Очікувані податкові зміни-2020

Податковий кодекс перепишуть: законопроект на 151 сторінку

Бізнес і бухгалтерська спільнота вже має змогу переглянути напрацювання парламентської більшості щодо покращення норм Податкового кодексу. Мовимо про законопроект № 1210 із чарівною назвою «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».

І таких неузгодженостей прописали на 151 сторінку тексту законопроекту.

Наразі ми презентуємо окремі зміни до розділів ПКУ щодо адміністрування податків, зокрема, ПДВ, ПДФО, податку на прибуток, спрощеної системи оподаткування:

Єдиний рахунок платникам податків запропонують у 2020 році

Платникам податків обіцяють нарешті запровадити єдиний рахунок для сплати податків і зборів, ЄСВ. Для цього вже зареєстровані законопроекти № 1049 та № 1051.

Буде запроваджено систему сплати податків і зборів, а також ЄСВ через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який платник податків відкриватиме за бажанням у Державній казначейській службі. Виняток становитимуть ПДВ й акцизний податок із реалізації пального та спирту етилового. Їх сплачуватимуть у тому порядку, який нині існує: з електронних рахунків у СЕА ПДВ і СЕАРП та СЕ. Однак платники податків матимуть право перераховувати кошти з єдиного рахунка на рахунки, відкриті у СЕА ПДВ і СЕАРП та СЕ.

Для сплати грошових зобов’язань і/або податкового боргу платник податків поповнюватиме коштами єдиний рахунок.

Інформацію про реквізити єдиного рахунка відображатимуть в Електронному кабінеті платника податків.

Єдина звітність із ЄСВ та ПДФО з’явиться не раніше 1 липня 2020 року

Податкові агенти і платники ЄСВ подаватимуть щомісяця податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізосіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого ЄСВ.

Адже в більшості випадків база нарахування ЄСВ збігається з базою нарахування ПДФО у вигляді зарплати й винагороди за виконання робіт (надання послуг) за ЦПД. Тож, є можливість скоротити кількість звітів для платників податків — страхувальників (підприємств і самозайнятих осіб). Саме так пояснюють народні депутати від парламентської більшості необхідність приймати законопроекти № 1057 і № 1072. Документи пропонують зміни до ПКУ та Закону про ЄСВ, завдяки яким отримаємо єдину звітність із ЄСВ та ПДФО.

ЄСВ

Нові рахунки для сплати ЄСВ за стандартом ІВАN із 1 листопада

Державна казначейська служба України повідомила платникам ЄСВ, що починаючи з 01.11.2019 сплату ЄСВ потрібно проводити на рахунки, відкриті в Казначействі (код банку — 899998) за стандартом ІВАN. Граничний строк використання наявних рахунків із зарахування ЄСВ спливає 31.10.2019.

Отримати реквізити рахунків за стандартом ІВАN можна, звернувшись до органів Державної податкової служби України за місцем обліку.

Відповідне повідомлення поширила прес-служба ДКСУ. На сайті Казначейства реквізити рахунків для сплати ЄСВ не наводять.

Водночас наразі нових рахунків для сплати ЄСВ за стандартом ІВАN немає й на сайті ДПС. У міру їх появи новина оновлюватиметься.

Нагадаємо: із 1 до 31 жовтня — перехідний період, коли діють як старі, так і нові бюджетні рахунки для сплати податків та зборів. Оновлені реквізити бюджетних рахунків за стандартом ІВАN за областями наведені в новині.

Аналітика на тему

Забезпечення мінімального рівня зарплати: основні правила й розрахунок доплати

Сумісництво, суміщення та інші види роботи: як нараховувати ЄСВ

Довідкова інформація

Облікова ставка знижена із 6 вересня

Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку до 16,5% річних із 6 вересня 2019 року. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Бюджетні установи

Нові розміри окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників із 2020 року

Із 1 січня 2020 будуть збільшені розміри посадового окладу (ставки зарплати) педпрацівникам. Це передбачено постановою КМУ від 10.07.2019 р. № 822, яка кардинально змінює систему оплати праці для педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів й установ освіти і науки.

Які найменші розміри посадових окладів буде передбачено педпрацівникам із 2020 та в наступні роки — див. у новині.

Посадовий оклад (ставку зарплати) визначають, перемноживши прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня календарного року на встановлений коефіцієнт, який наведено у схемі для відповідної посади.

Окрім того, визначено види доплат і надбавок, які встановлюють педагогічним та науково-педагогічним працівникам, а також їх розміри.

Держоргани переходять на електронний документообіг

Кабмін прийняв рішення про остаточний перехід держорганів на електронний документообіг.

Уже з 1 жовтня обмін документами буде повністю в електронній формі. До того моменту держоргани мають провести відповідні оргналаштування у системі обміну документами.

За словами міністра Кабінету Міністрів, це скоротить час на доставку й обробку кореспонденції, яка надходитиме через цифрові сервіси, а не доставлятиметься кур’єрами.

Аналітика на тему

Із 1 вересня підвищено посадові оклади педпрацівників: що враховувати

Чи може бюджетна установа списати акумулятор одразу після його встановлення на авто

Передання справ у разі заміни головного бухгалтера бюджетної установи: схема дій

Перевірки

Підрозділи по боротьбі з економічними злочинами у силових органах ліквідують

Департамент захисту економіки Нацполіції лікдвідовано. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 2 вересня.

За словами Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, дана структура не захищала бізнес, а систематично заважала йому працювати.

Окрім того, глава Уряду додав, що замість ліквідованого Департаменту буде створена ефективна структура для розслідування фінзлочинів, куди зможуть прийти на роботу порядні та чесні працівники.

Своєю чергою, на думку міністра МВС, у разі створення Служби фінрозслідувань мають також бути ліквідовані профпідрозділи ДФС та СБУ. У країні має бути єдиний фаховий та потужний орган боротьби з економічними злочинами.

Нагадаємо, що про створення Служби фінрозслідувань ми вже писали в новині.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 166–170 за 2019 рік

Тема тижня: Оплата праці в разі переробітку

У працівника з неповною зайнятістю переробіток: як оплачувати

Робота у вихідні та святкові дні: умови й оплата

Як обчислити доплату за роботу в нічний час

Як визначати годинну ставку й оплачувати надурочну роботу

Відгул за роботу у святковий день: коли надають

Відгул чи компенсація за роботу у вихідні дні: судова практика

ПДВ

Визначаємо першу подію для ПДВ-зобов’язань: за рахунками-фактурами чи загалом за договором

Методика обліку

Списуємо прострочені ПММ: як обліковувати

Основні засоби

Як визначити строк корисного використання ОЗ

Трансфертне ціноутворення

Чи враховують курсові різниці у складі контрольованих операцій

Земельні відносини

Спорудження за договором суперфіцію: хто сплачує земельний податок

Акцизний податок

Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»