ЄСВ

З’явилися нові реквізити рахунків IBAN для сплати ЄСВ із 1 жовтня

Із 01.10.2019 почали діяти нові рахунки для зарахування як податків і зборів до бюджетів, так і ЄСВ на небюджетні рахунки за стандартом IBAN.

Реквізити рахунків за областями можна переглянути в довіднику за посиланням.

Зверніть увагу!

Держказначейство у м. Києві та регіональні органи ДПС 30.09.2019 також повідомили: рахунки 3719, відкриті на ім’я Головних управлінь ДФС, 01.10.2019 будуть закриті. Кошти, що надійдуть на рахунки, відкриті на ім’я органів ДФС, будуть повернені платникам.

Тож, ЄСВ із сум зарплати, що виплачують із 1 жовтня та надалі, треба сплачувати на нові реквізити рахунків ЄСВ, які вже відкрито для нових органів ДПС.

Поради роботодавцям із заповнення платіжки на сплату ЄСВ із 1 жовтня

1. У полях «Отримувач» і «Код отримувача» платіжки під час сплати ЄСВ зазначайте найменування органу ДПС та його код ЄДРПОУ.

2. Зважайте на те, що для правильного визначення реквізиту рахунка необхідно враховувати символ звітності, який присвоєно кожній категорії платників ЄСВ (201, 202, 203, 204, 205, 206, 207). Роботодавцям передусім слід брати до уваги символ 201, який призначено для зарахування ЄСВ, нарахованого на суми: зарплати (22%, 8,41%, 5,3%, 5,5%); винагороди за ЦПД; допомоги з тимчасової непрацездатності (22%). Цей тризначний символ відображений у розрахунковому рахунку після цифр 3719 і ще однієї контрольної цифри. Приміром, UA438999980000037198201022650.

3. Оскільки маємо справу винятково з рахунками за стандартом IBAN, у реквізиті «Рахунок» зазначайте номер рахунка ЄСВ за стандартом IBAN. А це означає, що у відповідній графі «Код банку» — «0».

Докладніше — у новині.

Готівковий обіг

Банки не заокруглюють суми під час сплати податків

Із 1 жовтня 2019 року з обігу вилучають розмінні монети номіналами 1, 2 та 5 копійок, які перестають бути засобом платежу. Своєю чергою, готівкові розрахунки мають здійснюватися банками в сумах, кратних найменшому номіналу грошових знаків національної валюти, що перебуває в обігу — 10 копійкам. Про це нагадав НБУ в інструктивному листі банкам. Адже відповідні норми зазначені в постанові Правління НБУ від 20.06.2019 р. № 82.

Однак завважте, що вимоги ПКУ не передбачають сплати податків й обов’язкових платежів у менших сумах, аніж визначено законодавством. Банки від платників податків приймають готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок.

Під час виплати зарплати з каси сума має бути кратною 10 коп. — пояснення НБУ

НБУ пояснив на своїй сторінці у мережі «Фейсбук»:

«Після 01 жовтня 2019 року при виплаті заробітної плати з кас підприємства радимо зазначати у видатковому касовому ордері або видатковій відомості суми виплат у сумах, кратних 10 копійкам. Також рекомендуємо застосовувати практику нарахування сум заробітної плати з урахуванням частки у копійках як кредиторської/дебіторської заборгованості, що переходить на наступний місяць, що не викликає необхідності в округленні нарахованих сум.

Крім того зазначаємо, що відповідно до пункту 2 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» відображення та облік зазначених вище операцій відноситься до питань організації бухгалтерського обліку на підприємстві і належить до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Одночасно зазначаємо, що одним зі шляхів уникнення незручностей під час виплат заробітної плати може бути укладення відповідного договору з обслуговуючим банком та здійснення перерахування зазначених виплат на рахунки працівників, оскільки під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюється (пункт 6 постанови Правління НБУ від 15.03.2018 № 25)».

Аналітика на тему

Виплачуємо зарплату на банківські картки: вивчаємо організаційні моменти

Рахунки за стандартом IBAN

Обов’язковість рахунків за стандартом IBAN відтермінували до 13 січня 2020 року

Аби забезпечити виконання бюджетних програм в повному обсязі, НБУ продовжив до 12 січня 2020 року включно можливість заповнювати в документах на переказ коштів реквізити за старими правилами, а не за стандартом IBAN. А вже з 13 січня 2020 року слід зазначати виключно рахунок за стандартом IBAN.

Рішення діє з 02.10.2019 завдяки постанові Правління НБУ від 26.09.2019 р. № 118.

Окрему форму платіжного доручення бюджетників скасують із 1 листопада

Із 1 листопада запрацюють зміни, які вніс до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів Мінфін наказом від 21.08.2019 р. № 352. У Порядку зникне згадка про форму платіжного доручення, як і додаток, яким вона затверджена.

Тож, із 1 листопада 2019 року бюджетники користуватимуться формою платіжного доручення з додатка 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р. № 22. До цієї дати в неї планують унести зміни та вилучити з платіжки графу «Код банку» у зв’язку із запровадження рахунків за стандартом IBAN.

Аналітика на тему

Банківські рахунки за стандартом IBAN: що потрібно враховувати

Оплата праці та трудові відносини

Трудові штрафи зменшать в декілька разів — законопроект пройшов перше читання

Рада 288 голосами ухвалила в першому читанні законопроект № 1046, який має впровадити стимулюючі та превентивні, а не каральні заходи до роботодавців.

