Спецвипуск «Дивіденди-2019» (№ 56)

Дивіденди: правова природа та порядок виплати

Дивіденди в акціонерному товаристві: строки, порядок виплати й відповідальність

Бухгалтерський облік виплати дивідендів

Облік отриманих дивідендів

Дивіденди в інвалюті: бухоблік й оподаткування виплати

Виплата дивідендів і сплата авансового внеску: правила, які потрібно знати

Виплата дивідендів єдинником: чи потрібно сплачувати авансові внески

ПДФО під час виплати дивідендів фізособам

Перевірки

Фонд соцстраху відновлює перевірки й оприлюднив плани-графіки на ІІ квартал

Фонд соцстрахування України з березня 2019 року відновлює проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Інформація розміщена на сайті Фонду.

Планові перевірки проводяться фахівцями Фонду тільки за умови наявності вагомих приводів, які чітко визначені напрацьованими ризик-орієнтованими критеріями. Тобто перевірки здійснюються лише тоді, коли страхувальник дає для цього об’єктивні підстави.

Наприклад, підставою для перевірки можуть бути: істотне зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців із дня проведення фінансування Фондом за умови, якщо страхувальник не зміг пояснити цю затримку, системні порушення тощо.

Плани-графіки на ІІ квартал 2019 року здійснення планових перевірок див. за посиланням.

Платник податків не відповів на запит контролерів: чи можуть перевірити його контрагента

Тлумачення п. 79.2 ПКУ як підстави для призначення перевірки є помилковим: зазначена норма лише встановлює особливості здійснення перевірки. На цьому наголосив ВС/КАС у постанові від 12.03.2019 р. у справі № 807/1349/13-а.

Водночас суд підтримав позицію суду першої інстанції, який визнав протиправним наказ про проведення позапланової документальної перевірки з огляду на те, що в ОДПІ не було правових підстав, установлених пп. 78.1.1 ПКУ, для призначення відповідної перевірки. Адже за обставинами справи відмовив у наданні відповіді на письмовий запит контролерів не ФОП-позивач (про проведення перевірки якого видано наказ), а його контрагент. Отже, перевірці на підставі п. 78.1.1 ПКУ підлягав саме контрагент позивача.

Аналітика на тему

Чи можуть провести позапланову перевірку за неподання Звіту про пільги

Чи врятує зміна податкової адреси від планової податкової перевірки

Реформування ДФСУ

Податкова та митна служби отримали повноваження, а їх очільників визначать за конкурсом

Положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України затверджені постановою КМУ від 06.03.2019 р. № 227.

Список завдань, які виконуватимуть податківці, налічує 85 позицій, а митники — 68.

Зауважимо: постанова запрацювала з 20.03.2019, однак повноваження ДПС у частині ліцензування діяльності з виробництва, оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального набирають чинності 01.07.2019.

Одночасно Уряд прийняв розпорядження від 20.03.2019 р. № 162-р та № 163-р, якими оголосив конкурс на обіймання вакантних посад голів новоутворених служб.

Оплата праці та трудові відносини

Оновлено критерії, за якими Держпраці визначить періодичність перевірок бізнесу

Урядом затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду у сфері охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів держгірничого нагляду служби Держпраці. Ідеться про постанову Кабміну від 6 лютого 2019 року № 223.

Про нові критерії дізнаєтеся з новини.

Чи може директор виконувати функції касира

Керівник установи/підприємства визначає відповідним внутрішнім розпорядчим актом перелік посад і кількість посадових осіб, уповноважених підписувати касові документи, задля забезпечення оптимального процесу документообігу та контролю. Так зазначено в роз’яснені з категорії 109.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Фахівці ДФС дійшли такого висновку: норми чинного законодавства не містять заборони щодо виконання функцій касира керівником підприємства.

Своєю чергою, під час оформлення касових документів керівник має право підписувати касові документи окремо як касир та як керівник підприємства.

