Акцизний податок

ДФС оприлюднила рекомендовані форми акцизної накладної та заявки на поповнення (коригування) залишку пального

Рекомендована форма акцизних накладних та розрахунків коригування на операції з реалізації пального та спирту етилового, здійснені з 1 липня 2019 року, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС:

  • для пального — Акцизна накладна форми «П», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «П»;
  • для спирту етилового — Акцизна накладна форми «С», Розрахунок коригування акцизної накладної форми «С».

Термін реєстрації акцизних накладних / розрахунків коригування, складених з 1 липня до 31 липня 2019 року (включно), — з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно).

Рекомендовані форми Заявки на поповнення (коригування) залишку пального та Заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового також розміщені на офіційному веб-порталі ДФС.

Затвердили форму заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами

Наказом Мінфіну № 188 затверджено форму заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними, та Порядок її заповнення.

В заявці передбачено зазначати:

  • транспортний засіб;
  • розташування пункту навантаження/розвантаження;
  • код товару / опис пального або спирту етилового згідно з УКТ ЗЕД;
  • дату початку/закінчення періоду транспортування.

Як працює єдиний реєстр акцизних накладних із 1 липня

1 липня стартує система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового. Тож платники акцизного податку мають опанувати й застосовувати численні зміни до ПКУ, які працюють саме з цієї дати. Водночас Уряд затверджує ряд постанов, аби ця система могла працювати.

Серед таких — постанова КМУ від 19.06.2019 р. № 545, якою визначено:

1. Порядок ведення Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.

2. Порядок ведення Єдиного державного реєстру витратомірів — лічильників обсягу виробленого спирту етилового.

3. Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних.

Реєстр платників акцизу з реалізації пального та спирту вже на офіційному веб-порталі ДФС

Податківці оприлюднили дані щодо включених до Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового.

ДФС веде Реєстр платників та щодня оприлюднює на власному офіційному веб-порталі інформацію з Реєстру із зазначенням ідентифікаційних та реєстраційних даних платників акцизу з реалізації пального та спирту етилового.

Інформацію щодо зареєстрованих платників акцизу з реалізації пального та спирту етилового, внесених до Реєстру, розміщено на офіційному веб-порталі за посиланням.

Аналітика на тему

Акцизна накладна на обіг пального: види та правила складання

Акцизний склад власника пального після 01.07.2019: кому потрібен і як зареєструвати

ПДВ

Мінфін удосконалює систему моніторингу ризиків з ПДВ

На робочій нараді представники Мінфіну, ДФС, Комітету з питань податкової та митної політики, Державної регуляторної служби, бізнес-асоціацій та галузевих об’єднань обговорили проект змін до порядку блокування податкових накладних.

Що передбачають такі зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117, дізнаєтеся з новини.

Найближчим часом проект змін буде доопрацьовано із врахуванням пропозицій та зауважень представників бізнес-асоціацій.

Спори про зобов’язання контрагента зареєструвати ПН суди не розглядають

Велика Палата Верховного Суду відмовила у відкритті провадження щодо зобов’язання контрагента скласти та зареєструвати в ЄРПН податкові накладні. Мовляв, така позовна вимога не підлягає розгляду в суді жодної юрисдикції.

Велика Палата Верховного Суду зауважила, що обов’язок продавця зареєструвати податкову накладну є обов’язком платника податку у публічно-правових відносинах, а не обов’язком перед покупцем, хоча невиконання цього обов’язку може завдати покупцю збитків.

Натомість належним способом захисту для позивача може бути звернення до контрагента з позовом про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення контрагентом за договором обов’язку щодо складання та реєстрації податкових накладних.

Докладніше — на сайті.

Аналітика на тему

Розблокування ПН/РК: судова практика

Постачальник не розблокував податкову накладну: коли та як списати вхідний ПДВ

Таблиця даних для розблокування ПН/РК

Оплата праці та трудові відносини

Держпраці оновлять, а інспекторам повернуть їх право на перевірки в будь-який час

Схоже, з 2020 року на роботодавців чекають суттєві зміни в законодавстві про працю. Їх уже оформили у законопроекті «Про безпеку праці та здоров’я працівників». Документ напрацьовують спільно Уряд та профспілки.

Основні положення законопроекту направлені на охорону праці. Але разом із ними внесуть й зміни до КЗпП.

Вони стосуються, зокрема, повноважень Держпраці та інспекторів праці.

Найцікавіші норми, які хочуть прописати в КЗпП, ми навели у новині.

8 липня запрацюють нові рахунки для Фонду соцстраху та центрів зайнятості

Для управлінь та відділень виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, регіональних та базових центрів зайнятості (далі — фонди) відкрито рахунки 3717 на балансі центрального апарату Казначейства:

  • для зарахування коштів фондів — код банку 899998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП);
  • для проведення витрат — код банку 820172, банк отримувача Казначейство України.

