Бюджетні рахунки

До 10 вересня (включно) діють старі та нові бюджетні рахунки одночасно

Державна казначейська служба України проінформувала, що з метою уникнення втрат бюджетів, у зв’язку зі зміною рахунків установлено перехідний період, на час якого старі рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів залишаються чинними.

Усі податки та збори, перераховані на старі рахунки, не втрачаються, не повертаються, не потребують додаткових зусиль на переадресацію, а зараховуються відповідно до визначених призначень і бюджетного законодавства.

На час перехідного періоду — до 11 вересня 2018 року — виконання операцій як за старими, так і за новими рахунками здійснюють у штатному режимі.

Фіскальні органи додають, що до 10 вересня 2018 року залишаються активними для зарахування податків, зборів, платежів два комплекти рахунків, тобто як старі, які діяли до 02.07.2018, так і нові, які діють із 02.07.2018.

Зазначена модель дасть змогу зберегти персоніфіковані дані про сплату податків, зборів, платежів у розрізі платників як на рахунки, які діяли до 02.07.2018, так і на рахунки, які діють із 02.07.2018.

При цьому рахунки для сплати ЄСВ із 02.07.2018 не змінилися.

ПДВ

Порядок заповнення оновлених додатків Д1, Д5 і Д9 до ПДВ-декларації: роз’яснення від ДФС

З 1 червня 2018 року набрав чинності наказ Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21» від 23.03.2018 р. № 381 (даліНаказ № 381).

Подання податкової звітності за формою, яка враховує зміни, унесені Наказом № 381, уперше здійснюється за звітний період червень 2018 року (граничний термін подання 20 липня 2018 року), ІІ квартал 2018 року (граничний термін подання 9 серпня 2018 року).

Наказом № 381 внесено зміни до Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість і форми податкової декларації з ПДВ. Зокрема, зміни внесено до Додатка 1 (Д1), Додатка 5 (Д5) та до Додатка 9 (Д9) і визначено особливості їх заповнення.

З детальним роз’ясненням щодо заповнення оновленої форми декларації можна ознайомитися в листі ДФСУ від 11.07.2018 р. № 21051/7/99-99-15-03-02-17.

Таке повідомлення опубліковано на офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Закарпатській області.

Несвоєчасно зареєстрували в ЄРПН помилкову податкову накладну: чи будуть штрафи

ДФС завважила: відповідальність, передбачену ст. 1201 ПКУ за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН помилкових (зайвих) податкових накладних, не застосовують.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунка коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог ПКУ щодо своєчасності реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН, штрафні санкції, передбачені п. 1201.2 ПКУ, не застосовуються.

Тобто штрафні санкції з ПДВ за порушення платником податку граничних термінів реєстрації податкових накладних у ЄРПН застосовують відповідно до п. 1201.1 ПКУ незалежно від початку проведення камеральної перевірки органами ДФС.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 04.05.2018 р. № 2004/6/99-99-07-05-06-15/ІПК.

Чи потрібно завіряти документи, що подаються для розблокування податкових накладних

Копії документів, що подаються на розгляд комісії ДФС для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунка коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, завіряти не потрібно.

Такі документи подають у сканованому вигляді у форматі PDF як окремі додатки до Повідомлення щодо подання документів про підтвердження реальності здійснення операцій із відповідним накладанням на них електронного цифрового підпису підписувача (підписувачів) і електронної печатки (за наявності).

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунка коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначено п. 14 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

За роз’ясненням ДФС із підкатегорії 101.17 системи «ЗІР»

Аналітика на тему

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)

Додаток Д5 до декларації з ПДВ: розшифровуємо контрагентів

Звітність

Оновлено довідники податкових пільг станом на 04.07.2018

ДФСУ оприлюднила Довідник № 89/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, і Довідник № 89/2 інших податкових пільг.

Нагадаємо! Дані відповідних довідників використовують платники податків під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою, затвердженою постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1233, а також під час заповнення деякої податкової звітності.