Аліменти стягуються з уже виплачених боржникові сум лікарняних

Страхові кошти, у т.ч. допомога з тимчасової втрати працездатності, зараховані Фондом соцстраху України (далі — ФСС) на окремий рахунок роботодавця для здійснення фінансування застрахованій особі, не можуть бути спрямовані на виплату аліментів. Водночас із суми допомоги з тимчасової непрацездатності, виплаченої боржникові, стягнення аліментів повинно здійснюватися.

Докладніше про це — тут.

Альтернативне оподаткування зарплати програмістів в ІТ-компаніях

Група народних депутатів унесла до ВРУ альтернативний законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції (№ 10094-1). Серед нардепів і Голова Комітету податкової та митної політики.

Як ідеться в Пояснювальній записці до проекту, ним передбачається тимчасово, до 1 січня 2025 року, установити особливий порядок обкладення за ставкою 9% ПДФО доходів ІТ-спеціалістам у галузі програмування, які є найманими працівниками (перебувають у трудових відносинах) із суб’єктами індустрії програмної продукції, а також у цей період застосовувати ставку ЄСВ 5% до зарплати таких працівників.

Розлогіше про це — на сайті.

Аналітика на тему

Індексація зарплати в березні 2019 року

Чи може підприємець — єдинник групи 2 надавати працівників за договором аутстафінгу

Матдопомога від роботодавця: порядок надання, облік, оподаткування

ПДВ

Як відобразити результати перевірки у звітності з ПДВ

Офіс великих платників податків ДФС роз’яснив, як відобразити результати перевірки, якщо:

  • установлено факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, у т.ч. від’ємного значення, яке було зараховано у зменшення податкового боргу з ПДВ;
  • зі складу податкового кредиту виключено суми ПДВ за окремими податковими накладними;
  • нараховані штрафні санкцій та пеня.

Про це докладно розповідається в новині.

Податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН визнали не в тому звітному періоді: які наслідки

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, указані в податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 к.дн. із дати складання податкових накладних або розрахунків коригування (у т.ч. для платників, які застосовують касовий метод).

Податківці звертають увагу на необхідності дотримання вимог податкового законодавства під час складання податкової звітності з ПДВ, а саме — у разі формування додатка Д5 до декларації.

Про те, які наслідки несвоєчасного відображення податкового кредиту, читайте на сайті.

Аналітика на тему

Коли для реєстрації ПН/РК реєстраційний ліміт не потрібен

Списання товарної безнадійної дебіторської заборгованості: облік й оподаткування

ЄСВ

Помилки в підприємницькому Звіті з ЄСВ, які неможливо виправляти самостійно

Якщо ФОПами подано Звіти, які не відповідають обраній системі оподаткування, або неправильно зазначено період, за який нараховується ЄСВ, то такими платниками порушено норми Порядку № 435.

Слід зауважити, що Порядком № 435 не передбачено повторне подання Звіту за один і той самий період після граничного строку подання Звіту, а також самостійне виправлення зазначеного вище типу помилок.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 52–55 за 2019 рік

Тема тижня: Бюджетне відшкодування

Який порядок декларування бюджетного відшкодування ПДВ

Бюджетне відшкодування з ПДВ: яку суму та в які строки повертають

Чи можна за рахунок бюджетного відшкодування з ПДВ сплатити податок на прибуток

Відмова в бюджетному відшкодуванні через помилки в додатку Д3: як повернути заявлені суми

Чи є строки давності для декларування бюджетного відшкодування

Індексація зарплати

Індексація зарплати в березні 2019 року

Методика обліку

Підприємство оплачує використання працівником корпоративного мобільного номера в особистих цілях: облік й оподаткування

Дивіденди

Дивіденди за I квартал 2019 року: як сплачувати авансовий внесок

Єдиний податок

Податкові наслідки поповнення власних рахунків підприємцями: єдиний податок і загальна система

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»