Бюджетні рахунки

Під час утримання податків із зарплати застосовуємо нові бюджетні рахунки

Зарплата за місяць має виплачуватися не пізніше 7 числа місяця, а отже, повинна провадитися в період із 1 по 7 число.

З 2 липня 2018 року рахунки для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами відкриті на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Тож, виплачуючи зарплату починаючи з 02.07.2018, необхідно в платіжних дорученнях на сплату податків із зарплати вказувати вже нові реквізити бюджетних рахунків, з якими можна ознайомитися в новині «Реквізити нових рахунків для сплати податків із 2 липня».

Своєю чергою, рахунки для сплати ЄСВ не мають відношення до рахунків із зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів. Отже, вони не змінилися. Діючі рахунки для сплати ЄСВ наведено на сайті ДФС за посиланням.

Аби нічого не проґавити й правильно провести виплату зарплати працівникам, рекомендуємо переглянути матеріали теми тижня «Виплата зарплати».

ЄСВ

Оновлено форму Звіту з ЄСВ і порядок його заповнення

У новій редакції викладено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435. Сталося це завдяки наказу Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511, який набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Наказ № 511 готується 06.07.2018 до опублікування у журналі «Офіційний вісник України». У такому разі він набере чинності з 01.08.2018, а вперше подаватимемо Звіт із ЄСВ за оновленою формою починаючи зі звітності за серпень, граничний строк подання якої закінчується 20 вересня 2018 року.

Про новації оновленої звітності йшлося в новині.

У Звіті з ЄСВ указуватимемо назву посади та код класифікатора професій

Професійна назва роботи, код ЗКППТР, код класифікатора професій, посада вказуватимуться в графах 12–15 таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби» додатка 4 до Порядку № 435 (Звіт із ЄСВ).

Код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються з довідника, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010». Назва посади відповідає запису в трудовій книжці.

Відповідні положення містить наказ Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511, яким у новій редакції викладено форму Звіту з ЄСВ та порядок його заповнення.

Члени фермерського господарства мають стати на облік у фіскальні органи

ДФС відкликала свої листи від 12.01.2018 р. № 1020/7/99-99-13-02-01-17 та від 19.01.2018 р. № 1638/7/99-99-13-02-01-17 щодо сплати ЄСВ членами фермерського господарства.

Натомість із цього питання видано новий лист від 26.06.2018 р. № 19425/7/99-99-13-02-01-17.

1. Члени фермерського господарства з 01.01.2018 зобов’язані стати на облік в органах доходів і зборів як платники ЄСВ.

Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами чи звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли пенсійного віку й отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік в органах доходів і зборів як платник ЄСВ.

2. Голова й інші члени фермерського господарства підлягають страхуванню на підставі п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464. Винятком із цього правила є випадки, коли голова або інший член фермерського господарства належить до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Аналітика на тему

Нарахування та сплата ЄСВ: запізнілі оновлення

Сплата ЄСВ головою та членами фермерських господарств

ПДВ

Чи подавати «розблокувальні» документи за помилково складеними ПН/РК?

У разі якщо під час зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування відсутні первинні документи щодо постачання товарів/послуг, з метою прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податків може подати лише письмові пояснення стосовно зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування.

Водночас Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117 (даліПорядок № 117), визначено право, а не обов’язок платника податків подавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Отже, зважаючи на норми Порядку № 117 та п. 44.1 ПКУ щодо заборони формування показників податкової звітності, на підставі даних, не підтверджених, зокрема, первинними документами, платник податку може не подавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію в ЄРПН зайво (помилково) складених податкових накладних/розрахунків коригування.

Таке роз’яснення опублікувала ДФС у підкатегорії 101.17 системи «ЗІР».

У кого виникає право на ПК, якщо комісіонер імпортує товари для комітента?

Під час увезення товарів на митну територію України право на податковий кредит за такою операцією виникає лише в комітента на дату сплати податкових зобов’язань із ПДВ згідно з п. 187.1 ПКУ на підставі митної декларації, оформленої відповідно до вимог законодавства.

Податкові зобов’язання щодо комісійної винагороди в комісіонера відповідно до п. 187.1 ПКУ виникають у загальному порядку за правилом першої події:

  • або за датою отримання винагороди від комітента на поточний рахунок,
  • або за датою підписання акта наданих послуг.