Нові рахунки вводять в дію з 8 липня 2019 року.

Кошти, сплачені платниками/фондами на старі рахунки, не будуть зараховувати, а повертатимуть як нез’ясовані надходження.

Яких строків слід дотримуватися у разі виплати відпускних

Мінсоцполітики у листі від 14.06.2019 р. № 920/0/206-19 вказало, що відпускні потрібно виплачувати працівникам у строки, прописані в КЗпП та Законі України «Про відпустки».

Нормативно-правові акти вимагають виплачувати працівнику відпускні не пізніше ніж за три дні до початку відпустки (ст. 115 КЗпП, ст. 21 Закону України «Про відпустки»).

Водночас Мінсоцполітики зазначило, що на підставі заяви працівника роботодавець має право зробити це в інший строк, визначений між працівником та роботодавцем. Проте зловживати цим не варто. Мінсоцполітики стверджує, що виплатити відпускні в інший термін можна лише у виняткових випадках. Йдеться про настання обставин, які зумовили використання працівником щорічної відпустки чи її частини у стислі терміни, коли неможливо оплатити відпустку у строки, встановлені ст. 115 КЗпП.

Аналітика на тему

Відпрацьовано менше місяця: як обчислити компенсацію за невикористану відпустку

Забезпечення мінімального рівня зарплати: основні правила й розрахунок доплати

Змінено графік роботи після звільнення працівника: чи робити перерахунок звільненому

Бухоблік

Перевізники тепер можуть складати електронну ТТН

Мінінфраструктури зробило можливим скласти товарно-транспортну накладну в електронній формі. Зміни внесено до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Оформлюють ТТН в електронній формі таким чином: підписують за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача.

Сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додають інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів.

При оформленні е-ТТН супровідні документи також додають в електронній формі.

Наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413.

ПДФО

Верховний суд: харчування працівників зі шведського столу не оподатковується

Додаткове благо повинно бути персоніфікованим та пов’язано із конкретною фізособою. Воно має створювати певні вигоди для такої особи, надаватись податковим агентом та виражатися у формі коштів, матеріальних або нематеріальних цінностей, послуг чи інших видів доходу. Саме так підсумовує Верховний Суд, відхиливши касаційну скаргу податківців. І це, безумовно, позитивний сигнал для платників податків.

ВС порадив податковій при визначенні додаткового блага обов’язково вказувати фізособу — платника податків, у якої це благо виникає, та період, у який це додаткове благо виникло. Але в актах перевірки контролюючий орган цього не визначав.

ВС підсумовує: податковий орган не встановив, що установа нараховувала суми доходу у вигляді додаткового блага (чи зараховувала такі суми як інший дохід) за харчування кожному працівнику та такі суми не вносили до оподатковуваного доходу цих працівників. Тому об’єкт оподаткування та база оподаткування ПДФО тут відсутні.

Деталі — у новині.

Постанова ВС/КАС від 10.06.2019 р. у справі № 808/3611/16.

Декілька помилок у формі № 1ДФ: на скільки оштрафують

Якщо під час документальної перевірки виявили порушення, зазначені у п. 119.2 ПКУ, до платника податків застосовують штраф у розмірі 510 гривень. Водночас відповідальність застосовують до загальної кількості порушень, передбачених абз. 1 п. 119.2 ПКУ, а не до кожного порушення окремо. Відповідне роз’яснення надали фахівців ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Аналітика на тему

Виплата авансу та зарплати: бухоблік й оподаткування

Надміру витрачені кошти: як обкладати й коли перераховувати ПДФО

Як штрафують податкових агентів за порушення з ПДФО та ВЗ

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 122– 126 за 2019 рік

Експерти коментують

Процедура та комісія з розслідування нещасних випадків працюють по-новому

Тема тижня: Сумісництво

Особливості трудових відносин й оплати праці зовнішніх і внутрішніх сумісників

Чи залежить обсяг робіт за сумісництвом від режиму роботи закладу

Чи подавати до ДФС повідомлення про прийняття на роботу за внутрішнім сумісництвом

Чи дотримуватися мінімального розміру декретних на роботі за сумісництвом

Оплата лікарняних за внутрішнім сумісництвом

Сумісництво, суміщення та інші види роботи: як нараховувати ЄСВ

Сумісник звільнився з основного місця роботи: чи повинен він повідомити роботодавця

Оплата праці та трудові відносини

Виплата зарплати в натуральній формі: обліково-податкові наслідки

Основні засоби

Чи амортизувати основні засоби під час ремонту, поліпшення

Акцизний податок

Акцизна накладна на обіг пального: види та правила складання

Дивіденди

Від’ємні курсові різниці щодо дивідендів: чи є право на витрати

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»