Фактично цей закон істотно зменшує ті величезні штрафи, які наразі накладають за порушення трудового законодавства. Також уведуть письмове попередження як превентивний захід задля виправлення вчинених порушень.

Про те, як пропонують зменшити розміри штрафів, ми розповіли в таблиці.

Роботодавець може через суд стягнути зі звільненого працівника зайві відпускні

Роботодавець має право стягнути у судовому порядку суму заробітку за незароблені дні відпустки. Відповідний висновок виклав Верховний Суд у постанові від 17.07.2019 р. у справі № 332/1433/17.

Мовиться про випадок, коли працівник звільнився з роботи до закінчення робочого року, за який він одержав відпустку повної тривалості. Під час звільнення відрахування із суми зарплати, нарахованої під час остаточного розрахунку, за наказом (розпорядженням) підприємства не проведено у зв’язку з недостатністю коштів.

Аналітика на тему

Організація та практичне застосування підсумованого обліку робочого часу

Відгул чи компенсація за роботу у вихідні дні: судова практика

Як обчислити доплату за роботу в нічний час

Звітність

Оновлено довідники податкових пільг станом на 01.10.2019

ДПСУ оприлюднила Довідник № 94/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник № 94/2 інших податкових пільг станом на 01.10.2019.

Завважимо, що нових пільг новозатверджені довідники не містять. Також відсутні коментарі щодо зміни редакції діючих пільг, які містили попередні довідники.

Джерело: сайт ДПСУ

Реєстраційні документи

Оновлено Договір про надання електронних довірчих послуг

Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДПС «Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг» від 26.09.2019 р. № 30 затверджено Договір про надання електронних довірчих послуг та нові форми реєстраційних документів:

  • Реєстраційна картка для фізичної особи;
  • Реєстраційна картка для юридичної особи;
  • Додаток до Реєстраційної картки;
  • Заява про зміну статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа;
  • Додаток до заяви про зміну статусу кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Переглянути й завантажити актуальні форми реєстраційних документів можна в розділі «Отримання електронних довірчих послуг» на сайті.

Нові форми реєстраційних документів для отримання електронних довірчих послуг необхідно використовувати з 27.09.2019.

Акцизний податок

ДПС указала на помилки в документах, поданих розпорядниками акцизних складів

ДПС звернула увагу платників акцизного податку на виявлені помилки в поданих документах. Мовиться про:

  • довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизний склад, розташовані на ньому резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (форма J(F)0210301);
  • довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (форма J(F)0210401);
  • довідки про витратоміри-лічильники обсягу виробленого спирту етилового та/або обсягу виробленої продукції (форма J(F)0210601);
  • довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків спирту на акцизному складі виробника спирту та/або виробника окремих видів продукції (форма J(F)0210701).

Під час складання зазначених документів необхідно брати до уваги таке:

1. Графа «№ рядка» таблиць у всіх довідках містить порядковий номер рядка в таблицях документа, що складають.

2. Якщо це основна довідка (складають уперше), то значення графи «№ рядка основної довідки, який коригується/додається», що вказують у другій колонці таблиць довідки, збігається зі значенням графи «№ рядка» у першій колонці таблиць довідки.

3. Якщо це коригуюча довідка, то значення графи «№ рядка основної довідки, який коригується/додається», що вказують у другій колонці таблиць довідки, може не збігатися зі значенням графи «№ рядка» у першій колонці таблиць довідки.

Із 1 жовтня діють нові штрафи за прострочення реєстрації акцизних накладних

З 1 жовтня 2019 року почали діяти нові штрафні санкції за порушення строків і порядку реєстрації другого примірника АН/РК. Зокрема, каратимуть штрафом у розмірі 2% суми акцизу, зазначеного в АН/РК, якщо платник не зареєструє АН/РК протягом більш як 120 к.дн. після граничного строку реєстрації другого примірника. Але штрафуватимуть платника, якщо прострочення трапилося з його вини.

Штрафні санкції застосовуватимуть до АН/РК, дата реєстрації яких у ЄРАН починається з 01.10.2019.

Аналітика на тему

Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 186–190 за 2019 рік

Експерти коментують

Єдина звітність з ЄСВ і ПДФО

Тема тижня: ЄСВ

Хвороба під час відпустки: як відобразити перерахунок у звітності з ЄСВ

Доплата до мінзарплати й доплата ЄСВ: заповнюємо таблицю 6 Форми № Д4

Нарахування ЄСВ на виплати за минулі, майбутні, перехідні періоди: основні правила

Контроль банками оплати ЄСВ під час виплати зарплати

Виплати звільненим працівникам: коли нараховувати ЄСВ

Винагорода за договорами ЦПД: заповнення Звіту з ЄСВ

Методика обліку

МСФЗ-облік безкоштовного отримання активів: два підходи від ФПБАУ

ЗЕД

Аркуш коригування на зменшення мита і ПДВ: як відобразити в обліку

Чи може підприємець-єдинник отримати оплату за послуги від нерезидента через міжнародні платіжні системи

Перевірки на підприємстві

Не згодні з актом перевірки: чи можна його не підписувати?

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»