Своєю чергою, база обкладення ПДВ визначається відповідно до вимог п. 188.1 ПКУ.

Таким чином, якщо згідно з договором комісії комісіонер за рахунок комітента придбає в нерезидента товари та під час їх розмитнення сплатить ПДВ до бюджету, право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту має лише власник таких товарів — комітент на підставі митної декларації, у якій він має бути вказаний як одержувач (власник) товару.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 25.06.2018 р. № 2821/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Як відобразити збільшення від’ємного значення ПДВ у разі, коли ППР успішно оскаржили в суді?

Платник ПДВ має право збільшити суму від’ємного значення ПДВ у випадку скасування податкового повідомлення-рішення за рішенням суду шляхом відображення такої суми в рядку 16.3 декларації з ПДВ у звітному (податковому) періоді, протягом якого рішення суду набрало законної сили.

Таке збільшення платник ПДВ проводить лише за умови попереднього відображення сум зменшеного від’ємного значення з ПДВ за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення в податковій звітності з ПДВ (див. ІПК ДФСУ від 25.06.2018 р. № 2839/6/99-99-12-02-01-15/ІПК).

Як складати податкові накладні та розрахунки коригування під час реалізації подарункових карток?

Під час реалізації платником ПДВ подарункової картки податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату сплати коштів за таку подарункову картку («перша подія»). Обмін такої картки на товари/послуги з метою обкладення ПДВ буде «другою подією», яка не зумовлює податкових наслідків у частині визначення податкових зобов’язань із ПДВ.

З огляду на те що подарункові картки можуть бути виготовлені, зокрема, з паперу чи пластику й містити магнітну стрічку, у податковій накладній, складеній на дату реалізації такої картки («перша подія»), зазначаються код згідно з УКТ ЗЕД і номенклатура подарункової картки.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 27.06.2018 р. № 2869/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, огляд якої див. у новині.

Аналітика на тему

Платимо нерезиденту за доступ та використання програмного забезпечення: чи діють ІТ-пільги з ПДВ

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)

Оплата праці та трудові відносини

Самостійно виправили й виплатили звільненому працівникові компенсацію за невикористану відпустку: чи бути штрафу?

Як указує Держпраці в листі від 07.05.2018 р. № 3571/4.1/4.1-ДП-11, у разі самостійного усунення роботодавцем до початку інспекційного відвідування порушення законодавства про працю щодо виплати компенсації за всі дні невикористаної відпустки в день звільнення з дотриманням вимог ст. 117 КЗпП, цей факт буде врахований уповноваженою особою під час прийняття рішення про розгляд справи про накладення штрафних санкцій.

Зауважимо: у матеріалі «Індексацію донараховано до початку перевірки: чи бути штрафу» прокоментоване рішення суду, у якому вказується згідно з Порядком № 295, порушенням законодавства про працю є таке порушення, яке безпосередньо існує на момент перевірки, оскільки воно повинно бути наявним, й обов’язковим реагуванням на нього має бути припис про його усунення. Однак нормою з п. 29 Порядку № 295 не передбачено застосування заходів щодо притягнення об’єкта відвідування до відповідальності в разі виявлення порушень, усунених до інспекційного відвідування.

Аналітика на тему

Індексацію донараховано до початку перевірки: чи бути штрафу

Два строкові трудові договори поспіль з одним працівником за однією посадою: нюанси розрахунку під час звільнення

Атестація працівників на підприємстві: обов’язковість, періодичність, процедура

Бюджетні установи

З 2 липня казначейство приймає бюджетну звітність за ІІ квартал в електронному вигляді

Розпорядникам й одержувачам бюджетних коштів звітність за ІІ квартал 2018 року необхідно складати й подавати до органу Казначейства за місцем обслуговування, головним розпорядникам бюджетних коштів та/або розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня, до сфери управління яких належать розпорядники бюджетних коштів, в електронному вигляді із застосуванням АС «Є-Звітність».

Відсутність електронного цифрового підпису акредитованого центру сертифікації ключів Державної казначейської служби України не є причиною неподання фінансової та бюджетної звітності в електронному вигляді із застосуванням АС «Є-Звітність».

У АС «Є-Звітність» можна працювати з електронними цифровими підписами різних акредитованих центрів сертифікації ключів, з переліком яких можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry.

АС «Є-Звітність» налаштована на подання звітності за ІІ квартал 2018 року, починаючи з 2 липня поточного року.

