Перевірки

До травневого оновлення плану податкових перевірок включили майже 5000 юросіб

На початку травня не забарився черговий реліз плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Станом на 08.05.2019 оновлено розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» і розділ ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (травень 2019 року).

Отже, ДФС перевірить 4895 платників податків — юросіб.

Адміністрування податків

Чи можна відмовити органу ДФС у наданні інформації, якщо на бланку відсутня печатка

Нещодавно ВС/КАС виніс рішення, у якому визначив, що відсутність печатки органу ДФС на запиті про надання інформації є підставою не надавати запитувану інформацію. Про це йдеться в постанові від 26.02.2019 р. № 826/9082/15.

Докладніше про це — у новині.

Аналітика на тему

Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати

Огляд практики Верховного Суду: податкові й трудові спори. Лютий-2019

ПДВ

Протягом якого строку можна скласти розрахунок коригування до податкової накладної

У разі якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або в разі повернення постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Таке коригування здійснюється на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеного в порядку, установленому для податкових накладних, та зареєстрованого в ЄРПН (п. 192.1 ПКУ). То протягом якого строку платник податку має можливість скласти розрахунок коригування до податкової накладної?

Відповідь на це запитання знайдете в газеті.

Суд визнав протиправними критерії ризиковості для блокування податкових накладних

Платник ПДВ звернувся до суду з вимогою відкликати лист ДФСУ від 05.11.2018 р. № 4065/99-99-07-05-04-18, яким визначено критерії ризиковості для блокування податкових накладних. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що критерії ризиковості, запровадженні цим листом із порушенням вимог законодавства.

Суд установив, що запровадження ДФСУ критеріїв ризиковості листом від 05.11.2018 р. № 4065/99-99-07-05-04-18 є протиправним, і тому зобов’язав ДФСУ відкликати цей лист як такий, що не підлягає виконанню.

Докладніше про це — тут.

Інструкцію з бухобліку ПДВ планують скасувати

Для приведення нормативно-правових актів у відповідність із законодавством України Мінфін розробив Проект наказу «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства фінансів України». Цим проектом пропонується скасувати (визнати такою, що втратила чинність) Інструкцію з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, затверджену наказом Мінфіну від 01.07.1997 р. № 141.

Текст проекту був опублікований на офіційному веб-сайті Мінфіну в рубриці «Аспекти роботи»/«Законодавство»/«Проекти нормативно-правових актів».

Аналітика на тему

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН

Відмова в бюджетному відшкодуванні через помилки в додатку Д3: як повернути заявлені суми

Компоненти формули реєстраційного ліміту у судових спорах

Акцизний податок

З 1 травня стартувала реєстрація акцизних складів

ОВПП ДФС повідомляє: Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII унесено, зокрема, зміни та доповнення до статей 14, 212, 230, 232 ПКУ.

Зазначеними змінами, які набудуть чинності 1 липня 2019 року, ПКУ доповнено поняттями акцизного складу пересувного та розпорядника акцизного складу пересувного, викладено в новій редакції поняття акцизного складу та розпорядника акцизного складу, розширено визначення платника акцизного податку, змінено порядок реєстрації та роботи акцизних складів, установлено, що ведення обліку обсягів пального чи спирту етилового здійснюється у Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ).

Платники податку зобов’язані з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року зареєструвати в СЕАРП та СЕ всі акцизні склади, розпорядниками яких такі платники податку будуть станом на 1 липня 2019 року.

Докладніше про це — у новині.

Реалізатори пального мають відкривати електронні рахунки платників акцизного податку

Електронний рахунок відкривається платникові податку Казначейством автоматично без укладення договору та на безоплатній основі (постанови КМУ від 24.02.2016 р. № 113, даліПорядок № 113).

Згідно з п. 17 р. ІІІ Порядку № 113 електронні рахунки відкриваються винятково на підставі реєстрів для Казначейства, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає Казначейству.

Докладніше про це — на сайті.

Аналітика на тему

Акцизний податок, адміністрування реалізації пального та спирту етилового

РРО

ДФС включить до Реєстру всі діючі РРО

19.04.2019 набрав чинності наказ Мінфіну України «Про затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій» від 13.02.2019 р. № 64, який, зокрема визначив: не пізніше двох місяців, наступних за місяцем набрання чинності цим наказом, ДФС формує реєстр екземплярів РРО та включає до Реєстру всі екземпляри РРО, які зареєстровані в органах ДФС і перебувають в експлуатації (крім тих РРО, що зареєстровані для господарських одиниць чи суб’єктів господарювання із місцезнаходженням на тимчасово окупованих територіях) або перебували в експлуатації на дату набрання чинності цим наказом, із присвоєнням їм реєстраційних номерів.

Про решту змін читайте на сайті.

Аналітика на тему

Застосовуємо РРО по-новому

Відповідальність за порушення під час використання РРО

Відповідальність за порушення касової дисципліни

Валютний обіг

Підвищено ліміт на репатріацію дивідендів до 12 млн євро на місяць

У межах валютної лібералізації Національний банк підвищив ліміт на репатріацію дивідендів із 7 до 12 млн євро на місяць.

Відповідні зміни щодо збільшення ліміту на репатріацію дивідендів затверджені постановою Правління НБУ «Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» від 07.05.2019 р. № 66. Вона набула чинності 8 травня 2019 року.

Аналітика на тему

Відкриття/закриття рахунків резидентів і нерезидентів в українських банках: більше можливостей та контролю

Нова система валютного регулювання: перевірки документів, ліцензування, підтвердження угод із НБУ тощо

Валютна відлига: що подарував Нацбанк

Приватне підприємництво

Підприємців не можуть штрафувати за несплату ЄСВ після припинення діяльності

Фінансові санкції у вигляді штрафів та пені за порушення обов’язків як платника ЄСВ можуть бути застосовані до ФОПів, відомості про реєстрацію яких унесено до ЄДР, та лише після внесення вказаних відомостей до реєстру фізична особа набуває статусу підприємця (фізичної особи — підприємця).

З обставин справи відомо, що держреєстрацію ФОПа припинено за власним рішенням, про що внесено запис до ЄДР від 26.01.2016.

Із цієї самої дати особа позбавлена статусу ФОПа та на час прийняття ОДПІ податкового повідомлення-рішення не була платником ЄСВ.

Тож суд дійшов висновку, що рішення від 01.11.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ винесено ОДПІ без урахування всіх обставин, необхідних для прийняття рішення, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 84–88 за 2019 рік

Експерти коментують

Застосовуємо РРО по-новому

Компенсація за придбані коштом працівника ТМЦ — не дохід співробітника!

Тема тижня: Виїзна торгівля

Які товари можна продавати через пересувну мережу

Працевлаштування під час виїзної торгівлі

Виїзна торгівля в іншому населеному пункті: оформлюємо поїздки працівників

Облік виїзної торгівлі

Продаж товарів з авто в іншій області: чи подавати форму № 20-ОПП

Документи щодо походження товару: чи потрібно їх мати підприємцеві, який займається виїзною торгівлею

Відповідальність за торгівлю з рук у невстановлених місцях

Виїзна торгівля та алкогольні напої: шукаємо точки дотику

Податок на прибуток

Нульова декларація з податку на прибуток — чи подавати?

Перейшли на загальну систему оподаткування з початку року: який звітний період із податку на прибуток

Основні засоби

Продаємо ОЗ із переходом права власності через 12 місяців: коли визнавати бухоблікові доходи та ПДВ-зобов’язання

Оплата праці та трудові відносини

Індексація зарплати в травні 2019 року

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»