Адміністрування податків і єдиного внеску

Нові рахунки для сплати ЄСВ діятимуть уже з 2 травня

Державна казначейська служба України звертає увагу платників ЄСВ, що з 02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку — 899998).

Зверніть увагу!

Граничний строк використання існуючих рахунків із зарахування ЄСВ, відкритих на балансі Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві, спливає 01.05.2019.

Починаючи з 02.05.2019 кошти, які сплачуватимуться платниками на старі рахунки із зарахуванню ЄСВ, не зараховуватимуться, а повертатимуться платникам як нез’ясовані надходження.

Податки за березень 2019 року треба сплатити не пізніше 26 квітня

Прес-служба ДФСУ інформує, що відповідно до розпорядження Кабміну від 10.01.2019 р. № 7-р у квітні поточного року вівторок, 30 квітня, перенесено на суботу, 11 травня, тобто останній день сплати нарахованих податкових зобов’язань із податків та зборів припадає на вихідний день — 30 квітня 2019 року.

Нормами ПКУ не передбачено перенесення строків сплати податків і зборів (п. 57.1 ПКУ), тому сплату нарахованих поточних податкових зобов’язань необхідно здійснити не пізніше 26 квітня 2019 року.

Звітність

За неподання звіту про управління штраф не передбачено — ДФС

Платником проставляється позначка в тих графах таблиці, що відповідають назвам форм фінзвітності, поданої разом із Декларацією.

Зважаючи на це, Звіт про управління не є складовою фінзвітності, та, відповідно, обов’язку подання його до контролюючих органів разом із Декларацією законодавством не визначено.

Оскільки разом із Декларацією Звіт про управління не подається, то й штрафні санкції за неподання нормами ПКУ не передбачено.

Відпускні за ІІ квартал виплачені в І кварталі: як показати у ф. № 1ДФ

У разі якщо нарахування та виплата суми відпускних були здійснені в I кварталі за період відпустки в II кварталі, то суму відпускних слід відносити до податкового періоду I кварталу, тобто до періоду, у якому були проведені нарахування та виплата: у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі. У випадку нарахування доходу його відображення в графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачений такий дохід чи ні. У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платникові податку податковим агентом.

Зарплата, що виплачується в установлені строки в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, до якого входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. У графі 4а «Сума нарахованого податку» показують суму податку, нарахованого й утриманого з доходу, нарахованого платникові податку згідно із законодавством. У графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Саме таку відповідь надали в ГУ ДФС у Львівській області на запитання із семінару.

Аналітика на тему

Який порядок декларування бюджетного відшкодування ПДВ

Як розрахувати рентну плату за видобування корисних копалин і заповнити декларацію

Оплата праці та трудові відносини

Держпраці вповноважена перевіряти дотримання роботодавцями гарантій за колдоговорами

Держпраці та її територіальні органи вповноважені здійснювати перевірку дотримання юридичними особами, які використовують найману працю, у т.ч. гарантій, установлених Законом України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 р. № 3356-XII.

Такого висновку дійшла колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду (постанова від 20.03.2019 р. у справі № 808/1032/17), розглянувши адміністративну справу за позовом товариства до ГУ Держпраці про визнання протиправним і скасування припису.

Подробиці — у новині.

Роботодавці не зобов’язані вказувати розмір зарплати в оголошенні про вакансію

Текст реклами про діяльність суб’єкта господарювання, що надає послуги з посередництва в працевлаштуванні в Україні, має містити примітку, що одержувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння в працевлаштуванні, інші пов’язані із цим послуги, гонорари, комісійні чи інші винагороди забороняється.

У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення.

Вимоги щодо обов’язкового зазначення в оголошеннях про працевлаштування розміру заробітної плати чинним законодавством не передбачено.

Про це проінформувало Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Аналітика на тему

Важливі зміни в Класифікаторі професій для бюджетних установ і не лише

Підприємство має право самостійно визначати назви посад, але дотримуючись Класифікатора професій

Матдопомога від роботодавця: порядок надання, облік, оподаткування

Касові операції та РРО

Новітні моделі РРО з експериментального проекту внесли до Держреєстру

ГФС включила до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь в експериментальному проекті за системою «E-Receipt (e-Чек) електронний чек».

