Воєнний стан

Воєнний стан уведено строком на 30 діб в окремих областях

У спеціальному випуску газети «Голос України» за 28.11.2018 № 6981 опубліковано Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 26.11.2018 р. № 2630-VІІІ.

Воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Згідно з Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 26.11.2018 р. № 393/2018, в Україні вводиться воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Однак, зважаючи на те що Закон, яким він уводиться, опублікований 28 листопада, фактично правовий режим воєнного стану розпочався саме 28 листопада.

Своєю чергою, держоргани та їх посадові особи зробили такі офіційні заяви:

1. Мінсоцполітики. У зв’язку з рішенням про введення воєнного стану повідомляємо, що всі державні установи, які відповідають за впровадження соціальної політики, працюватимуть згідно зі звичайним графіком роботи. Таким чином, буде забезпечено безперебійне надання соціальної допомоги й усіх виплат населенню у штатному режимі. Жодних обмежень щодо виплат соціальних допомог і пенсій не буде.

2. Національний банк не вбачає ризиків для безперебійної роботи банківського сектора в разі запровадження воєнного стану, також немає підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. Топ-менеджери українських банків підтвердили готовність, як і раніше, забезпечувати безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

НБУ за потреби ухвалюватиме окремі рішення стосовно порядку, обсягів і строків упровадження додаткових заходів, які зумовлюють функціонування банківської системи України в особливій період.

3. Мінекономрозвитку. Наразі відсутні обмеження на економічну діяльність на всій території України. Суб’єкти господарювання та громадяни можуть здійснювати економічні операції у звичайному режимі. Мінекономрозвитку оперативно повідомлятиме про будь-які зміни в режимі здійснення економічної та зовнішньоекономічної діяльності.

4. Фонд соцстраху. Усі види матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, що фінансуються Фондом соціального страхування України, в умовах воєнного стану надаватимуться безперебійно та в повному обсязі.

5. ДФС. Прийом суб’єктів звернень у ЦОП здійснюватиметься згідно з Регламентом ГУ ДФС: початок робочого дня — о 9 год. 00 хв., обідня перерва — з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв., закінчення робочого дня — о 18 год. 00 хв., у п’ятницю — о 16 год. 45 хв.

З метою забезпечення безпеки відвідувачів та працівників, залучених до роботи у ЦОП, у разі виникнення позаштатних ситуацій та за наявності достатніх підстав керівником ЦОП, за погодженням із координатором ЦОП, може бути прийнято рішення про тимчасову зміну графіка роботи ЦОП, про що повідомляється на регіональному субсайті та безпосередньо у ЦОП.

Докладніше про це — у новині.

ПДВ

ДФС прокоментувала оновлення до форм ПН/РК і Порядку їх заповнення

У зв’язку з набранням чинності 01.12.2018 оновленнями до форм податкової накладної/розрахунку коригування та порядку їх заповнення, які були затверджені наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763 (даліНаказ № 763), ДФСУ видала узагальнюючу консультацію листом ДФСУ від 27.11.2018 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17.

Своєю чергою, податківці визначили перехідні моменти, зокрема:

  • з 01.12.2018 реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється за формою, затвердженою Наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних і розрахунків коригування;
  • податкові накладні та розрахунки коригування, які були подані на реєстрацію до 01.12.2018 і реєстрація яких була зупинена, надалі (у разі прийняття відповідного рішення) реєструються в ЄРПН за формою, за якою такі документи були подані до ЄРПН;
  • у розрахунках коригування, складених починаючи з 01.12.2018 до податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН до 01.12.2018, у полі «До зведеної податкової накладної» замість позначки «Х», яка вказана в податковій накладній, зазначається відповідний код ознаки від 1 до 4 (позначка «Х» не проставляється);
  • у розрахунках коригування, складених до податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН починаючи з 01.12.2018, код ознаки, що вказується в полі «До зведеної податкової накладної», має відповідати коду ознаки «Зведена податкова накладна», зазначеному у зведеній податковій накладній, до якої складається розрахунок коригування.

Докладніше про це — у новині.

Питання заповнення оновлених форм ПН/РК розглядаються в матеріалах теми номера поточного тижня. Під час їх підготовки взято до уваги роз’яснення ДФС зі згаданого вище листа. Переглянути аналітичні матеріали можна за посиланням.

