Перевірки

ДФС оновила план перевірок підприємців і роботодавців

ДФС розмістила чергове оновлення в плані-графіку документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Цього разу «не пощастило» фізособам та роботодавцям.

15.08.2019 скоригували такі розділи плану-графіка документальних планових перевірок на 2019 рік:

  • розділ ІІІ «Документальні планові перевірки фізичних осіб»;
  • розділ IV «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Бухоблік

П(С)БО й Інструкцію про План рахунків оновлять: що очікувати

На офіційному сайті Мінфіну з’явився проект чергових змін до низки бухоблікових нормативів.

Відповідно до цього проекту відомство має намір:

  • актуалізувати норми П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість» і П(С)БО 11 «Зобов’язання», а також Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджену наказом Мінфіну від 30.11.1999 р. № 291, зокрема, щодо приведення у відповідність до МСФЗ обліку дебіторської та кредиторської заборгованості;
  • очистити П(С)БО 7 «Основні засоби», П(С)БО 8 «Нематеріальні активи», П(С)БО 9 «Запаси» від рудиментарних норм, які поширювали дію цих стандартів на бюджетні установи.

Аналітика на тему

Групи підприємств за розмірами: практичні питання класифікації та перекласифікації

Зміни до порядку подання фінзвітності: новації для малих підприємств і не лише

Зміни до П(С)БО 25: знайомимося з наслідками

План BEPS

Конвенція MLI запрацює в Україні з 1 грудня

Конвенція MLI набере чинності в Україні з 1 грудня 2019 року, а Україна стане 31-ю країною, у якій Конвенція почне застосовуватися! Про це сповістило Міністерство фінансів України.

Нагадаємо: 23.07.2018 міністром фінансів підписано багатосторонню конвенцію MLI, а вже 28.02.2019 ВРУ її ратифікувала. Мовимо про Закон України від 28.02.2019 р. № 2692-VIII.

Завдяки цій Конвенції Україна зможе внести необхідні зміни до більшості міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами. Це дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій із низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, своєю чергою, сприятиме збільшенню доходів бюджету.

Акцизний податок

Розрахунками коригування акцизних накладних можна обмінюватись онлайн

Спеціалісти ДФСУ повідомили про можливість обміну розрахунками коригування акцизної накладної форми «П» та «С» за допомогою «WEB-сервісу обміну документами та квитанціями з приймальним шлюзом» (протокол SOAP).

На замітку: квитанції та документи для користувачів цього сервісу зберігають у базах даних сервісу протягом 72 годин. Якщо користувач не отримав їх у клієнтському програмному забезпеченні протягом 72 годин, їх направляють на адресу електронної пошти, указану користувачем під час налагодження вказаного програмного забезпечення.

Аналітика на тему

Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни

Паливні акцизні накладні: нові правила складання

Акцизна накладна на обіг пального: види та правила складання

Оплата праці та трудові відносини

Коли повідомляти працівників про оновлений графік змінності

Режим роботи, тривалість робочого часу та часу відпочинку працівників конкретного підприємства (установи) установлює роботодавець самостійно в правилах внутрішнього трудового розпорядку чи в колдоговорі з дотриманням норм законодавства про працю. Під час змінних робіт працівники чергуються у змінах рівномірно в порядку, визначеному правилами внутрішнього трудового розпорядку (ст. 58 КЗпП).

Зокрема, графіки змінності доводять до відома працівників, як правило, не пізніше ніж за один місяць до введення їх у дію. Такий строк завчасного попередження вказаний у п. 13 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених постановою Держкомпраці СРСР за погодженням із ВЦРПС від 20.07.1984 р. № 213.

Саме на них посилається Мінсоцполітики в листі від 09.07.2019 р. № 799/0/204-19, зазначаючи, що цей норматив досі чинний. Проте міністерство чомусь не згадало про вимогу ч. 3 ст. 32 КЗпП. А в ній прописано, що про зміну істотних умов праці, зокрема режиму роботи, працівника треба повідомити не пізніше ніж за 2 місяці.

Коли надають відгул за роботу у святковий день — рішення ВС

Якщо працівників, які одержують місячний оклад, залучали до роботи у святковий чи неробочий день, їх роботу оплачують у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад у тому випадку, коли ця робота провадилася з перевищенням місячної норми робочого часу. Якщо ж зазначені працівники виконували роботу у святковий чи неробочий день, однак у межах місячної норми робочого часу, тоді інший день відпочинку не надають, бо це призведе до зменшення встановленої їм норми робочого часу. Саме таке пояснення надає Верховний Суд у постанові від 24.07.2019 р. у справі № 817/2367/16.

Детальніше — у новині.

Аналітика на тему

Змінна робота: трудові гарантії, графіки змінності

Чергування працівників у вихідні та святкові дні

Бюджет

Педагогам дошкільної та позашкільної освіти підвищують оклади із 1 вересня

14.08.2019 у газеті «Урядовий кур’єр» опублікували постанову КМУ від 10.07.2019 р. № 695, згідно з якою підвищать посадові оклади педпрацівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти. Підвищені на 10% посадові оклади вказана категорія педпрацівників отримає вже із 1 вересня 2019 року.

Збільшений заробіток отримають ті педпрацівники, яким виплачують зарплату не за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і яким не підвищили посадові оклади у 2018 році.

Прикро, що реалізацію згаданої постанови здійснюють у межах затвердженого фонду зарплати на 2019 рік без компенсації видатків із держбюджету місцевим бюджетам.

Бюджетникам скасують окрему форму платіжного доручення

Починаючи із 01.11.2019 у розрахункових документах буде виключено реквізит «Код банку», оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN уже містить інформацію про код банку (МФО). Саме з 01.11.2019 усі перекази проводитимуть винятково за IBAN.

Аби узгодити свої нормативні акти з вимогами НБУ, Казначейство розробило проект наказу Мінфіну, який має запрацювати з 01.11.2019.

І насамперед приберуть згадку про «код банку» із:

  • Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 р. № 1407;
  • Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 р. № 758;
  • Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 р. № 309.

Також зроблять уточнення, аби в реквізиті «Призначення платежу» платіжного доручення вказували: код програмної класифікації видатків та кредитування, КЕКВ, економічну сутність платежу, номер і дату підтвердних й інших документів, на підставі яких здійснюють перерахування, з урахуванням вимог законодавства України, ПДВ або без ПДВ тощо.

Не буде й окремої форми платіжного доручення для розпорядників бюджетних коштів.

Аналітика на тему

Банківські рахунки за стандартом IBAN: що потрібно враховувати

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 152–156 за 2019 рік

Експерти коментують

Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни

Тема тижня: Режими робочого часу

Вахтовий метод роботи: умови й оплата праці

Ненормований робочий день

Змінна робота: трудові гарантії, графіки змінності

Надомна робота: організація та оплата праці

Гнучкий графік роботи: особливості запровадження та облік робочого часу

ЗЕД

Експорт товарів: відображення в обліку

Основні засоби

Зміна методу амортизації: що потрібно взяти до уваги

Методологія бухобліку

Групи підприємств за розмірами: практичні питання класифікації та перекласифікації

ПДВ

Послуги з добору персоналу для нерезидента: чи нараховувати ПДВ

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»