Перелік новітніх моделей програмних і/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій, які беруть участь в експериментальному проекті, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 26.03.2019 р. № 121.

Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року.

Державний реєстр РРО, що включає новітні моделі, затверджений наказом ДФС України від 26.03.2019 р. № 247.

Затверджено порядки ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО

Мінфін оприлюднив порядки ведення реєстру екземплярів РРО та реєстру ЦСО РРО, завдяки яким очікується спрощення реєстраційної процедури та зменшення навантаження на суб’єкта господарювання — користувача РРО.

Передбачається, що протягом трьох місяців, наступних за місяцем набрання чинності наказом, виробники (постачальники) подають заяви про включення до Реєстру всіх екземплярів РРО, постачання яких було здійснено до набрання чинності цим наказом, строк служби яких не сплив та які не включені до Реєстру.

Якщо на момент отримання заяви про включення моделі (модифікації) РРО до Реєстру такий РРО вже включений до Реєстру, заява виробника (постачальника) вважається заявою про внесення змін до Реєстру.

Зверніть увагу, що разом з набранням чинності затвердженими порядками ведення реєстру екземплярів РРО та реєстром ЦСО РРО набирають чинності окремі положення наказу Мінфіну № 773, зокрема:

  • з’явиться можливість власникам РРО реєструвати їх, подавши тільки одну заяву за спрощеною формою;
  • буде скасовано вимогу вклеювати звітні чеки в книгу КОРО наприкінці кожного дня.

Докладніше — на сайті.

Аналітика на тему

Електронні касові документи: порядок оформлення й обігу

Розрахунки за допомогою QR-кодів

Бухоблік

Дефекти в первинних документах не завжди свідчать про нереальність операцій

У разі якщо товар справді був поставлений покупцеві, то дефекти в первинних документах (за умови, якщо зазначена в них інформація дозволяє ідентифікувати суб’єктів господарювання та господарські операції) самі собою не можуть свідчити про нереальне вчинення постачання та розглядатися як підстава для позбавлення платника податку (постачальника) обов’язку відобразити в бухгалтерському та податковому обліку доходу й урахувати його під час визначення податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств.

Про це йдеться в постанові ВС/КАС від 05.02.2019 р. у справі № 822/2373/17.

Нараховані ПДВ-зобов’язання відображаємо у складі кредиторської заборгованості

ДФС звернулася до Мінфіну з проханням роз’яснити порядок відображення в бухобліку нарахування податкових зобов’язань із ПДВ у разі, коли контракт на постачання послуг укладено в період дії пільги з ПДВ (операції звільнені від оподаткування), але водночас у ньому передбачено, що оплачувана нерезидентом ставка плати за послугу включає всі податки та збори, у т.ч. ПДВ.

Мінфін у листі від 18.03.2019 р. № 35210-06-5/7548 роз’яснив, що сума нарахованого податкового зобов’язання з ПДВ відображається у складі кредиторської заборгованості підприємства.

З аргументацією міністерства можна ознайомитися тут.

Аналітика на тему

Довідник з обліку ПДВ. Частина 1

Списуємо кредиторську заборгованість: бухоблік, податок на прибуток, ПДВ і єдиний податок

Бухгалтерський облік виплати дивідендів

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 67–71 за 2019 рік

Тема тижня: Бухгалтерські помилки: відповідальність

Класичні податкові штрафи: перелік, прецеденти для застосування та розміри

Чи відповідає бухгалтер за помилки попередника

Як штрафують податкових агентів за порушення з ПДФО та ВЗ

Коли можуть оштрафувати головного бухгалтера

Штрафи за помилки в реквізитах податкової накладної

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН

Методика обліку

Безвідсоткова позика від власника: облікова доля дисконту та його амортизації (Частина 1)

Безвідсоткова позика від власника: облікова доля дисконту та його амортизації (Частина 2)

Оплата праці та трудові відносини

Оформлення трудових відносин із підприємцем: прийняття на роботу та звільнення

ПДФО

Фізособі простили банківський кредит: чи слід вважати його додатковим благом

Індексація зарплати

Індексація зарплати у квітні 2019 року

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»