Казначейство обіцяє не штрафувати за несвоєчасне подання звітності через проблеми в роботі з АС «Є-Звітність»

Казначейство повідомляло, що АС «Є-Звітність» налаштована на подання звітності за ІІ квартал 2018 року, починаючи з 2 липня поточного року.

Проте у зв’язку із значним навантаженням на програмно-технічний комплекс АС «Є-Звітність» Казначейство вживає заходів щодо додаткового масштабування серверних потужностей цього комплексу.

Враховуючи нестабільність роботи комплексу в період пікових навантажень, зокрема протягом 2 – 5 липня 2018 року, Казначейство надіслало рекомендаційний лист до всіх територіальних органів щодо незастосування заходів впливу за порушення термінів подання звітності не з вини клієнтів.

За повідомленням прес-служби Казначейства.

Помилки у звітності з ЄСВ можуть призвести до візиту інспектора праці

Задля визначення страхувальників, у яких є ризики мінімізації, органи ПФУ щомісячно опрацьовують відомості з Реєстру застрахованих осіб, який формує та веде ПФУ, і відповідні інформаційні дані надають контролюючим органам, зокрема Держпраці.

Найбільш поширеними помилками, виявленими під час аналізу звітності роботодавців із ЄСВ, є:

  • не відображено дані про початок і припинення трудових відносин роботодавця із застрахованою особою;
  • допускають помилки під час проставлення ознак про наявність трудової книжки, про неповний робочий час;
  • неправильно зазначають суми перехідних виплат (відпускні, лікарняні);
  • неправильно відображають суми донарахованого ЄСВ до мінімального розміру (коли база нарахування ЄСВ (дохід) щодо застрахованої особи становить менш як мінімальна заробітна плата за звітний місяць) тощо.

Наслідком допущених помилок у звітності з ЄСВ є недостовірні відомості в реєстрі застрахованих осіб, які прямо впливають на правильність обчислення страхового стажу, розрахунок розміру пенсій, допомоги по тимчасовій непрацездатності й інших соціальних виплат, а також, як було зазначено вище, використовуються для інформування контролюючих органів. До того ж це є підставою для проведення інспекційного відвідування.

За даними ГУ Держпраці у Львівській області.

Оновлено форму квартального звіту з праці (№ 1-ПВ)

Держстат затвердив форму державного статспостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці», що вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року.

Ідеться про наказ від 06.07.2018 р. № 134.

Нинішня форма цього статзвіту, затверджена наказом Держстату від 10.06.2016 р. № 90, утратить чинність із 01.02.2019.

Аналітика на тему

Звітність із ПДВ: правила подання

Чи буде штраф за неподання Звіту з ЄСВ, якщо квитанція № 2 надійшла після граничного строку

Чи може подання уточнюючої декларації стати приводом для документальної перевірки

ЗЕД

Єдиний казначейський рахунок для сплати митних платежів із вересня діятиме в пілотному режимі

Мінфін разом із ДФС і Держказначейством переходять до активної фази запровадження Єдиного казначейського рахунка (ЄКР) ДФС для сплати підприємствами митних платежів – повідомляє прес-служба Мінфіну.

Нині вже збільшено граничну чисельність ДФС для створення підрозділу, який адмініструватиме ЄКР, і підписано Протокол обміну інформацією між ДФС та Казначейством.

У вересні цього року буде запущено пілотний проект щодо реалізації ЄКР, і всі підприємства зможуть за бажанням використовувати ЄКР для сплати митних платежів.

З 16 квітня 2019 року «єдиний рахунок» будуть використовувати всі підприємства в обов’язковому порядку.

Митні платежі, які підлягають сплаті під час митного оформлення, має бути перераховано на рахунок митниці до часу подання митної декларації.

Нині кожна митниця має власний казначейський рахунок. Тому підприємець, який здійснює митне оформлення в різних митницях (наприклад, Київській, Одеській, Львівській), має перераховувати митні платежі на 3 окремі рахунки.

ЄКР спрощує цю процедуру та передбачає наявність у підприємця лише 1 рахунка, із якого списуватимуть митні платежі під час митного оформлення в будь-якій митниці.

