Статзвітність

Яку статзвітність можна подати в електронному вигляді у 2019 році

Держстат оприлюднив перелік форм державних статистичних спостережень і фінансової звітності, які можуть подавати респонденти в електронному вигляді у 2019 році.

Нині зазначений перелік налічує 88 позицій. Водночас зауважено, що перелік форм розширюватиметься в міру їх реалізації в електронному вигляді.

Держстат поінформував про зміни у поданні статзвітності у 2019 році

Держстат поінформував про зміни в поданні форм державних статспостережень до органів державної статистики у 2019 році.

Так, зокрема:

1) змінено термін/періодичність подання форм:

  • 2-3 нк (один раз на рік) «Звіт про діяльність закладу вищої освіти» ─ зміна терміну подання з «не пізніше 5 жовтня» на «не пізніше 25 жовтня»;
  • 1-зерно (місячна) «Звіт про надходження культур зернових і зернобобових та олійних на перероблення та зберігання» — зі звіту за січень 2019 року: зміна терміну подання з «не пізніше 4 числа місяця, наступного за звітним періодом» на «не пізніше 5 числа місяця, наступного за звітним періодом»;
  • 1-Б (піврічна) «Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами» — з 1 січня 2019 року: зміна періодичності подання з «річної, квартальної» на «піврічну»;
  • 10-мех (один раз на два роки) «Звіт про наявність сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах» — зі звіту за 2019 рік: зміна періодичності подання з «річної» на «один раз на два роки»;
  • 12-труб (місячна) «Звіт про транспортування вантажів трубопроводами»;

2) скасовано подання форм державних статистичних спостережень:

  • 7-торг (річна) «Звіт про наявність торгової мережі»;
  • 1-НО (наука/оборона) (річна) «Звіт про виконання наукових та науково-технічних робіт військового призначення»;
  • 2-буд (квартальна) «Звіт про прийнятий в експлуатацію закінчений будівництвом об’єкт» (підставою є отримання адміністративних даних).

Також наведено чималий перелік форм статзвітності, до яких внесено інші зміни, не пов’язані з терміном/періодичністю їх подання.

Приватне підприємництво

ДФС пояснила, як підприємцям сплачувати та звітувати з ЄСВ за 2018 рік

1. Остаточний розрахунок зазначена категорія платників проводить до 10 лютого наступного року за даними декларації (з урахуванням уже сплаченого щоквартально ЄСВ протягом 2018 року).

Водночас під час визначення бази нарахування ЄСВ за звітний рік суму отриманою доходу (прибутку), яку зазначено в декларації, розподіляють на кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ, і відображають у звіті з ЄСВ (форма № Д5).

2. Оскільки ЄСВ сплачують лише з максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яку встановлено законодавством, то максимальна сума ЄСВ, яку можуть сплатити вказані платники ЄСВ на місяць, у 2018 році становить 12285,90 грн (55845,00 грн × 22 %).

Мінімальна сума ЄСВ на місяць для ФОПів, зокрема спрощенців, у 2018 році становила 819,06 грн (3723,00 грн × 22 %).

3. Річна сума ЄСВ за 2018 рік не може становити менш ніж 9828,72 грн (2457,18 грн × 4) для ФОПа.

4. Під час сплати ЄСВ і відповідно під час відображення нарахованих сум ЄСВ у звітності необхідно враховувати кількість місяців, протягом яких такий платник перебував на обліку в органах доходів і зборів як платник ЄСВ.

Відповідні роз’яснення містить лист ДФС від 24.01.2019 р. № 2265/7/99-99-13-02-01-17.

Лист також містить 8 додатків із прикладами заповнення звіту з ЄСВ для ФОПа.

ДФС пояснила, як підприємцю виправити помилки у Звіті з ЄСВ після закінчення терміну його подання

Самостійне виправлення ФОПом помилок у Звіті з ЄСВ (форма № Д5) після закінчення терміну його подання Порядком № 435 не передбачено.

Помилки щодо грошових показників (арифметична помилка, неправильно порахована сума доходу/ЄСВ, заповнено не ту таблицю форми № Д5 за період до 01.01.2018, або, зокрема, за звітні періоди після 01.01.2018 у таблиці 1 форми № Д5 неправильно вказано код категорії застрахованої особи тощо) у Звіті з ЄСВ можуть виявити під час документальної перевірки та виправити за її наслідками.

Водночас ФОП має право самостійно, до проведення документальної перевірки контролюючим органом, подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій указати причину перевірки.

Роз’яснення з категорії 301.06.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Аналітика на тему

Чи мають право платники єдиного податку укладати договори відступлення права вимоги

Як оподатковувати лікарняні та декретні підприємців у 2018 році

Наймані працівники ФОПа реалізують товар в іншому місті: як організувати розрахунки

Звітність

Чи потрібен податківцям Звіт про управління?

Під час чергової інтернет-конференції з ДФС Нонна Багмет — начальниця Львівського управління Офісу ВПП відповіла на низку запитань, пов’язаних із поданням звітності з податку на прибуток.

Вона, зокрема, нагадала, що за чинними нині правилами підприємства (крім бюджетних установ, мікропідприємств і малих підприємств) разом із річною фінансовою звітністю подають звіт про управління.

Крім того, за словами очільниці Львівського управління Офісу ВПП, Звіт про управління подають разом із фінансовою звітністю, а значить, до того самого органу. Але залежно від того, чим займається компанія, ці органи можуть відрізнятися. Банки подають звіти до НБУ, акціонерні товариства – до Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, страхові – до Нацкомфінпослуг. Але будь-яка юрособа (без винятків) подає фінансові звіти до органів фіскальної служби та статистики.

