Сплата податків та зборів на нові рахунки

Усі платежі — від оформлення паспорта до плати за дитсадок — здійснюємо на нові бюджетні рахунки

Казначейство відкрило з 01.01.2020 нові реквізити рахунків для сплати:

  • податків та зборів;
  • ЄСВ;
  • судового збору;
  • авансових митних платежів.

Попри завчасне інформування платників податків про нові бюджетні рахунки, сталося так, що протягом трьох операційних днів поточного року (3, 8, 9 січня) 271,7 тис. платіжних трансакцій направлені на недіючі рахунки. Відповідно, такі кошти Казначейство не зараховує. Ці кошти повертають банківським установам як «нез’ясовані надходження».

Казначейство наголошує: бюджетні установи (освітні заклади, держоргани тощо) теж мають із 01.01.2020 нові реквізити своїх рахунків.

Аби отримати нові реквізити балансових рахунків бюджетних установ, необхідно звернутися до розпорядників бюджетних коштів (надавачів відповідних послуг), на ім’я яких вони відкриті.

ДМСУ, своєю чергою, інформує: оплата адміністративних послуг, здійснена на раніше діючі розрахункові рахунки, після 29.12.2019 не зараховуватиметься (у зв’язку із закриттям таких рахунків).

За новими рахунками в СЕА ПДВ та СЕАРП і СЕ звертайтеся до ДПС

Серед іншого маємо нові рахунки в СЕА ПДВ, СЕАРП та СЕ. Їх реквізити можна отримати у відповідних органах Державної податкової служби України.

Завважимо: у зв’язку зі значною кількістю платежів на закриті рахунки та з метою запобігання виникнення в платників податкового боргу Казначейство просить правильно сплачувати податки, збори, інші платежі на нові реквізити рахунків.

Звернення розміщене на сайті Казначейства України.

ФСС просить надати інформацію про IBAN-реквізити рахунків для соцвиплат

На фейсбук-сторінці Правобережного відділення УВД ФССУ у м. Києві розміщено повідомлення для бухгалтерів. Їх просять терміново надати нові рахунки за міжнародним стандартом IBAN. Це слід зробити, якщо бухгалтер подав заяву-розрахунок на отримання соціальних виплат із зазначенням «старих» реквізитів — пари реквізитів «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку».

Як відомо, починаючи з 13.01.2020 рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах й електронних повідомленнях системи електронних платежів має ідентифікуватися лише за допомогою міжнародного номера банківського рахунка (IBAN).

Звітність

Районні управління статистики ліквідовано з 1 січня — куди подавати статзвіти

У зв’язку з реалізацією плану дій Уряду з оптимізації структури територіальних органів державної статистики з 1 січня 2020 року припиняють свою діяльність відділи статистики в районах. Про це вже заявили ГУ Держстату у Черкаській, Волинській та Чернігівській областях.

Тож, респонденти в районах і містах обласного значення мають подавати державну статистичну та фінансову звітність до Головних управлінь статистики в областях (на власний вибір) у таких форматах:

  • в електронному вигляді, використовуючи:

а) безкоштовне програмне забезпечення «КАБІНЕТ РЕСПОНДЕНТА»;

б) комерційне програмне забезпечення, зокрема, сервіс Liga:Report;

  • у паперовому вигляді (поштою чи особисто за відповідною адресою).

Із 1 січня діють нові довідники податкових пільг

На офіційному сайті ДПСУ оприлюднено оновлені довідники пільг (станом на 01.01.2020):

Перелік пільг стосується податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків і зборів, державного мита.

Завважимо: звіт про суми податкових пільг із 2020 року скасовано.

Таксономія фінзвітності за 2019 рік і проміжні періоди 2020 року

Регулятори Системи фінансової звітності (далі — Система) надали роз’яснення, як складати фінзвітність за таксономією фінансової звітності за МСФЗ у єдиному електронному форматі за 2019 рік та проміжну фінансову звітність у 2020 році.

У зв’язку з незавершенням процесу повного запуску Системи та завантаження до неї вихідних даних для початкової реєстрації підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ, подають фінансову звітність за 2019 рік у порядку та строки, визначені законодавством, за формами, затвердженими наказом Мінфіну України від 07.02.2013 р. № 73, а банки подають фінансову звітність за формами, визначеними НБУ.

Докладніше — на сайті.

Аналітика на тему

Оновлена форма декларації з податку на прибуток

Річний перерахунок ПДВ

Фінансова звітність філії

Приватне підприємництво

Заборонили використання коштів на рахунках ФОПів на власні потреби

За поточними рахунками в національній валюті ФОПів або фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюють всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами. Ці особи після сплати податків, зборів й інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.

