У 2019 році Держстат по-новому затвердив чимало форм статистичної звітності. Деякі з них потрібно подавати починаючи зі звітних періодів 2020 року, але є й такі, які необхідно подавати за результатами 2019 року.
З’ясуймо, які форми змінилися та коли вони починають діяти

Звіт про виконання будівельних робіт

Держстат затвердив нову форму статистичного спостереження № 1-кб (місячна) «Звіт про виконання будівельних робіт», яку вводитимуть у дію зі звіту за січень 2020 року.

У зв’язку із цим із 01.02.2020 утратить чинність наказ Держстату від 26.07.2016 р. № 129, яким затверджена стара форма такого звіту.

Нову форму Звіту про виконання будівельних робіт подаватимуть юридичні особи та відокремлені підрозділи юросіб. Водночас змінився строк подання такої форми. Тепер її потрібно подавати не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.

Крім того, у новій формі Звіту, на відміну від попередньої, не потрібно зазначати порівняльні показники за попередній місяць, а також обсяг реалізованих будівельних робіт, у т.ч. за договорами субпідряду.

Також в оновленій формі Звіту про виконання будівельних робіт треба буде окремо виділяти обсяг виконаних будівельних робіт за звітний місяць із нового будівництва (рядок 016 р. 2 Звіту).

(наказ Держстату «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 1-кб (місячна) «Звіт про виконання будівельних робіт» від 21.06.2019 р. № 224)