Неподання або несвоєчасне подання Звіту про контрольовані операції чи документів щодо трансфертного ціноутворення може неабияк бити по кишені платника податків. Штрафи, м’яко кажучи, доволі жорсткі.
А для того щоб не наразитися на них, платникам податків слід знати, кому та коли необхідно подавати контролерам інформацію щодо здійснення контрольованих операцій, а також скільки доведеться викласти за її ненадання.
Отже, саме про відповідальність платників податків за такі правопорушення ми й поговоримо.

Насамперед зауважимо: Звіт про контрольовані операції (далі — Звіт про КО) до ДФСУ зобов’язані подавати платники податку на прибуток, які у звітному році здійснювали контрольовані операції (пп. 39.4.2 ПКУ).

Звіт про КО необхідно подати до 1 жовтня року, що настає за звітним (пп. 39.4.2 ПКУ та п. 1 р. І Порядку складання Звіту про контрольовані операції, затвердженого наказом Мінфіну України від 18.01.2016 р. № 8). Про те, як його заповнити, читайте в статті «Звіт про контрольовані операції – 2018: форма, строки та порядок заповнення».

До того ж платники податків зобов’язані подавати на вимогу податківців документацію щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті контролерів. Своєю чергою, документи повинні містити інформацію, визначену пп. 39.4.6 ПКУ. Таку документацію слід подати до ДФСУ протягом 30 к.дн. із дня отримання запиту від ДФС (пп. 39.4.8 ПКУ).

Що ж загрожує платникам податків за неподання або несвоєчасне подання Звіту про КО та/або документації щодо трансфертного ціноутворення, див. у таблиці.

Таблиця

Розміри штрафів за неподання (несвоєчасне подання)
Звіту про КО та документації щодо контрольованих операцій