Такими є вимоги оновленого п. 14 р. І Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.12.2019 р. № 162. Вони діють із 03.01.2020.

Тож, із 3 січня дозволено використовувати кошти на власні потреби лише після їх перерахування з підприємницького рахунка на особистий рахунок як для фізособи. Схоже, цю норму банки закріплять у договорах на обслуговування рахунків ФОПів.

ДПС на своїй сторінці у Facebook зауважила: тепер ФОПи не зможуть розплачуватися у супермаркеті з підприємницької картки.

Аналітика на тему

Чи може підприємець-єдинник отримати оплату за послуги від нерезидента через міжнародні платіжні системи

Тимчасова непрацездатність підприємців: особливості оформлення та розрахунків

Які документи повинен надати підприємець для підтвердження підприємницького статусу

Перевірки

Порядок перевірок Держпраці зазнав змін

Із 31.12.2019 діє оновлений Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Зміни привнесла постанова КМУ від 04.12.2019 р. № 1132.

З нього зник такий вид перевірок, як невиїзні інспектування. Натоміть прописали, що держконтроль за додержанням законодавства про працю здійснюють у формі інспекційних відвідувань, які проводять інспектори праці Держпраці та її територіальних органів.

Держпраці оприлюднює інформацію про видані службові посвідчення інспекторів праці. Ті з них, щодо яких не оприлюднена інформація, вважають недійсними.

Перед реєстрацією інспекційного відвідування роботодавця, щодо якого протягом попередніх 6 календарних місяців здійснювали інспекційні відвідування, керівник органу контролю (інша вповноважена ним посадова особа) вивчає питання про доцільність його проведення.

В оновленому Порядку відсутня норма, за якою в разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи з притягнення об’єкта відвідування до відповідальності не вживають.

РРО

Податкова запустила тестову версію свого програмного РРО

Державна податкова служба України, як і обіцяла, запрошує всіх охочих узяти участь у тестуванні нового податкового сервісу — «пРРОсто». Це безкоштовний сервіс від податкової.

Запис на бета-тест розпочато з 1 січня за посиланням. Учасники отримають запрошення до тестування з 9 січня 2020 року.

Додаток доступний для тесту на всіх смартфонах і планшетах з операційними системами Android та iOS.

Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток удосконалюватимуть.

Як працюватиме програмне РРО «пРРОсто»?

«пРРОсто» взаємодіє через Інтернет із сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс і виконує такі функції: формування, підпис, відправлення та видача чеків установленого формату, відкриття й закриття зміни, перегляд даних тощо.

Аналітика на тему

Програмні реєстратори розрахункових операцій, нові штрафи й інші зміни до Закону про РРО

Кожному ФОПу по РРО та привабливий кешбек

Місцеві податки

Розміри місцевих податків на 2020 рік збільшили

Податок на нерухомість визначають у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 кв. м, що у 2020 році становить 70,85 грн (4723 грн × 1,5%) (пп. 266.5.1 ПКУ).

Збір за паркування авто визначають за 1 кв. м площі земельної ділянки, відведеної для паркування, у розмірі до 0,075% мінімальної зарплати, що у 2020 році дорівнює 3,54 грн (4723 грн × 0,075%) (пп. 2681.3.1 ПКУ).

Транспортний податок справляють із власників легкових авто, з року випуску яких минуло не більш ніж 5 років (включно) і середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної зарплати, що у 2020 році сягає 1 771 125 грн (4723 грн × 375) (пп. 267.2.1 ПКУ). Ставка податку незмінна і дорівнює в розрахунку на календарний рік 25 000 грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.

Туристичний збір установлюють за кожну добу тимчасового розміщення (ночівлі) у розмірі до 0,5% — для внутрішнього туризму та до 5% — для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (пп. 268.3.1 ПКУ). На 2020 рік це 23,62 грн — для внутрішнього туризму та 236,15 грн — для в’їзного туризму.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 1–6 за 2020 рік

Експерти коментують

Обіг пального та спирту у 2020 році: ліцензійні й акцизні зміни

Попередня оплата за бюджетні кошти — нові правила із 2020 року

Тема тижня: Фінансова звітність

Фінансова звітність: форми, строки та порядок подання

Баланс (Звіт про фінансовий стан)

Звіт про рух грошових коштів

Звіт про фінансові результати, або Звіт про сукупний дохід

Зміни-2020

Податкові зміни – 2020

Ратифікація міжнародних договорів

Неподаткові новації – 2020. Частина 1

Неподаткові новації – 2020. Частина 2

Оновлення статистичної звітності

Бюджет

Облік об’єкта необоротних активів, виготовленого власними силами

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Долучайтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся та обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою
«Інтерактивна бухгалтерія»