Відмова в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі — ПН/РК) — це ще не кінець. Адже платник ПДВ має право оскаржити рішення комісії ДФС. У який спосіб можна це зробити? Які строки відведені для оскарження незаконного блокування ПН/РК? Про це й інше читайте в нашому матеріалі

Рішення контролерів платник податків може оскаржити в адміністративному чи судовому порядку (п. 56.1 ПКУ). Утім, у частині рішень про відмову в реєстрації ПН/РК у ЄРПН не все так просто.

Адміністративне оскарження

У п. 27 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК  визначено:

  • рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку;
  • рішення комісії центрального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено у судовому порядку.

 Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Тож, зважаючи на викладене, рішення комісії центрального рівня про блокування ПН/РК платник ПДВ може оскаржити лише у судовому порядку, а ось адміноскарження можливе тільки для рішень регіональних комісій.

Пов’язано це з тим, що зі скаргою про перегляд відповідного рішення контролерів платник податків має звертатися до контролюючого органу вищого рівня (п. 56.2 ПКУ). Відповідно, для рішень про блокування ПН/РК, виданих безпосередньо ДФСУ, уже не буде контролюючого органу вищого рівня, до якого можна було б звернутися. Ось і маємо таку цікаву ситуацію.

Порядок подання скарги

Адміноскарження рішення про блокування ПН/РК передбачає подання Скарги на рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — скарга на рішення про блокування ПН/РК). У пп. 56.23.1 ПКУ визначено, що скаргу на рішення про блокування ПН/РК необхідно подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, — ДФСУ.

Крім того, порядок адміноскарження врегульований Порядком розгляду скарг .

 Порядок розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

У ньому, зокрема, зазначено 10-денний строк для подання скарги. Причому рахують календарні дні, а відлік такого строку розпочинають із дня набрання чинності рішенням про блокування ПН/РК (п. 3 Порядку розгляду скарг).