Звітність

Декларацію з податку на прибуток планують вдосконалити

На сайті ДФС анонсовано чергові зміни до форми декларації з податку на прибуток. Мета проекту — привести декларацію у відповідність із положеннями ПКУ, якими, зокрема, передбачено збільшення фінрезультату податкового (звітного) періоду:

1) на суму 30% вартості товарів, у т.ч. необоротних активів (крім активів із права користування за договорами оренди), робіт і послуг, придбаних у неприбуткових організацій, унесених до Реєстру неприбутківців на дату такого придбання;

2) на додатну різницю між сумою будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам й іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування та сумою нормативу витрат на виплати страховим посередникам, розрахованих за методикою, визначеною Держкомфінпослуг, за погодженням із Мінфіном.

Про інші нововведення — читайте на сайті.

Порядок подання фінзвітності відкоригують

Мінфін на власному сайті опублікував проект змін до Порядку № 419, який передбачає, зокрема:

  • подання суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у видобувних галузях, звіту про платежі на користь держави відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях»;
  • приведення у відповідність до законодавства норм щодо особливостей застосування Порядку № 419 на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції та території здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях.

Аналітика на тему

Декларація про майновий стан і доходи фізосіб за 2018 рік: як скласти й коли подати

У службовому полі рядка 19.1 декларації з ПДВ не вказано суму реєстраційного ліміту: які наслідки

Перевірки

Чи можуть арештувати кошти платника, якщо недопуск до податкової перевірки був законним

Із системного аналізу положень ПКУ випливає, що підставою арешту коштів на рахунку платника податків серед іншого може бути факт недопуску контролерів до проведення виїзної документальної перевірки такого платника. Водночас недопуск до проведення перевірки може бути законним або незаконним.

У ситуації, коли наказ про проведення документальної планової виїзної перевірки визнано незаконним і скасовано, умови для проведення відповідної перевірки та, відповідно, для допуску контролерів для проведення такої перевірки відпали (тобто недопуск контролерів до перевірки був законним). Відтак ВС/КАС погодився із судами попередніх інстанцій щодо відсутності в такій ситуації підстав для застосування арешту коштів на банківських рахунках платника податків (постанова від 28.02.2019 р. у справі № 813/483/17).

Аналітика на тему

Чи можуть провести позапланову перевірку за неподання Звіту про пільги

Чи врятує зміна податкової адреси від планової податкової перевірки

ПДВ

ПН не склали та податкові зобов’язання з ПДВ не визнали: як за це штрафуватимуть

У разі якщо за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не складена (але мала бути складена) та податкові зобов’язання не відображено, контролюючим органом визначаються суми податкового зобов’язання, що призводить до накладення на платника податків штрафу в розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, у разі повторного визначення — 50% (п. 123.1 ПКУ).

Щоправда, у випадку реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування протягом 10 к.дн., наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абз. 2 п. 1201.2 ПКУ та п. 1201.1 ПКУ, не застосовуються.

Якщо ж зі спливом 10 к.дн., наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення податкову накладну та/або розрахунок коригування так і не зареєстрували в ЄРПН, на платника податку накладається штраф у розмірі 50% від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, а після реєстрації такої накладної в ЄРПН будуть застосовані штрафи, передбачені п. 1201.1 ПКУ (залежно від кількості днів прострочення).

Див. роз’яснення ДФС у категорії 101.27 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Експортуємо товари: на яку дату визнавати ПДВ-зобов’язання та складати ПН

ДФС надала роз’яснення щодо дати виникнення податкових зобов’язань із ПДВ під час експорту товарів у випадку, коли дата оформлення митної декларації й дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадають на різні податкові періоди.

На думку податківців, у разі експорту товарів датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції.

Докладно про позицію податківців і позицію Верховного Суду України щодо дати завершення митного оформлення читайте в новині.

Аналітика на тему

Компоненти формули реєстраційного ліміту у судових спорах

Коли для реєстрації ПН/РК реєстраційний ліміт не потрібен

Місцеві податки

Із класифікацією об’єктів нерухомості допоможе ДАБІ

Фахівці ДФСУ роз’яснили, на підставі яких документів визначається належність будівлі до класу 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (категорія 106.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)).

Контролери завважили, що фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості визначається на підставі документів, що підтверджують право власності, у порядку, визначеному Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, із використанням Методики ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення.

Тому платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за отриманням необхідного висновку щодо ідентифікації об’єкта нерухомості доцільно звертатися до органу, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Для обчислення зобов’язань із єдиного податку використовується НГО за кожною земділянкою окремо

Для обчислення податкових зобов’язань із єдиного податку на 2019 рік юрособами — єдинниками групи 4 використовується НГО земель сільськогосподарського призначення (сільськогосподарських угідь: ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) за кожною земельною ділянкою окремо. Відповідне роз’яснення фахівців ДФСУ розміщене в категорії 108.02.04 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Водночас для отримання інформації щодо НГО ділянок контролери порадили звертатися до територіальних підрозділів Держгеокадастру за місцем розташування земельних ділянок.

Аналітика на тему

Турзбір-2019: як застосовувати нові правила

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 43–46 за 2019 рік

Тема тижня: Приватні підприємці

Як зареєструватися підприємцем: покроковий опис процедури

Поворотна фіндопомога від фізособи: 850 грн і жодної копійки

Чи зобов’язані фізособи-єдинники, що займаються торгівлею, використовувати платіжні термінали

Чи потрібен РРО ФОПу-єдиннику, який отримує платежі за надані послуги із застосуванням LiqPay

Чи потрібно ФОПу-єдиннику, який не веде обліку витрат, мати підтверджуючі документи щодо походження товару

ФОП-загальносистемник продає основні засоби: особливості оподаткування

Чи може підприємець — єдинник групи 2 надавати працівників за договором аутстафінгу

Книга обліку доходів і витрат у ФОПа-загальносистемника

Методика обліку

Інвестиційна нерухомість: визнання й облік. Частина 2

ПДВ

Коли для реєстрації ПН/РК реєстраційний ліміт не потрібен

ПДФО

Оподаткування матеріальної допомоги членам профспілки

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»