Подробиці — у новині.

Про порядок складання Звіту про управління читайте в статті «Звіт про управління: перша практика складання», опублікованій у газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 13/2019.

Під час декларування плати за землю за 2019 рік треба подавати нову довідку (витяг) про НГО

ГУ ДФС у м. Києві інформує, що Порядком № 489 передбачено, що з 17.07.2018 для земельних ділянок, інформацію про які не внесено до відомостей Державного земельного кадастру, і в разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру немає коду Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовують із значенням 3,0.

Отже, під час подання податкової декларації з плати за землю (орендної плати) за 2019 рік необхідно надавати й нову довідку (витяг) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яку видано з урахуванням вимоги Порядку № 489, як це передбачено ст. 286 ПКУ.

ПДФО

Оподаткування подарунків у 2019 році: ДФС прибрала суперечливу відповідь

У новині «ДФС пояснює оподаткування вартості подарунків у 2019 році на свій лад» ми звертали увагу на роз’яснення податківців з категорії 103.02 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua). У ньому йшлося про оподаткування ПДФО вартості подарунків, які отримала фізособа від юрособи. Податківці чомусь зробили в ньому висновок, який робили упродовж 2018 року: якщо вартість дарунків перевищує вказаний розмір, то всю їх вартість оподатковують ПДФО як додаткове благо.

Водночас регіональні ДФС вказували на інше: з 2019 року не оподатковують дарунки (а також призи переможцям і призерам спортивних змагань) вартістю не більш як 1043,25 грн на місяць (4173 грн × 25 %), а з різниці між сумою подарунка та його неоподатковуваною вартістю (у 2019 році — 1043,25 грн на місяць) справлятимуть ПДФО за ставкою 18% і військовий збір 1,5%.

Унаслідок цього ДФС все ж переглянула свою позицію та перевела до указане роз’яснення до нечинних.

До того ж в ІПК ДФС від 14.01.2019 р. № 100/6/99-99-13-02-03-15/ІПК також ідеться про оподаткування лише суми перевищення вищевказаного розміру доходу.

Отримати від ДФС довідку про доходи за 2018 рік можна не раніше кінця лютого

Платники податків можуть отримати інформацію про суми виплачених доходів і утриманих податків із Держреєстру фізосіб — платників податків, скориставшись електронними сервісами ДФС.

Про це нагадує ДФС.

Однак податківці просять враховувати, що відомості про суми отриманих доходів і суми сплачених податків в електронному вигляді надають за останні три роки (поквартально). Інформацію про доходи за останній звітний період надають через 50 днів після його закінчення.

Адже дані з Держреєстру фізосіб — платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків надають відповідно до поданих звітів за формою № 1ДФ, які щоквартально подають податкові агенти до територіальних органів ДФС, а також згідно з поданими фізособами, ФОПами або фізособами, які провадять незалежну професійну діяльність, податковими деклараціями.

А за IV квартал 2018 року гранична дата подання таких відомостей — 11 лютого. Додатково враховуємо час на внесення даних до Держреєстру та їх опрацювання в ДФС.

Тож фізособам, яким необхідні довідки про доходи для заповнення антикорупційних декларацій, доведеться почекати до кінця лютого 2019 року, аби звернутися за інформацією.

Аналітика на тему

Оподаткування зарплати у 2019 році: практичні приклади

Декларація про майновий стан і доходи фізосіб за 2018 рік: як скласти й коли подати

Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення

ПДВ

Як заповнити РК для виправлення помилки в графах 3.2, 4, 5, 9, 12 податкової накладної

Виправлення помилок у графах податкової накладної, які не вплинули на кількісні/вартісні показники, зокрема в графі 3.2 (ознака імпортованого товару), у графі 4 (одиниця виміру, умовне позначення (українське)), у графі 5 (одиниця виміру код), у графі 9 (код пільги), у графі 12 (код виду діяльності сільськогосподарського товаровиробника) розділу Б податкової накладної, здійснюють методом «сторно», тобто зазначають зі знаком «–» показники рядка податкової накладної, що містять помилкове значення, і новим рядком зі знаком «+» зазначають показники, які містять правильні значення.

При цьому в обох рядках розрахунка коригування зазначають причину коригування 104 і однакову групу коригування.

Таке роз’яснення ДФС опублікувала в категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Також для платників податків буде цікавим довідатися про те:

Аналітика на тему

Отримано кошти за попереднім договором: облікові наслідки

Безкоштовна роздача товарів: що в обліку з ПДВ і податку на прибуток

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 18– 22 за 2019 рік

Експерти коментують

Валютна відлига: що подарував Нацбанк

Тема тижня: Звітність з податку на майно

Як відзвітувати з транспортного податку за 2019 рік

Земельний податок: платники, пільги та порядок обчислення

Звітуємо з плати за землю за 2019 рік

Орендна плата за землю: платники та особливості розрахунку

Податок на нерухомість: платники, пільги, порядок обчислення та сплати

Звітуємо з податку на нерухомість за 2019 рік

Податок на прибуток

Боргові зобов’язання перед нерезидентами: під мечем «тонкої капіталізації»

Методика обліку

Службовий автомобіль потрапив у ДТП: податкові наслідки (Частина ІІ)

Оплата праці

Оподаткування зарплати у 2019 році: практичні приклади

Звітність

Відповідальність за неподання фінзвітності

Огляд судових рішень

Огляд практики Верховного Суду в податкових спорах. Грудень 2018

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»