ПДВ

Оновлено додатки 1, 5 і 9 до декларації з ПДВ

Мінфін затвердив зміни до форми податкової декларації з ПДВ та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, що затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

Згідно із цими змінами, у новій редакції буде викладено додатки 1, 5 і 9 до декларації з ПДВ.

Відомості до таблиць 1.2 у додатку 1 (Д1) та в додатку 5 (Д5) уносяться одноразово у звітному (податковому) періоді, за який уперше подається декларація, з урахуванням зазначених змін.

Такі зміни Мінфін затвердив наказом від 23.03.2018 р. № 381. Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Детальніше про зміни — у новині.

Продаємо товари через кур’єрську службу: дата виникнення ПДВ-зобов’язань?

З метою обкладення ПДВ під час здійснення операцій із постачання товарів, оплата за які не відбулася, та постачальник не визначає податкові зобов’язання за касовим методом, датою виникнення податкових зобов’язань із ПДВ вважається дата, на яку припадає початок передання товару від постачальника або безпосередньо покупцеві чи організації, яка здійснюватиме доставку покупцеві цього товару в будь-який спосіб (перевезення, пересилання тощо).

Підтвердженням дати, на яку припадає початок передання (переміщення) товару, є дата, указана в документах на перевезення (переміщення, пересилання) товару, які відповідно до ст. 307 Господарського кодексу України оформлюються в установленій формі зі складанням комплекту перевізних документів з урахуванням виду транспорту, яким здійснюється перевезення.

Про це йдеться в ІПК ДФСУ від 30.01.2018 р. № 340/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Чи всі платежі за договором оренди обкладають ПДВ?

На дату отримання від орендарів коштів, які є оплатою вартості послуг з оренди за останній місяць оренди, незалежно від того, у рамках якого договору (попереднього чи основного) здійснюється така оплата, товариство (орендодавець, платник ПДВ) повинно визначити податкові зобов’язання з ПДВ, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Кошти, отримані товариством від орендарів у вигляді гарантійного (забезпечувального) платежу, незалежно від того, у рамках якого договору (попереднього чи основного) здійснюється така оплата, не приводять до податкових наслідків із ПДВ. Податкові зобов’язання товариством і податковий кредит орендарем під час отримання/перерахування таких коштів не визначаються.

Своєю чергою, на дату зарахування таких коштів у рахунок оплати вартості послуг з оренди або за резервування орендної площі чи в рахунок оплати інших послуг товариство зобов’язане визначити податкові зобов’язання з ПДВ (за умови, якщо таке зарахування є першою подією), а також скласти й зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.

Щодо коштів, отриманих товариством як суми неустойки (штрафів та/або пені) унаслідок невиконання чи неналежного виконання орендарем договірних зобов’язань, то такі кошти не є оплатою вартості поставлених (що підлягають поставці) товарів/послуг та не змінюють бази обкладення ПДВ товарів/послуг. Викладене вище також роз’яснено в Узагальнюючій податковій консультації щодо включення до бази обкладення ПДВ і складу витрат коштів, отриманих як сума штрафу за затримку оплати чи постачання товарів/послуг, затвердженій наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. № 590.

Докладніше — в ІПК ДФСУ від 16.04.2018 р. № 1608/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Помилково нарахували самоштраф в уточнюючому розрахунку: чи можна виправити помилку?

За допомогою уточнюючого розрахунку відбувається виправлення показників, зазначених у декларації з ПДВ. А оскільки в декларації відсутні рядки, у яких указуються суми штрафу, виправити суму штрафу, визначену в уточнюючому розрахунку, шляхом подання іншого уточнюючого розрахунку не вбачається за можливе (див. ІПК ДФСУ від 16.04.2018 р. № 1607/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Аналітика на тему

Зміна коду УКТ ЗЕД у податковій накладній: коли покупцеві декларувати податковий кредит

Переводимо основний засіб до необоротних активів, утримуваних для продажу, та продаємо його: бухоблік й оподаткування

Контрагент змінив назву та не попередив про це: виправляємо помилку в податкових накладних

Оплата праці та трудові відносини

Надавати розрахунковий лист під час кожної виплати зарплати — обов’язок роботодавця

ГУ Держпраці в Дніпропетровській області на своєму офіційному сайті надає відповідь на звернення від мешканців області з проханням перевірити правильність нарахування заробітної плати, з’ясувати, з яких складових формується їх заробітна плата й скільки відсотків спрямовується на податки. Також громадяни намагаються з’ясувати, чи дотримуються роботодавцем усі мінімальні державні гарантії в оплаті праці та чи проводяться всі передбачені законодавством доплати. Така ситуація складається у зв’язку з тим, що роботодавці не надають працівникам необхідну інформацію щодо коштів, які вони отримують у вигляді зарплати.

У статті 110 КЗпП зазначено: під час кожної виплати заробiтної плати власник або вповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про загальну суму нарахованих коштів із розшифровкою за видами виплат; розмiри й пiдстави відрахувань та утримань із зарплати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати — обов’язок роботодавця, а не його право.

«Зарплатний» розрахунковий лист надається під час кожної виплати зарплати без отримання заяви від працівника.

Аналітика на тему

Як визначають робочий рік для чергової щорічної відпустки та її тривалість

Перевірки Держпраці: виправляємо до візиту інспектора праці

Виплачуємо зарплату на банківські картки: вивчаємо організаційні моменти

ЄСВ

Як заповнювати поле «Отримувач» платіжного доручення на сплату ЄСВ?

