Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Тариф
Преміум
480 грн
за 1 місяць
Тариф
Преміум+
800 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Додаток № 16-2 — середа, 24 квітня 2013
Податок на прибуток
75% акцій нашого господарського товариства володіє госптовариство, частка держави в якому становить 100%. Як у 2013 році нам треба сплачувати дивіденди державі?
ВІДПОВІДЬ: Урядовці щороку приймають на поточний рік базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності госптовариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави. Щороку хоча й з’являється новий документ, але містить він майже одні й ті ж правила. Так, у 2013 році такий норматив також установлено в розмірі 30%. Розглянемо, як у 2013 року треба сплачувати такі дивіденди.
Обов’язок господарської організації, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів передбачено ще в ч. 5 ст. 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності» від 21.09.2006 р. № 185-V (далі — Закон № 185).
Сьогодні на календарі вже майже травень, тож саме час бухгалтеру поміркувати про подання податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2013 року. Ураховуючи положення п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), таких будуть одиниці, але розглянуті нами положення будуть доречними й для інших податків (зборів, платежів), для яких установлене поквартальне звітування.
Зверніть увагу!
Згідно із загальним правилом, подавати податкові декларації платник податків зобов’язаний за кожний звітний період незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді ( п. 49.2 ПКУ ).
Не зайвим буде згадати й про можливі варіанти подачі податкової звітності. Відповідно до п. 49.3 ПКУ, податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або вповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
в) в електронній формі засобами електронного зв’язку.
(коментар до листа Міндоходів від 17.04.2013 р. № 1423/7/99-99-19-03-01-17)
Висновок коментованого листа радує, та чи відповідає він нормам ПКУ? Згідно з абз. 8 п. 57.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), якщо підприємство-десятимільйонник за результатами 2012 року не отримало прибутку (або отримало збиток), а за підсумками I кварталу 2013 року отримує прибуток, таке підприємство має відзвітувати (і відповідно сплатити податок) за І півріччя та три квартали 2013 року.
Із рядка 33 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Мінфіну України від 28.09.2011 р. № 1213 (далі — Декларація) ми знаємо, що у розрахунку щомісячних авансових внесків беруть участь податок на прибуток за звітний період (рядок 14 Декларації) та сума авансового внеску у разі виплати дивідендів (рядок 20 Декларації). Хоча абз. 4 п. 57.1 ПКУ трактує базу для розрахунку авансових внесків у ширшому розумінні: «…не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік». За логікою під час розрахунку авансових внесків на 2014 рік до цієї бази повинен увійти податок на прибуток від операцій із цінними паперами (загальний позитивний фінрезультат за кожною групою1), що оподатковується за окремою ставкою — 10% (п. 151.4, пп. 153.8.3 ПКУ).
Проте для 2013 року податківці зробили виняток, оскільки «…податок на прибуток від таких операцій за ставкою 10% не враховується для обрахунку базового показника для визначення авансових внесків у 2013 році, наявність прибутку від операцій з ЦП за підсумками I кварталу 2013 року не є підставою для подання податкової декларації з податку на прибуток за I півріччя та три квартали 2013 року».
Така лояльність дивує, адже п. 57.1 ПКУ не містить жодних винятків щодо податку на прибуток за ставкою 10%. Зазначимо, коментований лист не вважається узагальнюючою консультацію. Тому якщо бажаєте скористатися висновком коментованого листа, ми рекомендуємо спочатку звернутися за індивідуальною податковою консультацією (зразок заяви на отримання податкової консультації наводився у матеріалі «Індивідуальна податкова консультація: чи справді вона захистить» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 14 (23) за 2013 рік).
Єдиний податок
Я — фізособа-підприємець, працюю на єдиному податку (група 3). За якою формою декларації мені потрібно звітувати в першому кварталі 2013 року: за старою(затвердженою Наказом 1688) чи за новою (у редакції Наказу 1159)?
ВІДПОВІДЬ: За перший квартал 2013 року фізособи-єдинники повинні подавати Податкову декларацію платника єдиного податку фізособи-підприємця (далі — Декларація) старої форми, затверджену наказом Мінфіну від 21.12.2011 р. № 1688, тобто ту, за якою вони звітували протягом 2012 року. А ось уже за другий квартал необхідно буде подавати нову Декларацію з урахуванням змін, унесених наказом Мінфіну «Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688» від 07.11.2012 р. № 1159 (далі — Наказ № 1159).
Усе тому, що згідно з п. 46.6 ПКУ в разі, якщо було внесено зміни у форму податкової звітності, то звітувати за новою формою потрібно починаючи з податкового періоду, наступного за тим податковим періодом, у якому було здійснено оприлюднення нової форми звітності. Тобто якщо оприлюднення нової форми відбулося в першому кварталі 2013 року, то звітувати за нею потрібно за підсумками другого кварталу 2013 року. Зважаючи на те що Наказ № 1159 оприлюднено 08.01.2013 р. (тобто в першому кварталі 2013 року), то подавати нову форму Декларації (у редакції Наказу № 1159) до Податкової потрібно за результатами першого півріччя 2013 року, тобто не пізніше 10 вересня.
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!