Швидко промайнули новорічні свята, тож саме час підбивати підсумки минулого року. Нагадаємо, кому, куди та в які строки потрібно надати фінзвітність за 2018 рік

Хто зобов’язаний складати фінзвітність

Насамперед з’ясуймо, хто повинен складати й подавати фінансову звітність. Так, згідно із ч. 1 ст. 2 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV (даліЗакон про бухоблік) і п. 1 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 р. № 419 (даліПорядок подання фінзвітності), фінансову звітність за 2018 рік повинні складати й подавати:

  • усі юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності;
  • представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності;
  • бюджетні установи.

До слова: наразі порядок складання та подання фінзвітності представництвами іноземних суб’єктів господарської діяльності та бюджетними установами ми не розглядатимемо.

Фінзвітність та консолідована фінзвітність складаються за національними П(С)БО або МСФЗ (абз. 2 п. 2 Порядку подання фінзвітності).

Своєю чергою, окремих суб’єктів господарювання зобов’язали складати фінзвітність відповідно до МСФЗ (ч. 2 ст. 121 Закону про бухоблік). Стосовно фінзвітності за 2018 рік, то її обов’язково мають складати за МСФЗ ПАТ, підприємства, що становлять суспільний інтерес, підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається КМУ, та підприємства, які провадять діяльність із видобутку корисних копалин загальнодержавного значення.

Крім того, складати фінзвітність згідно з МСФЗ підприємства можуть і за самостійним рішенням (ч. 3 ст. 121 Закону про бухоблік).

Детальніше про це — у публікаціях «Зміни в Закон про бухоблік: наближення до євровимог» газети № 215/2017 і «Переходимо на МСФЗ: за який період уперше подавати МСФЗ-звітність» газети № 15/2018.

До слова: наразі порядок складання фінзвітності за МСФЗ не розглядатимемо.

Куди подавати фінзвітність