лютого 2020 року тимчасово зупинять приймання та реєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування до податкових накладних. Це спричинене регламентними та технологічними роботами, які пов’язані із запровадженням положень постанови КМУ «Про затвердження порядків із питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 р. № 1165.

Нагадаємо, що 1 лютого стартує «нове» блокування податкових накладних.

Починаючи з 5 лютого 2020 року податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних прийматимуть від платників податку та реєструватимуть їх у ЄРПН.

За який період вперше звітувати за оновленою формою ПДВ-декларації

ПДВ-звітність за формою, яка враховує зміни, внесені наказом Мінфіну від 20.11.2019 р. № 488, вперше потрібно подавати:

  • за січень 2020 року (граничний термін подання 20.02.2020) — для тих, хто звітує щомісяця;
  • за І квартал 2020 року (граничний термін подання 12.05.2020) — для тих, хто звітує щокварталу.

Уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок за оновленою формою необхідно подавати починаючи з 1 січня 2020 року.

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, складених на неплатників ПДВ, штрафують

Верховний Суд визнав, що на продавця покладено обов’язок здійснювати реєстрацію податкових накладних у ЄРПН (див. постанову Верховного Суду від 10.12.2019 р. у справі № 540/830/191).

За порушення платником ПДВ граничного строку для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування нормами п. 120-1.1 ПКУ передбачено юридичну відповідальність. Водночас законодавець окреслює низку винятків, а саме — коло різновидів податкових накладних, за несвоєчасну реєстрацію яких платник податків не підлягатиме юридичній відповідальності.

Так, диспозиція п. 120-1.1 ПКУ передбачає, що штраф не застосовують за порушення граничних строків для реєстрації податкової накладної, яку не надають отримувачу (покупцю), складену на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Подробиці — в новині.

Аналітика на тему

Річний перерахунок ПДВ

 

Прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК: порядок від Мінфіну

 

Податкова реформа

Податкова реформа на 2021 рік — підготовка розпочата, що відомо

Мінфін розпочав роботу над розробкою законів щодо податкової реформи з 20 січня 2020 року — повідомила міністр фінансів України.

Якщо ж говорити про деталі, то можливе зниження ставки ПДФО до 15 %, але це за умови виходу доходів із тіні і перевиконання Держбюджету на 2020 рік по надходженню цього податку. Обговорюється злиття ЄСВ та ПДФО. Проте в будь-якому разі пані міністр виступає за те, щоб податки на зарплату зменшувати.

Натомість від ПДВ ніхто не відмовляється на користь податку з продажу. До того ж можливий варіант запровадження диференційованої шкали зі сплати ПДВ, яка діє в багатьох державах ЄС.

Також продовжують пошук варіанту оподаткування для ІТ-шників.

Відзначила міністр і проблему зі сплатою місцевих податків — податку на нерухомість і плати за землю. Їх адміністрування переглянуть і навіть підвищать ставки.

Проте наразі об’єктивно тон податковим змінам задає профільний Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики на чолі із депутатом від партії «Слуга народу» Д. Гетманцевим.

Які пріоритети розставляє комітет — читайте на сайті.

Бюджетні установи

Посадові оклади держслужбовців на 2020 рік підвищено

Нарешті Уряд затвердив постановою КМУ від 15.01.2020 р. № 16 (далі — Постанова № 16) схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій і рівнів державних органів у 2020 році.

Цю постанову застосовують із 01.01.2020 р. Тож ті держоргани, що вже встигли зареєструвати бюджетні фінансові зобов’язання із зарплати, чекає перерахунок зарплати у лютому із необхідністю доплатити суми заробітку держслужбовцям.

Посадові оклади на посадах держслужби підкатегорії В3 у держорганах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення, становлять 2 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2020 р. До речі, це є вимогою ч. 3 ст. 51 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII.

Тому мінімальний посадовий оклад держслужбовця з 01.01.2020 становить: 2102 грн × 2 = 4204 грн. У такому розмірі його отримають спеціалісти в держорганах районного рівня.

Казначейство навело список токенів для роботи в дистанційних системах обслуговування

ДКСУ акцентувала увагу клієнтів на використанні виключно захищених носіїв ключової інформації, що забезпечують захист особистих ключів ЕЦП від несанкціонованого доступу до них. Цього вимагає політика безпеки програмно-технічних комплексів «Клієнт Казначейства — Казначейство» та АС «Є-Звітність».

