Зустрічайте новий СПЕЦВИПУСК газети «Інтерактивна бухгалтерія»!
Звітність
ДФС готова приймати «прибуткову» декларацію за 2018 рік і за старою, і за новою формою
За словами податківців, інформаційні системи ДФС налаштовані приймати «прибуткові» декларації за новою формою (J0100117) як за наявності позначки «базовий звітний період квартал», так і за наявності позначки «базовий звітний період рік».
Тим часом вони зауважують, що до 01.04.2019 також прийматимуть декларації за старими версіями форм, а саме:
- за рік — J0108104;
- за квартал — J0100116.
За необхідності внесення змін до декларації за минулі періоди в порядку, визначеному ст. 50 ПКУ, до 01.04.2019 платники матимуть можливість подавати уточнюючі декларації за ідентифікаторами форм J0108104, J0100116 та J0100516.
Докладніше про це — за посиланням.
Декларація з податку на нерухомість за 2019 рік подається за новою формою
ДФС рекомендує платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 році за новою формою Декларації.
Своєю чергою, зважаючи на норми п. 46.6 ПКУ, платники податку не обмежені в поданні Декларації за старою формою.
Проте все ж до контролюючого органу має бути подана Декларація тільки за однією формою.
Відповідь — у роз’ясненні з категорії 106.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).
Аналітика на тему |
|
Актуальні питання щодо складання річної звітності підприємцями |
|
Як відобразити у звіті з ЄСВ донараховані в січні 2019 р. суми індексації за попередні роки |
|
Перевірки
Оновлено план податкових перевірок на 2019 рік
2019 рік лише розпочався, а ДФС знову взялася до коригування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.
Цього разу станом на 13.02.2019 на сайті ДФСУ оновлено Розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» та Розділ ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (лютий 2019 року).
Аналітика на тему |
|
Чи можуть провести позапланову перевірку за неподання Звіту про пільги |
|
Чи врятує зміна податкової адреси від планової податкової перевірки |
Оплата праці та трудові відносини
Порядок обліку призовників і військовозобов’язаних зазнав змін
На Урядовому порталі розміщено Постанову № 74, якою Уряд уніс зміни до деяких постанов Кабміну з питань військового обліку призовників і військовозобов’язаних.
Про що саме йдеться в документі — дізнайтеся з новини.
Чому не можна включати до ЦПД застереження про повну матвідповідальність
За результатами відповідного інспекційного відвідування було оштрафовано роботодавця, у якого близько 30 осіб виконували виробничі завдання й операції на підставі цивільно-правових договорів про надання послуг (виконання робіт), які неодноразово переукладалися. Інспектори Держпраці угледіли підміну трудових відносин цивільно-правовими, зокрема, у зв’язку з тим, що зміст наданих договорів передбачав матеріальну відповідальність сторін. Однак поняття матеріальної відповідальності передбачено та чітко визначено лише нормами ст.ст. 130–138 КЗпП.
«Генеральний» це вам не «Директор»: як не заплутатися в посадах
За словами представників Мінсоцполітики, відмінність між «директором» та «генеральним директором» полягає в тому, що перший здійснює керівництво однією організаційною одиницею (підприємством, організацією, комплексом тощо), а другий зазвичай керує декількома організаційними одиницями, що складають відповідну об’єднану структуру (асоціацію, концерн, об’єднання тощо).
Тим часом якщо згідно з установчими документами й організаційною структурою підприємства певними напрямами (видами) діяльності керують директори з відповідних питань («Директор з економіки», «Директор фінансовий», «Директор технічний» тощо), а не заступники директора з аналогічних питань, то загальним керівником також може бути «Генеральний директор».
Більше інформації — тут.
Аналітика на тему |
|
Прийняття працівників на роботу й оформлення трудових відносин: відповіді на актуальні запитання |
ПДВ
Не надійшла квитанція про реєстрацію податкової накладної: що робити
У п. 201.10 ПКУ визначено: якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття чи зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в ЄРПН.
Проте не варто поспішати із застосуванням цієї норми. Оскільки податківці щодо цього мають свої рекомендації. Які саме — читайте в новині.
Аналітика на тему |
|
Безкоштовна роздача товарів: що в обліку з ПДВ і податку на прибуток |
Касові операції
Із 15 лютого можна виплачувати зарплату готівкою у сумі понад 50 тис. грн
Із 15 лютого 2019 року розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізичними особами в розмірі 50000 гривень. Тепер такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці.
Це сталося завдяки постанові Правління НБУ від 12.02.2019 р. № 37, яка внесла зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.
Про решту змін читайте в новині.
Туристичний збір
Які ставки турзбору застосовуються, якщо місцеві ради не прийняли рішення на 2019 рік
Податківці вкотре завважили, що для забезпечення умов справляння туристичного збору у 2019 році встановленими ПКУ необхідними умовами, що мають бути реалізовані в рішеннях Рад, є не лише затвердження ставок збору, але й запровадження (або не запровадження) авансових внесків, визначення й оприлюднення переліку податкових агентів.
Рішення органів місцевого самоврядування, прийняті до 1 січня 2019 року, не відповідають нормам ПКУ за основними елементами туристичного збору.
Водночас ПКУ передбачено: у разі якщо Рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами ПКУ, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм ПКУ із застосуванням їх мінімальних ставок (пп. 12.3.5 ПКУ).
Див. роз’яснення з категорії 123.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).
Про що ми писали минулого тижня
Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!
Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.
Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.
З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»