У поточному матеріалі розгляньмо особливості заповнення кожного поля та рядка податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (далі — Декларація) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578

Формою Декларації передбачено заповнення відповідних розділів залежно від групи платника ЄП, а також розділів, які заповнюються всіма фізичними особами — платниками єдиного податку незалежно від групи.

Зауважимо: пункт 49.2 ПКУ вимагає подання декларацій за кожен звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або за наявності показників, що підлягають декларуванню. До речі, з 01.01.2017 ця вимога застосовується до всіх платників податків, у т.ч. платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Податківці дотримуються такої самої думки: фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходів і не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, не зобов’язані подавати податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця.

Тим часом платники єдиного податку третьої групи, у яких протягом звітного періоду відсутні доходи, що підлягають обкладенню єдиним податком, але в попередніх звітних періодах цього ж року було отримано й задекларовано дохід, за поточний звітний період мають знову наростаючим підсумком задекларувати отриманий ними раніше дохід (без сплати єдиного податку) — див. роз’яснення з категорії 107.08 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Так, визначення доходу чи його відсутність здійснюється з метою обкладення ЄП і для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником ЄП наступного року (п. 292.14 ПКУ).

Своєю чергою, згідно з п. 292.16 ПКУ наступного календарного року право на застосування спрощеної системи оподаткування отримують платники ЄП за умови неперевищення протягом календарного року обсягу доходу, установленого для відповідної групи.

Декларація містить заголовну частину та 6 розділів. Розгляньмо заповнення кожного розділу окремо.

Заголовна частина