Аналітика на тему

Уряд підкоригував Порядок блокування податкових накладних: відтепер більше документів потрапляє під моніторинг

Податкова накладна та порядок її заповнення: оновлення – 2018

Хто заповнює графу «ознака касового методу» у додатку Д5 до декларації з ПДВ

Місцеві податки

З 2019 року в Києві діятимуть нові ставки податку на нерухомість і земельного податку

У 2019 році столичні платники податків сплачуватимуть податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і земельний податок за новими ставками.

Так, рішенням Київської міської ради від 18.10.2018 р. № 1910/5974 унесено зміни до рішення Київської міської ради «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» від 23.06.2011 р. № 242/5629. Ці зміни наберуть чинності 01.01.2019.

Зауважимо: ставки податку на нерухомість, установлені з огляду на класифікацію будівель і споруд згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018–2000, а ставки земельного податку — з огляду на цільове призначення земель відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель.

Оприлюднено інформацію про НГО земель населених пунктів станом на 01.10.2018

ДФСУ оприлюднила на офіційному порталі інформацію про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів станом на 01.10.2018.

Відповідна інформація наведена в розрізі областей та містить серед іншого відомості про рік останнього проведення НГО земель населеного пункту, а також дату й номер рішення про затвердження технічної документації з НГО земель населеного пункту.

Інформація надана за даними офіційного веб-сайту Держгеокадастру.

Оплата праці та трудові відносини

Уряд доручив запустити у 2019 році Електронний реєстр листків непрацездатності

28 листопада Уряд прийняв постанову, якою передбачено утворення Електронного реєстру листків непрацездатності як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності з використанням інформаційної інфраструктури Реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування.

Указаним нормативним актом також визначено завдання центральним органам виконавчої влади разом із Фондом соцстрахування розробити й подати до 1 лютого 2019 року на розгляд Уряду проект положення про Електронний реєстр листків непрацездатності й забезпечити технічні можливості, необхідні для функціонування Реєстру.

На скільки підвищать посадові оклади в держорганах із 1 січня 2019 року

За місяць до 2019 року Мінсоцполітики розробило проект постанови КМУ, який визначатиме розміри заробітної плати працівників державних органів, судів, органів й установ системи правосуддя у 2019 році.

Передбачається затвердити в нових редакціях схеми посадових окладів:

  • працівників Національної школи суддів України;
  • працівників Національної академії прокуратури України;
  • на посадах державної служби за групами оплати праці з урахуванням юрисдикції державних органів у 2019 році;
  • працівників патронатних служб;
  • працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, з урахуванням юрисдикції державних органів і працівників Управління адміністративних будинків Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України, Управління адміністративними будинками Державного управління справами, Управління адміністративними будинками Управління справами Апарату Верховної Ради України;
  • із визначенням коефіцієнтів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя за групами оплати праці.

Як наслідок — з 01.01.2019 має відбутися підвищення посадових окладів працівників держорганів. Текст документа доступний на сайті СПО профспілок.

Аналітика на тему

З 1 грудня зростає прожитковий мінімум: які показники зміняться

Підвищено посадовий оклад одному працівникові: чи коригувати середню зарплату для відпускних

Положення про преміювання: готуємо, затверджуємо, застосовуємо + ЗРАЗОК

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 254–258 за 2018 рік

Експерти коментують

«30-відсоткова різниця» — лише за підсумками року: масна крапка від Мінфіну

Тема тижня: Нові ПН і РК

Коди причин коригування для розрахунків коригування

Податковий номер платника податку — новий реквізит податкової накладної

Вартісні та кількісні показники податкової накладної: знаки після коми у ціні та наслідки відхилень

Зведені податкові накладні та розрахунки коригування до них: хто та коли складає, як заповнити й відкоригувати

Зайві податкові накладні: як їх виключити з ЄРПН

Нова податкова накладна в зразках

Оплата праці та трудові відносини

З 1 грудня зростає прожитковий мінімум: які показники зміняться

Відпустки

Підвищено посадовий оклад одному працівникові: чи коригувати середню зарплату для відпускних

Готівкові розрахунки

Наймані працівники ФОПа реалізують товар в іншому місті: як організувати розрахунки

Єдиний податок

Єдиний податок, група 4: умови перебування

Сільське господарство

Перехід із ЄП 4-ї групи на загальну систему: документування, оподаткування перехідних операцій

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»