Газета «Інтерактивна бухгалтерія»

  • slidebg
    «Інтерактивна бухгалтерія» — ми ПЕРШІ зі свіжими змінами!
    щоденна газета, база аналітичних матеріалів, нормативні документи, корисні функції
    для бухгалтерів та керівників
    .
240 грн
за 1 місяць
Бухгалтерська електронна газета
З питань передплати звертайтеся за:
тел.: (044) 392 3202
Електронна адреса: subscription@interbuh.com.ua
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 68131
у каталозі ДП «Преса»
Додаток № 14-2 — середа, 10 квітня 2013
Первинні документи
Ні для кого не секрет, що надання послуг, як і здійснення будь-яких господарських операцій, потребує їх належного документального оформлення. На що слід звернути увагу при оформленні акта наданих послуг? Що варто взяти до уваги під час його складання?
Перевірки на підприємстві
Ціноутворення вже багато років під пильною увагою державних органів. Це пояснюється, насамперед, прямою залежністю між рівнем цін, що встановлюються на соціально значущі товари, та основними соціально-економічними показниками. Відповідно й органи, що здійснюють контроль у зазначеній сфері, завжди були наділені досить широкими повноваженнями, які дозволяли їм за необхідності суттєво впливати на діяльність підприємств. У серпні минулого року набув чинності Закон про ціни, що визначає основні підходи до ціноутворення.
Тож саме час розібратися, як поява згаданого Закону вплине на перевірки правильності ціноутворення на підприємствах різних галузей
Види цін та державне регулювання
Основні засади цінової політики та відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) і спостереження у сфері ціноутворення врегульовано Законом про ціни. Відповідно до ст. 10 цього Закону, суб’єкти господарювання під час провадження господарської діяльності застосовують:
вільні ціни;
державні регульовані ціни.
Вільні ціни встановлюють підприємства самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін (ст. 11 Закону про ціни).
Бюджет
Це запитання хвилює бухгалтерів бюджетних установ, яким у квітні доводиться переобчислювати зарплату працівникам бюджетної сфери з оплатою за ЄТС. Адже на момент, коли особи, звільнені в січні–березні 2013 року, працювали, зарплату їм нараховували, виходячи із чинних на той момент нормативних актів. Тому й постає запитання: навіщо проводити перерахунок?
Під час перерахунку відпускних, пов’язаного з підвищенням зарплати, виникає найбільше труднощів. Це пов’язано з тим, що Постанова № 197 набула чинності 03.04.2013 р., але посадові оклади, уведені нею, діють з 1 січня 2013 р. У статті відповімо на запитання, що виникають у бухгалтерів бюджетних установ, та проілюструємо перерахунок зарплати, у т.ч. відпускних, на прикладі
У яких випадках слід переобчислити відпускні
Середню зарплату для оплати часу щорічної відпустки, додаткової відпустки у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки (п. 2 Порядку № 100).
У випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі відповідно до актів законодавства як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, зарплата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення (п. 10 Порядку № 100).
 
 
 
 
 

ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ
і щодня (у робочі дні) отримуйте підбірку свіжої аналітики та новин!