Перевірки-2019

Оприлюднено план податкових перевірок на 2019 рік

22.12.2018 ДФС розмістила на сайті План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік.

Він складається з 4 розділів:

  • документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік — І та ІІ розділи;
  • документальні планові перевірки фізичних осіб — розділ ІІІ;
  • документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — розділ IV.

Приватне підприємництво

Який мінімальний розмір ЄСВ для підприємців на 2019 рік

ЄСВ для підприємців у 2019 році становитиме:

  • мінімальна сума за місяць — 918,06 грн (4173 грн × 22%);
  • максимальна сума за місяць — 13770,90 грн (62595 грн × 22%).

Аналітика на тему

На які показники вплинуло підвищення мінімальної зарплати й прожиткового мінімуму в 2019 році

ПДВ

Уряд подовжив дію «металобрухтової» пільги до 2022 року

Уряд на своєму офіційному сайті опублікував повідомлення про ухвалення рішення подовжити дію Постанови № 15.

Завдяки цьому, операції з постачання (зокрема операції з імпорту) відходів та брухту деяких чорних і кольорових металів звільняються від обкладення ПДВ до 1 січня 2022 року.

Нагадаємо: подовження дії пільги передбачено п. 23 підрозділу 2 р. ХХ ПКУ.

Заповнюємо «№ з/п групи коригування» у РК до ПН, яку вже коригували

У всіх рядках розрахунку коригування, пов’язаних із коригуванням одного рядка податкової накладної (рядок, у якому зі знаком «–» зазначено відповідні показники податкової накладної, що коригується, та за наявності нового(их) рядка(ків) із виправленими показниками, що його замінює(ють)), у графі 2.1 указується однаковий код причини коригування. Одночасно всім таким рядкам присвоюється один номер групи коригування, який зазначається в графі 2.2 розділу Б розрахунку коригування «№ з/п групи коригування».

Кількість груп коригування в розрахунку коригування обмежується лише кількістю рядків у розділі Б розрахунку коригування, призначених для заповнення відповідних показників (загальна кількість рядків у розділі Б розрахунку коригування не може перевищувати 9999).

Розлогіше — у новині.

Аналітика на тему

Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування

Нова податкова накладна в зразках

Як складати розрахунки коригування для виправлення помилок, яких припустилися під час попередніх коригувань: коди коригувань 302, 303, 304

Бюджетні установи

Унесено зміни до Бюджетного кодексу

Із 01.01.2019 набрали чинності зміни до БКУ, які вносить Закон України від 22.11.2018 р. № 2621-VIII.

Серед новацій, зокрема, такі:

1. Розпорядники бюджетних коштів забезпечують у повному обсязі проведення розрахунків за електричну й теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, комунальні послуги та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, й укладають договори за кожним видом відповідних послуг у межах установлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання (нова редакція ч. 3 та ч. 4 ст. 51 БКУ).

2. Видатки на програму державних гарантій медичного обслуговування населення віднесено до категорії захищених (доповнення до ч. 2 ст. 55 БКУ).

3. Передбачено субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, яка спрямовується на надання державної підтримки для здобуття освіти дітьми сліпими та зі зниженим зором, глухими та зі зниженим слухом, з тяжкими порушеннями мовлення, із затримкою психічного розвитку, з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушенням інтелектуального розвитку, зі складними порушеннями розвитку (у т.ч. із розладами аутичного спектра). Для цього введено ст. 1033 БКУ.

4. Продовжено на 2019 рік можливість утримувати з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення дошкільну освіту й сільські, селищні та міські палаци й будинки культури, клуби, центри дозвілля, інші клубні заклади та бібліотеки.

Аналітика на тему

Актуальні питання бухгалтерського обліку та фінансової звітності в бюджетних установах

Інвентаризація активів і зобов’язань: шпаргалка для бюджетників

Місцеві податки та збори

Розміри ставок місцевих податків на 2019 рік можна дізнатися із сайта ДФС

ГУ ДФС у Полтавській області нагадує: відповідно до вимог чинного податкового законодавства, ДФС України оприлюднює на офіційному веб-порталі зведену інформацію про розмір і дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях.

Оскільки ДФС не наділена повноваженням здійснювати контроль за своєчасністю та правильністю прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення місцевих податків і зборів, платники податків для уточнення інформації щодо прийнятих рішень можуть звертатися до місцевої ради, на території якої знаходяться об’єкти оподаткування.

