Які штрафи загрожують платникам ПДВ за несвоєчасну реєстрацію або нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування (далі — ПН/РК) у ЄРПН? Чи штрафуватимуть за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК, які не видаються покупцям або складені помилково? Чи доведеться платникам сплачувати такі штрафи, якщо їх вини в тому, що ПН/РК потрапили до ЄРПН із затримкою, немає? Відповіді на ці й інші запитання, пов’язанні зі штрафами, передбаченими п.п. 1201.1 та 1201.2 ПКУ, читайте в нашій консультації

Перш ніж говорити про штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК у ЄРПН, пригадаймо встановлені ПКУ строки для такої реєстрації.

Строки реєстрації ПН/РК у ЄРПН

Ці строки встановлені п. 201.10 ПКУ. Платник ПДВ повинен зареєструвати в ЄРПН ПН/РК, складені:

  • з 1 по 15 календарний день місяця, — до кінця календарного місяця, у якому вони складені;
  • із 16 по останній календарний день місяця (включно), — до 15 числа місяця, наступного за місяцем, у якому вони складені.

Для розрахунків коригування, складених на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, обов’язок реєстрації яких покладено на покупців — платників ПДВ, з 01.01.2018 установлено спеціальний строк реєстрації. А саме — 15 календарних днів із дня отримання такого розрахунку коригування отримувачем (покупцем).

Можливість зареєструвати ПН/РК у ЄРПН із порушенням установлених ПКУ строків у платників ПДВ є протягом 1095 к.дн. із дати їх складання.

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК

Недотримання граничного строку реєстрації ПН/РК у ЄРПН призведе до штрафу, розмір якого залежить від кількості днів прострочення та суми податку, що фігурує в такій ПН/РК. Розміри цих фінансових санкцій відобразимо в таблиці.