Шлях податкових накладних і розрахунків коригування (далі — ПН/РК) до Єдиного реєстру податкових накладних — тернистий. Адже тут на них чекає жорсткий «фейсконтроль», пройти який удається не кожному документу. У цій статті ми розглянемо механізм зупинення реєстрації ПН/РК і порядок їх розблокування

Етапи перевірки ПН/РК

Прямуючи до ЄРПН, одні ПН/РК проходять два, а інші — три рівні перевірки. Саме третій рівень і є моніторингом ризиковості ПН/РК. Покажемо три етапи перевірки документів на схемі 1.

Схема 1

Етапи перевірки ПН/РК на шляху до ЄРПН

Два перших етапи проходять усі ПН/РК. Коли за результатами перевірки на другому етапі визначено, що ПН/РК відповідають одній з ознак, що надають імунітет від блокування, такі ПН/РК не підлягають моніторингу та реєструються у ЄРПН. Якщо ж імунітету немає, то ПН/РК перевіряють на відповідність критеріям ризиковості, тобто документ потрапляє під автоматизований моніторинг відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків.

Про те, які ПН/РК отримують імунітет від зупинення реєстрації в ЄРПН, ми докладно розповідали у статті «Блокування податкових накладних: урядовці посилили фейсконтроль для отримання імунітету» газети № 95/2019.

Автоматизований моніторинг ризиковості