Тож стосується це клієнтів, які забажали обслуговуватись через зазначені системи дистанційного обслуговування та подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів.

Перелік захищених носіїв ключової інформації (токенів), які можуть бути використані для роботи в програмно-технічних комплексах «Клієнт Казначейства — Казначейство» та АС «Є-Звітність» викладено на сайті ДКСУ.

Аналітика на тему

Заповнення фінансової звітності розпорядниками бюджетних коштів

 

Оплата педагогів закладів освіти і працівників ДЮСШ

 

Оплата праці в державних органах й ОМС

 

Оплата праці та трудові відносини

Електронні лікарняні обіцяють на 1 квітня: як працюватиме система

Цього тижня запускають постанову, якою впроваджують електронні лікарняні. Вона тепер перебуває на погодженні із зацікавленими міністерствами та відомствами.

Електронний лікарняний передбачатиме автоматизацію процесів та надавитиме можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного:

— кожен лікар буде підписувати листок непрацездатності своїм цифровим підписом в електронній системі. Тобто запровадять персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ;

— інформація через реєстр в ПФУ буде автоматично передана до Фонду соцстраху — в установі одразу знатимуть, що людина захворіла й повинна отримати компенсацію, оскільки є платником ЄСВ.

Аванс і зарплату не можна затримувати через тимчасову відсутність бухгалтера

Конкретні терміни виплати зарплати встановлюють підприємства, організації самостійно в колдоговорі або іншому нормативному акті роботодавця. Про це нагадали в Мінсоцполітики, проте пояснили кілька нюансів.

Коли день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, то зарплату виплачують напередодні (ч. 2 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР).

При цьому наступна виплата зарплати має проводитись у дні, визначені колдоговором або іншим нормативним актом підприємства, незалежно від перебування у відпустці головного бухгалтера чи від того, що у зв’язку з виробничою потребою одного разу здійснено виплату раніше.

Скасують повідомлення ДПС про прийняття на роботу директорів підприємств

Мінекономіки підготувало зміни до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413, за яким страхувальники подають до ДПС повідомлення про прийняття працівника на роботу. Йдеться про відповідний проект постанови КМУ, розміщений на сайті Мінекономіки.

Головна ідея — усунути дублювання інформації від держорганів та підприємств, установ, організацій щодо прийняття на роботу працівника (на посаду керівника).

Бо наразі ДПС отримує дані щодо прийняття на роботу працівника на посаду керівника від двох джерел інформації.

Запропоновані зміни передбачають, що подання повідомлення про прийняття на роботу керівника підприємства (установи, організації) не вимагатиметься. Проте це станеться лише через три місяці після ухвалення та публікації проекту змін.

Аналітика на тему

Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати

 

Не врахували частину невикористаної відпустки під час формування резерву: як нараховувати відпускні

 

На які показники вплинуло підвищення мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму у 2020 році

 

Довідкова інформація

Облікову ставку знижено з 31 січня

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 11 % річних із 31 січня 2019 року. Про це заявили на прес-брифінгу. Йдеться про рішення Правління НБУ від 30.01.2020 р. № 76-рш.

Нагадаємо: з 13.12.2019 р. до 30.01.2020 р. облікова ставка складала 13,5 %.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» за 27–31 січня 2020

Експерти коментують

Перевірки Держпраці: що змінилося з 2020 року

 

Посадові оклади держслужбовців у 2020 році: підвищуємо та застосовуємо нову схему

 

Декларація з ПДВ – 2020: більше інформації про пільги

 

Тема тижня: Річна звітність фізосіб

Декларація про майновий стан і доходи фізосіб за 2019 рік: як скласти й коли подати

 

Особливості подання та заповнення підприємцями Звіту з ЄСВ

 

Декларація фізособи-єдинника: правила заповнення

 

Склад доходів і витрат підприємця-загальносистемника

 

Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення

 

Методика обліку

Підприємство надало довгострокову безвідсоткову позику: приклад дисконтування

 

Надання спецодягу непрацівникам підприємства: організація та облік. Частина 2

 

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Долучайтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся та обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою

«Інтерактивна бухгалтерія»