Крім того, з метою отримання інформації щодо ставок податків, зборів, установлених кожним органом місцевого самоврядування в Україні, можна звернутися на офіційний веб-портал ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv

Звітність

Хто оприлюднює фінзвітність у 2019 році: позиція Аудиторської палати

Керуючись настановами Мінфіну, викладеними в листі від 07.12.2018 р. № 35210-06-5/32299, Аудиторська палата вважає, що:

  • великі підприємства, які не є емітентами цінних паперів,
  • середні підприємства,
  • інші фінустанови, що належать до мікропідприємств і малих підприємств,

мають не пізніше ніж до 1 червня 2019 року оприлюднити річну фінзвітність за 2018 рік разом з аудиторським висновком на своїй/власній веб-сторінці (у повному обсязі) відповідно до вимог абз. 2–3 ч. 3 ст. 14 Закону про бухоблік у редакції, яка набере чинності 01.01.2019.

Аналітика на тему

Оприлюднення фінзвітності з аудиторським висновком: роз’яснення Мінфіну

РРО

ДФС веде Реєстр паспортів РРО

Для розширення функціональності ІТС «Податковий блок» створено новий режим «Реєстр паспортів РРО, які включено до державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» (далі — режим). На це звертає увагу ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Новий режим надає можливість контролюючим органам здійснювати перегляд даних паспортів РРО, що додаються виробниками РРО до кожної випущеної ними моделі та є еталонними (далі — еталонний паспорт).

Режим застосовується, зокрема, під час здійснення реєстрації РРО для забезпечення звірки даних про РРО та копій паспортів модемів (у разі застосування зовнішнього модема), що надаються суб’єктам господарювання до контролюючих органів відповідно до вимог абз. 4 п. 4 гл. 2 р. ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. № 547 (далі — Порядок).

У разі встановлення розбіжностей між даними еталонного паспорта з даними копії паспорта (формуляра), що додається до заяви про реєстрацію РРО, достовірними даними щодо РРО вважаються дані еталонного паспорта.

Отже, у цьому випадку контролюючим органом, відповідно до вимог абз. 6 п. 8 гл. 2 р. ІІ Порядку, приймається рішення щодо відмови в реєстрації РРО.

Аналітика на тему

Розрахунки за допомогою QR-кодів

Наймані працівники ФОПа реалізують товар в іншому місті: як організувати розрахунки

Бухоблік

Як довести реальність операцій із маркетинговими послугами

У постанові від 24.04.2018 р. у справі № 821/1344/17 ВС/КАС роз’яснив, як довести реальність надання маркетингових послуг.

Маркетингові послуги належать до безтоварних операцій і за своєю суттю є витратами на збут. Документами, що підтверджують фактичне отримання маркетингових послуг, можуть бути акти приймання-передачі послуг або інші документи, що підтверджують фактичне надання (отримання) послуг, які повинні мати всі обов’язкові реквізити первинних документів, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік, звіти про надані послуги, про проведення певних маркетингових досліджень, у яких повинні бути викладені результати наданих послуг та досліджень, а щодо досліджень — і відповідні рекомендації замовнику; а також бухгалтерські та статистичні документи, що підтверджують збільшення асортименту товарів, обсягу продажу, розміру доходу тощо.

Аналіз реальності господарської діяльності повинен здійснюватися на підставі даних податкового, бухгалтерського обліку платника податків та відповідності їх дійсному економічному змісту. Тим часом у первинних документах, які є підставою для бухгалтерського обліку, фіксуються дані лише про фактично здійснені господарські операції.

Докладніше — тут.

Аналітика на тему

Мерчендайзинг: облік у виробника, торговця й дистриб’ютора

Безкоштовна роздача товарів: що в обліку з ПДВ і податку на прибуток

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 279–282 за 2018 рік

Експерти коментують

Розширення назв посад ≠ назві через дефіс

Тема тижня: Зміни - 2019

Податок на нерухомість і плата за землю: зміни-2019

Новий порядок оподаткування посилок із-за кордону

Оподаткування вартості подарунків і решта змін у ПДФО на 2019 рік

Оприлюднення фінзвітності з аудиторським висновком: роз’яснення Мінфіну

Оподаткування грошових доходів фізичних осіб у 2019 році

Які зміни очікують на єдинників у 2019 році

ПДВ

Річний перерахунок ПДВ

ПДФО

Перерахунок ПДФО за 2018 рік: правила, алгоритм, приклади

Методика обліку

Інвентаризуємо резерв відпусток

Огляд судових рішень

Огляд судових рішень за листопад 2018 року

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»