У штаті підприємства є відділ сервісного обслуговування двигунів, фахівці якого щомісяця їздять у відрядження в різні населені пункти України. Працівникам нараховують місячні оклади, надбавки, щомісячні премії залежно від обсягів виконаних сервісних робіт. У березні-квітні був високий розмір премій у зв’язку зі значними обсягами замовлень, тому для оплати травневого відрядження середньоденна зарплата виявилася зависокою.
Чи можна оплатити травневі дні відрядження за денною зарплатою, а не середньоденною? Які саме санкції загрожують, якщо дні відрядження будуть оплачені як звичайні робочі дні?

ВІДПОВІДЬ: Порядок оплати днів відрядження встановлює ч. 4 ст. 121 КЗпП, у якій зазначено: працівникам, направленим у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим за середній заробіток.

Оплата днів відрядження

Ця норма не дозволяє оплачувати дні відрядження за умовами трудового договору, тобто нараховувати зарплату за дні відрядження як за робочі дні. Натомість потрібно визначити денну зарплату в місяці відрядження та порівняти її із середньоденною зарплатою, визначеною згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100, далі Порядок № 100).

Середньоденну зарплату визначають виходячи з виплат за 2 останні календарні місяці, що передують події, з якою пов’язана виплата, тобто відрядженню (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).

Під час обчислення середньої зарплати премії включають до сумарного заробітку, дотримуючись правил, визначених у п. 3 Порядку № 100, а саме:

  • премії враховують до заробітку того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю;
  • премії, виплачені за квартал і більш тривалий період, ураховують до заробітку у частині, що відповідає кількості місяців розрахункового періоду;
  • винагороду за підсумками року враховують, якщо вона була нарахована в поточному році за попередній рік;
  • премії враховують пропорційно відпрацьованому часу в розрахунковому періоді (див. лист Мінсоцполітики від 02.10.2017 р. № 2480/0/101-17).

Тож, якщо мовиться про щомісячні (виробничі) премії, які виплачують залежно від виконаних обсягів сервісних робіт, їх включають до сумарного заробітку під час обчислення середньої зарплати. Проте такі виробничі премії враховують до сумарного заробітку пропорційно відпрацьованим робочим дням (годинам) у розрахунковому періоді.