Оскільки ЄСВ не належить до доходів бюджету, то код бюджетної класифікації не вказується, а в полі «Отримувач» платіжного доручення зазначаються найменування органу ДФС і його код за ЄДРПОУ.

Такий висновок міститься в підкатегорії 301.04 системи «ЗІР».

У матеріалі «Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати» також завважено, що в полях «Банк отримувача» і «Код банку отримувача» платіжки на сплату ПДФО, військового збору та ЄСВ слід указувати саме найменування та місцезнаходження (населений пункт) органу Казначейства та його код МФО.

Зверніть увагу

Якщо внаслідок реорганізації деяких територіальних органів ДФС утворюється нова юрособа публічного права. Це означає появу для неї нового коду ЄДРПОУ й тягне відкриття на її ім’я нових рахунків для зарахування ЄСВ. Це актуально, адже наразі відбуватиметься реорганізація ДПІ, які втратять статус юридичних осіб.

ПФУ самостійно рахуватиме недоотриману суму від застосування пільгової ставки ЄСВ до заробітку осіб з інвалідністю

ПФУ визначатиме недоотриману ним суму коштів від застосування пільгового розміру ЄСВ у період до внесення змін у Звіт із ЄСВ (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435). Для цього використовуватимуться показники звіту стосовно нарахування ЄСВ за пільговими розмірами.

Про це йдеться в постанові ПФУ від 21.02.2018 р. № 4-2, якою затверджений Порядок розрахунку недоотриманої Пенсійним фондом України суми коштів від застосування пільгового розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Підприємець сплатив ЄСВ, але звіт подав за старою формою: який штраф

За подання звіту з ЄСВ не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом № 2464, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На це звертає увагу ДФС у підкатегорії 301.09 системи «ЗІР».

Аналітика на тему

Як у таблиці 6 Форми № Д4 відображати донараховані за минулий період відпускні

Перехідний лікарняний: як нарахувати й відобразити у звітності доплату ЄСВ

Реформа ДФС

Реорганізація територіальних органів ДФС

Уряд постановив реорганізувати деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів ДФС за переліком, наведеним у постанові КМУ від 28.03.2018 р. № 296.

Також перейменовано ГУ ДФС у Херсонській області в ГУ ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі, а Херсонську митницю ДФС у Митницю ДФС у Херсонській області, АР Крим та м. Севастополі.

ДФС має здійснити заходи, пов’язані з утворенням і реорганізацією територіальних органів.

РРО

Продаж бонус-кодів і ваучерів на поповнення мобільного рахунку через Інтернет: чи потрібен РРО

Відповідно до звернення, адресованого ДФС, підприємство планує провадити господарську діяльність із надання клієнтам дистанційно через мережу Інтернет спеціальних кодів, купонів, сертифікатів, бонус-кодів тощо (далі — Коди) й електронних ваучерів на послуги мобільного зв’язку (далі — Ваучери), постачання яких здійснюється шляхом надсилання зашифрованого файлу по спеціально виділеному каналу передання даних або по визначеній електронній пошті. Чи потрібно підприємству застосовувати РРО?

Якщо оплата за Коди та Ваучери здійснюватиметься через мережу Інтернет або в безготівковій формі — застосування РРО є необов’язковим.

Водночас операція з відпуску покупцеві товарів за такими кодами повинна здійснюватися з обов’язковим застосуванням РРО з видачею розрахункового документа встановленої форми та зазначенням відповідної форми оплати (див. ІПК ДФС від 16.04.2018 р. № 1667/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Про що ми писали минулого тижня

Газета «Інтерактивна бухгалтерія» №№ 77– 81 за 2018 рік

Експерти коментують

Як простити борг фізособі, щоб не сплачувати зайвих податків

Чи звільнить від штрафу виконання припису від інспектора праці

Тема тижня: Розрахунок коригування до ПН

Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання

Хто й коли реєструє розрахунки коригування до податкових накладних у ЄРПН

Коригування кількості: заповнюємо розрахунок коригування

Розрахунок коригування на зміну ціни: порядок і зразок заповнення

Як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної в разі зміни номенклатури

Виправлення помилок у податкових накладних: як скласти розрахунок коригування

Декларація з податку на прибуток

Коли новоствореному підприємству вперше подавати декларацію з податку на прибуток

Невизнання квартальних декларацій із прибутку через помилку в рядку 01: правомірно чи ні

Звітність

Подання фінзвітності новоствореним підприємством: у які строки та які особливості

Індексація зарплати

Індексація зарплати у квітні 2018 року

Оплата праці

Чи можна прийняти працівника на неповний робочий час із підсумованим обліком

Підсумований облік робочого часу: що робити, якщо робота не вписується в установлений графік

Відпускні

Перехідні відпускні: нарахування ЄСВ, оподаткування, відображення у звітності

Слідкуйте за публікаціями «Інтерактивної бухгалтерії» — і будьте завжди в курсі найголовніших бухгалтерських новин!

Приєднуйтеся до дружної команди «Інтерактивної бухгалтерії» у Facebook, Twitter, Google+, LinkdIn, спілкуйтеся й обмінюйтеся новинами за допомогою Telegram.

Замовляйте тестовий доступ до продукту за посиланням або оформіть передплату — та користуйтеся всіма перевагами сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» уже сьогодні.

З безмежною повагою,

«Інтерактивна бухгалтерія»