Аналітика на тему

Повернення в Україну експортованої продукції: як це показати в обліку

Як сплата нерезидентом корпоративного податку впливає на 30-відсоткову різницю

Облікова ставка

З 13 липня підвищується облікова ставка

Правління НБУ прийняло рішення підвищити облікову ставку до 17,5% річних із 13 липня 2018 року. Відповідну інформацію розміщено на сайті НБУ. Ідеться про Рішення Правління НБУ від 12.07.2018 р. № 443-рш.

Нагадаємо: попередній розмір облікової ставки на рівні 17% було встановлено з 02.03.2018.

Плата за землю

Затверджено узагальнюючі податкові консультації з плати за землю

Цього разу наказом Мінфіну від 06.07.2018 р. № 602 затверджено 3 узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування плати за землю:

1) Щодо справляння плати за землю в разі оренди площі у багатоквартирному будинку.

Консультація визначає, що безпосереднім платником плати за землю є особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на земельну ділянку під будинком і прибудинкову територію (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності; об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке є суб’єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників).

2) Щодо сплати земельного податку власником нерухомого майна, що розташоване на земельній ділянці, права на яку в такої особи не оформлено.

Консультація визначає, що особу, яка володіє нерухомим майном, що розташоване на земельній ділянці, права на яку для такої особи не оформлено, не можна вважати платником земельного податку в розумінні ст. 269 ПКУ до часу виникнення відповідних прав такої особи на цю земельну ділянку відповідно до запису, сформованого в Державному земельному кадастрі в порядку, визначеному законом. До такого часу зазначена особа відповідно до вимог ПКУ не повинна сплачувати земельний податок.

3) Щодо справляння земельного податку з фізосіб — підприємців —платників єдиного податку.

Зазначена консультація визначає, що фізособа – підприємець – платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив відповідно до вимог законодавства свої права на земельну ділянку під такими об’єктами, не повинен сплачувати земельний податок відповідно до абз. 4 п. 297.1 ПКУ.

Приватне підприємництво

ФОП планує декретну відпустку

ГУ ДФС у Черкаській області надало актуальні роз’яснення для жінок — ФОП, які планують декретну відпустку:

1) допомогу по вагітності та пологах, надана Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, не обкладають ПДФО та військовим збором;

2) на суму допомоги по вагітності та пологах, отриману ФОП, зокрема підприємцями — платниками єдиного податку та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, ЄСВ не нараховують;

3) довідку про суму сплаченого ЄСВ для отримання допомоги по вагітності та пологах можна безкоштовно отримати в органах ДФС;

4) на період декретної відпустки ФОП, яка не працює та не отримує дохід (прибуток), не звільняється від сплати ЄСВ за себе;

5) листок непрацездатності — умова звільнення ФОП – платника єдиного податку групи 1 або 2 від сплати єдиного податку на період тимчасової втрати працездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 136– 140 за 2018 рік

Експерти коментують

Чи повертати декретні в разі звільнення в період відпустки по вагітності та пологах

Чи може працюючий студент отримувати лікарняні та декретні

Тема тижня: ПДВ-звітність

Додаток Д5 до декларації з ПДВ: розшифровуємо контрагентів

Додаток Д3 і додаток Д4: розраховуємо та заявляємо бюджетне відшкодування з ПДВ

Додаток Д6 до ПДВ-декларації: коли подавати і як заповнювати

Додаток Д7 до декларації з ПДВ: розподіляємо ПДВ і перераховуємо за підсумками року

Додаток Д8 — Заява зі скаргою на продавця/покупця

Додаток Д9 до ПДВ-декларації: порядок заповнення

Оплата праці та трудові відносини

Як доплачувати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього директора

Відпустки

Не застосували коефіцієнт коригування: як донарахувати відпускні та чи буде штраф

Відрядження

Оплата проїзду по дорогах у відрядженні за кордоном: як відобразити витрати в обліку

Середній заробіток

Середній заробіток: розрахунок і коригування

Податок на прибуток

Чи нараховувати відстрочені податкові активи та зобов’язання підприємству з доходом менш як 20 млн грн

Торгівля

Чи потрібна ліцензія та РРО підприємцю-єдиннику під час продажу пива на розлив

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»