Як свідчить практика, доволі часто виникають питання щодо заповнення звітності з ЄСВ, якщо особа виконує роботи чи надає послуги за ЦПД. Це пов’язано з тим, що ЦПД може тривати декілька днів, а може й місяць-два. Дати нарахування та виплати винагороди за ЦПД теж можуть різнитися. То коли ж їх показувати у звітності? З’ясуймо

Платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи й організації, інші юрособи незалежно від форми власності, виду діяльності й господарювання та підприємці, які використовують працю фізосіб за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI, далі Закон про ЄСВ).

ЄСВ не нараховують лише на винагороди за ЦПД, укладеними з фізособами-підприємцями, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Сума винагороди фізособам за виконані роботи (надані послуги) за ЦПД є базою для нарахування єдиного внеску (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Особливості нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД, що тривають понад місяць, визначено ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ.

Особливості нарахування ЄСВ на винагороду за ЦПД

На суму винагороди за ЦПД нараховують ЄСВ за ставкою 22% (ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ). Для осіб, що отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄСВ нараховують на суму, котру визначають, розділивши суму доходу, виплаченого за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована (ч. 2 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску (далі — максимальна величина) у 2019 році — 62595 грн.

До того ж зауважимо: з 01.01.2016 діють певні особливості, визначені абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, якщо ЄСВ нараховують за ЦПД, укладеними з працівниками підприємств. Коли працівники виконують роботи (надають послуги) за основним місцем роботи, то суму винагороди за ЦПД ураховують під час визначення мінімальної бази нарахування ЄСВ (див. лист ДФС від 03.03.2017 р. № 4496/6/99-95-42-02-15).

Нюанси відображення винагороди за ЦПД у звітності з ЄСВ