Про це інформує сайт Казначейства.

Клієнтам Казначейства, у яких є проблема з доступом до АС «Є-Звітність», терміново треба перевірити правильність заповнення у Заявці поля «Серійний номер сертифікату електронного цифрового підпису». У випадку допущення помилки необхідно звернутися до органу Казначейства за місцем обслуговування для уточнення серійного номера сертифіката електронного цифрового підпису в Заявці.

Аналітика на тему

Чи виплачувати допомогу на оздоровлення медику-суміснику

Як виплачувати держслужбовцям грошову допомогу до відпустки

ЗЕД

Які нормативні документи втратять чинність після введення в дію Закону про валюту?

Учасникам валютних операцій слід поступово готуватися до введення в дію Закону України «Про валюту і валютні операції» від 21.06.2018 р. № 2473-VIII, який запрацює через сім місяців із дня набрання ним чинності.

Слід зауважити, що одночасно втратять чинність:

Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 р. № 15-93, який наразі встановлює режим здійснення валютних операцій на території України, загальні принципи валютного регулювання;

Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР, яким, зокрема, визначено строки повернення валютної виручки;

Указ Президента України «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» від 18.06.1994 р. № 319/94, яким покладено обов’язок декларувати суб’єктами підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, наявні та належні їм валютні цінності, які знаходяться за межами України;

Указ Президента України «Про заходи щодо нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України» від 16.03.1995 р. № 227/95, яким установлені окремі обмеження до розпорядження коштами, що надійшли на рахунки;

Указ Президента України «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства» від 27.06.1999 р. № 734/99, за яким договори, що передбачають виконання резидентами боргових зобов’язань перед нерезидентами за запозиченими в них кредитами, позиками в іноземній валюті, підлягають реєстрації НБУ.

Приватне підприємництво

Форма рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку не встановлена

У разі виявлення контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку І–ІІІ груп вимог, установлених гл. 1 р. XIV «Спеціальні податкові режими» ПКУ, анулювання реєстрації цього платника єдиного податку проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення 4-х послідовних кварталів із моменту прийняття рішення контролюючим органом.

ДФС також зазначила, що норми ПКУ не передбачають установлення певної форми рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку (див. лист ДФС від 06.06.2018 р. № 19467-16/99-99-13-01-01-15).

Чи може послуги єдинника групи 3 оплатити не контрагент, а третя особа?

Підприємство — єдинник групи 3 має намір укласти тристоронній договір, за умовами якого виконані підприємством роботи оплатить не отримувач результатів робіт, а третя особа. Єдинник звернувся до контролерів за роз’ясненням, чи не суперечить такий договір умовам застосування спрощеної системи оподаткування.

У відповідь фахівці ГУ ДФС у Дніпропетровській області в ІПК від 27.06.2018 р. № 2872/ІПК/04-36-12-23-21 повідомили: обмежень щодо форм ведення господарської діяльності єдинниками групи 3 нормами ПКУ не передбачено. Тобто підприємство має право укладати зазначений договір за умови виконання вимог і дотримання обмежень, установлених п.п. 291.4 та 291.5 ПКУ.

Аналітика на тему

Тимчасова непрацездатність підприємців: особливості оформлення та розрахунків

Касові операції в підприємців: особливості організації

Про що ми писали минулого тижня

Аналітика на тему

Експерти коментують

Як сплата нерезидентом корпоративного податку впливає на 30-відсоткову різницю

Відомості про страховий стаж: за якими формами визначати

Нарахування та сплата ЄСВ: запізнілі оновлення

Чи повинні коригувати середній заробіток підприємці та роботодавці, які не мають колдоговору

Сплата ЄСВ головою та членами фермерських господарств

Тема тижня: ПДВ-звітність

Звітність із ПДВ: правила подання

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина І)

Декларація з ПДВ: алгоритм заповнення (Частина ІІ)

Додаток Д1 до декларації з ПДВ: розписуємо суми коригування податкових зобов’язань і податкового кредиту

Додаток Д2: розшифровуємо від’ємне значення з ПДВ

Методика обліку

Чи зобов’язані підприємства, які добувають воду зі свердловини, перейти на МСФЗ

Касові операції

Як правильно нумерувати касові ордери та журнал реєстрації ордерів

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,
«Інтерактивна бухгалтерія»