Зустрічайте другу частину спецвипуску газети «Інтерактивна бухгалтерія» на тему «Інвентаризація».

Спецвипуск «Інвентаризація. Частина 2»

Інвентаризація основних засобів: найважливіші аспекти

Інвентаризація нематеріальних активів

Інвентаризація витрат майбутніх періодів, резервів і забезпечень

Інвентаризація незавершеного виробництва та незавершених капітальних інвестицій

Що загрожує підприємству за непроведення інвентаризації

Адміністрування податків

Єдиний рахунок для сплати податків запрацює з 2021 року

З 2021 року запрацює єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ. Відповідний Закон України від 04.10.2019 р. № 190-IX, який його впроваджує, опублікували в офіційній пресі 30.10.2019.

Платник податків в електронній формі через електронний кабінет повідомлятиме про своє бажання використовувати єдиний рахунок або ж може відмовитися від нього. Змінити своє рішення можна буде раз на квартал.

Аби перерахувати кошти, що надходять на єдиний рахунок, ДПС щоденно, крім вихідних, святкових і неробочих днів, формуватиме, підписуватиме та надсилатиме до Казначейства зведений реєстр платежів із єдиного рахунку із зазначенням платіжних реквізитів отримувачів коштів й іншої інформації відповідно до законодавства.

Докладніше — у новині.

Платники податків мають бути обачними під час вибору контрагента — Верховний Суд

Формальна наявність договорів, актів, податкових накладних і товарно-транспортних документів не є достатнім та беззаперечним документальним підтвердженням фактичного виконання договірних відносин. Вона не дає можливості суду дійти обґрунтованого й переконливого висновку про фактичне проведення господарських операцій. Первинні документи, зокрема податкові накладні, не можуть бути свідченням фактичного виконання операцій із постачання за наявності у справі обставин, які виключають можливість такого постачання між суб’єктами.

Суд касаційної інстанції погоджується з доводами позивача, що чинне податкове законодавство не ставить у залежність право платника податків на податковий кредит від виконання податкового обов’язку іншими платниками — постачальниками товарів (послуг).

Водночас Верховний Суд зазначив, що потрібно зважати на обставини, які свідчать про те, що платник податків:

  • був чи міг бути обізнаний щодо протиправної діяльності його контрагента, яка полягає в незаконній мінімізації податкових зобов’язань, зокрема, у створенні штучних підстав для збільшення витрат і/чи податкового кредиту,
  • діяв без належної обачності чи обережності під час вибору контрагента, який не виконує податкового обов’язку, за встановлених обставин, які спростовують реальність господарських операцій.

Якщо у судовому процесі встановлені зазначені обставини, то отримана таким платником податків податкова вигода у вигляді права на податковий кредит є безпідставною.

На це звертає увагу ВС/КАС у постанові від 25.09.2019 р. у справі № 823/530/15.

Аналітика на тему

Групи підприємств за розмірами: практичні питання класифікації та перекласифікації

Банківські рахунки за стандартом IBAN: що потрібно враховувати

Оплата праці та трудові відносини

Комітет ВРУ визначився з новими розмірами трудових штрафів

Комітет питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ доопрацював законопроект № 1233 та вніс до нього істотні правки. Наразі вже доступна на сайті ВРУ порівняльна таблиця до законопроекту № 1233, підготовленого до другого читання. Серед новацій:

  • до юросіб та ФОПів, які використовують найману працю, що є платниками єдиного податку 1–3 груп, застосовуватимуть «попередження» у разі виявлення вперше порушення, пов’язаного з фактичним допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • під час сплати юрособою або ФОПом, яка використовує найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів із дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною;
  • якщо виконано припис Держпраці й усунено виявлені порушення, передбачені абзацами 4–6, 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП, у визначені приписом строки, заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуватимуть;
  • заходи щодо притягнення до відповідальності за вчинення порушення, передбаченого абзацами 2, 3, 7, 8, 10 ч. 2 ст. 265 КЗпП, застосовуватимуть одночасно з винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених під час проведення перевірки порушень.

Як пропонують зменшити розміри штрафів, покажемо в таблиці за посиланням.

Відомості про трудовий стаж оцифрують

Оприлюднено проект постанови КМУ «Про заходи щодо поетапного впровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі».

Пропонують, щоб дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб, підтверджували наявний трудовий стаж для укладення трудового договору, призначення пенсій та інших цілей, передбачених законодавством.

Мінфіну буде доручено переглянути форму звіту з ЄСВ із метою обліку відомостей про посади, кваліфікацію й умови праці застрахованих осіб.

Деталі — на сайті.

Як обчислювати триденний строк для виплати відпускних

Щорічну відпустку працівнику мають надавати відповідно до затвердженого графіка відпусток й оплачувати не пізніше ніж за 3 дні до її початку згідно зі ст. 115 КЗпП та ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Мінсоцполітики в листі від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19 наголосило: обчислення триденного строку для виплати заробітної плати за період відпустки здійснюється в КАЛЕНДАРНИХ днях.

Водночас у листі зауважили: у разі складання графіків, якими визначають черговість надання відпусток, слід ураховувати інтереси виробництва, особисті інтереси працівників і можливості для їх відпочинку.

Підсумований облік робочого часу: яка має бути перерва між змінами

У разі підсумованого обліку робочого часу графіки роботи (змінності) слід розробляти, зважаючи на такі моменти:

  • тривалість перерви в роботі між змінами (включаючи перерву на обід) має бути не меншою за подвійну тривалість роботи в попередній зміні (ч. 1 ст. 59 КЗпП);
  • тривалість щотижневого безперервного відпочинку повинна бути не меншою за 42 години (ст. 70 КЗпП);
  • призначати працівника на роботу протягом двох змін поспіль заборонено (ч. 2 ст. 59 КЗпП).

Такі положення закріплені у п. 7 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 19.04.2006 р. № 138. Проте вони не реєструються в Мін’юсті та мають інформативний, необов’язковий характер.

У зв’язку із цим спеціалісти Мінсоцполітики в листі від 02.10.2019 р. № 1436/0/206-19 дійшли висновку, що в разі підсумованого обліку робочого часу в окремих випадках тривалість щоденного (міжзмінного) і щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена.

Аналітика на тему

Звільняємо працівника за прогул: як бути з переплатою за зарплатою

Відрядження між філією та головним підприємством

База нарахування ЄСВ: аналіз роз’яснень ДПС

Єдиний податок

ФОПам суттєво підвищать граничні розміри доходів

На розгляд парламенту внесено законопроект № 2388 про підвищення граничних розмірів доходів ФОПів-єдинників. Він передбачає внесення змін до ПКУ щодо заходів із детінізації обігу товарів і послуг.

Ось головні із запропонованих змін:

1) нові ліміти доходів для 1, 2 і 3 груп платників єдиного податку — 1 млн, 5 млн і 10 млн грн відповідно;

2) 0% податку для підприємців — єдинників групи 1, які надають побутові послуги.

Аналітика на тему

Які документи повинен надати підприємець для підтвердження підприємницького статусу

Як платнику єдиного податку подати декларацію в електронному вигляді

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 205–208 за 2019 рік

Експерти коментують

Операції з внутрішнього переміщення активів відображаємо за оновленою кореспонденцією

Підніжка від Мінфіну: довгострокові безвідсоткові борги доведеться дисконтувати

Пайовий внесок для забудовників: коли остаточно скасовують

Новації у захисті прав споживачів фінансових послуг

Тема тижня: Декларація з податку на прибуток

Різниця з податку на прибуток за путівками: правила застосування

Дохід, перерахований нерезиденту, повернувся на рахунок: чи відображати в додатку ПН повернене перерахування

Проценти на користь пов’язаного нерезидента: як відкоригувати фінрезультат

Дивіденди засновникам-фізособам: відображаємо в додатку АВ прибуткової декларації

Чи обов’язково фінзвітність подавати одночасно з декларацію про прибуток

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»